Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
7926 |
1933 wydanie ilustrowane - 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 32. | 50 PLN | 80 PLN | |
7930 |
1934 całostka wydania prowizorycznego z hasłem propagandowym J. | 70 PLN | 70 PLN | |
7936 |
1935 M/S Piłsudski, 15 gr sygnatura IX-1935, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!; sygnatura XI-1936, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!; sygnatura V-1936, hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!; karta podwójna, sygnatura I-1936, hasło propagandowe K - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY, - TO NAJSZYBSZY POSŁANIEC!; na kartach albumowych ze zbioru Janusza Adamczyka (Fi.330.-). | 250 PLN | 200 PLN | |
7940 |
1937 Lwów - Uniwersytet, sygnatura XI-1936, hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!; sygnatura XI-1936, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!; karta podwójna, sygnatura I-1937, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE; na kartach albumowych ze zbioru Janusza Adamczyka (Fi.180.-). | 150 PLN | 120 PLN | |
7948 |
1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków. | 100 PLN | 100 PLN | |
7949 |
1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 2 - Lwów. | 100 PLN | 131 PLN | |
7953 |
1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 7 - Żabie. | 100 PLN | 90 PLN | |
7955 |
1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 9 - Tatry. | 100 PLN | 281 PLN | |
7956 |
1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 10 - Gdynia. | 100 PLN | 100 PLN | |
7961 |
1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 3 - Lwów. | 100 PLN | 100 PLN | |
7965 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia) - karta z obiegu wyceniona w katalogu Fi.260.- zł. | 50 PLN | 45 PLN | |
7969 |
1937 zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13. | 120 PLN | 108 PLN | |
7972 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 6 - Gdynia. | 160 PLN | 180 PLN | |
7974 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 7 - Żabie. | 160 PLN | 144 PLN | |
7976 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 3 - Lwów. | 160 PLN | 394 PLN | |
7986 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 2 - Lwów. | 160 PLN | 144 PLN | |
8005 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 14, przebarwienia, zagięcia. | 30 PLN | 30 PLN | |
8015 |
1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 52. | 45 PLN | 45 PLN | |
8019 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 23. | 35 PLN | 40 PLN | |
8020 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 24. | 35 PLN | 35 PLN | |
8021 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 32. | 35 PLN | 35 PLN | |
8022 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułani Beliny na patrolu - maj 1915; bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
8038 |
1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie pionowym, uszkodzone pierwsze "P" w sygnaturze nakładu; dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
8071 |
1949 całostka z sygnaturą II.50. | 25 PLN | 25 PLN | |
8083 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Bolesława Prusa z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 100 PLN | |
8086 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Jana Kasprowicza z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 100 PLN | |
8123 |
1956 Festiwal Sztuki - Dni Krakowa, komplet dwóch czystych kart. | 30 PLN | 25 PLN | |
8125 |
1957 rocznik obejmujący 5 całostek. | 45 PLN | 45 PLN | |
8208 |
1983 karnet - 90 lat ruchu filatelistycznego w Polsce, z prywatnym dodrukiem - "KRAJOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA KIELCE'88", skasowana okolicznościowo; bardzo dobry stan zachowania. | 20 PLN | 18 PLN | |
8213 |
1985 40. rocznica powrotu Ziem Zachodnich do Polski, karnet o nakładzie 5.000 sztuk stemplowany stemplem okolicznościowym. | 70 PLN | 63 PLN | |
8280 |
1935 kartka z VIII Krajowych Zawodów Balonów Wolnych przewieziona balonem "łódź", stempel balonu w kolorze czerwonym, przewieziono tym balonem łącznie 175 przesyłek. | 600 PLN | 600 PLN | |
8286 |
1936 Poczta Balonowa Aeroklubu Lwowskiego, list do Poznania przesłany balonem "Mościce", lot odbył się 1.VI na trasie Lwów-Tomaszogród; na odwrocie kasownik odbiorczy Poznań; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie niewielkie ślady wklejenia koperty na stronę albumową). | 80 PLN | 80 PLN | |
8416 |
1991 IV wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, karnet ze znaczkami skasowanymi okolicznościowo 3.6 w Kielcach i 4.6 w Radomiu. | 50 PLN | 45 PLN | |
8429 |
1960 Milenium Polski, nalepka polonijna rytowana przez Czesława Słanię. | 20 PLN | 20 PLN | |
8436 |
2000 blok poczty szwedzkiej grawerowany przez Czesława Słanię. | 30 PLN | 30 PLN | |
8457 |
1956 kasownik okolicznościowy poczty Urugwaju z okazji stulecia urodzin Adama Mickiewicza. | 40 PLN | 40 PLN | |
8686 |
1949 NRD, Dzień znaczka, znaczek czysty. | 8 PLN | 8 PLN | |
8698 |
1953 NRD, 70. rocznica śmierci Karola Marksa, seria czysta. | 20 PLN | 20 PLN | |
8752 |
1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 16.6 z Sewastopola do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 20.6, skąd 24.6 wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.297 z dostawioną datą 21.6; nalepka polecenia dla korespondencji zagranicznej z napisami alfabetem łacińskim; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
8753 |
1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 11.5 z Orła do ocenzurowania w Piotrogrodzie; dwie zalepki i dwa różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym cenzora nr.105; nalepka polecenia dla korespondencji zagranicznej z napisem alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy 20.6; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 80 PLN | 80 PLN |