Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
43152 |
1920 kartka do korespondencji zagranicznej. | 40 PLN | 40 PLN | |
43153 |
1920 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią. | 100 PLN | 100 PLN | |
43156 |
1921 kartka do obrotu krajowego. | 30 PLN | 30 PLN | |
43158 |
1921 kartka z napisem KARTA POCZTOWA długości ponad 98 mm. | 30 PLN | 30 PLN | |
43161 |
1921 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią. | 70 PLN | 70 PLN | |
43167 |
1922 kartka z napisem KARTA POCZTOWA długości ponad 98 mm. | 30 PLN | 30 PLN | |
43174 |
1925 całostka bez sygnatury. | 40 PLN | 40 PLN | |
43188 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10, I nakład - sygnatura VIII-1931. | 60 PLN | 60 PLN | |
43189 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8, I nakład - sygnatura VIII-1931. | 60 PLN | 60 PLN | |
43190 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5, I nakład - sygnatura VIII-1931. | 60 PLN | 60 PLN | |
43192 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932. | 30 PLN | 30 PLN | |
43213 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 19 - Gdynia Poczta Główna; na odwrocie punktowe przebarwienia. | 100 PLN | 80 PLN | |
43233 |
1937 wydanie ilustrowane - zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 52, bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 96 PLN | |
43238 |
1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 53 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie. | 15 PLN | 15 PLN | |
43249 |
1938 całostka z hasłem propagandowym P i sygnaturą X-1938. | 20 PLN | 20 PLN | |
43254 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe S - POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH (Fi.20.-). | 15 PLN | 15 PLN | |
43262 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 5 - Stanisław Konarski, ostemplowana grzecznościowo 8.IX.1939 w Lublinie. | 20 PLN | 20 PLN | |
43263 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 2 - Mikołaj Rej, ostemplowana grzecznościowo 8.IX.1939 w Lublinie. | 20 PLN | 20 PLN | |
43264 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko; temat - MUZYKA. | 50 PLN | 50 PLN | |
43265 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 22 - August Cieszkowski, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie. | 20 PLN | 20 PLN | |
43266 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 9 - Adam Mickiewicz, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie. | 20 PLN | 20 PLN | |
43267 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr.51 - Barok (budownictwo kościelne): BEREZWECZ; minimalne, prawie niedostrzegalne przebarwienia. | 40 PLN | 40 PLN | |
43268 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 24 - Maria Skłodowska-Curie (pierwsza w historii kobieta laureatka nagrody Nobla, w dziedzinie: fizyki w 1903 roku i chemii w 1911 roku). | 200 PLN | 215 PLN | |
43269 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin; temat - MUZYKA. | 200 PLN | 200 PLN | |
43270 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 15. | 40 PLN | 40 PLN | |
43271 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 34. | 40 PLN | 40 PLN | |
43272 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 35. | 40 PLN | 40 PLN | |
43273 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 50. | 40 PLN | 40 PLN | |
43274 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 38. | 40 PLN | 40 PLN | |
43275 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, kartka ze Lwowa do Wiednia, ilustracja nr 13, uszkodzenie na prawym brzegu kartki. | 70 PLN | 70 PLN | |
43276 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 26 - Aleksander Fredro. | 160 PLN | 160 PLN | |
43277 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 33 - Artur Grottger. | 160 PLN | 160 PLN | |
43278 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 39 - Leon Wyczółkowski. | 160 PLN | 160 PLN | |
43279 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 28. | 90 PLN | 90 PLN | |
43280 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułani Beliny na patrolu - maj 1915; lewy dolny róg nadgięty. | 40 PLN | 40 PLN | |
43291 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk bardzo rzadka wydania bez ilustracji (Cp83), doskonały stan zachowania, gwarancja. | 1 800 PLN | 1 600 PLN | |
43312 |
1947 wydanie dla upamiętnienia ofiar obozu w Oświęcimiu. | 25 PLN | 25 PLN | |
43352 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Aleksandra Gierymskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 98 PLN | |
43355 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Józefa Chełmońskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c (6-wierszowym); jak podaje podręcznik "Polskie Znaki Pocztowe": "Wg informacji uzyskanych od pracowników Drukarni Pocztowej w Łodzi sloganem w kolorze czarnym zaopatrywane były karty 121 zapakowane już w paczki po 20 sztuk, czyli bez kart z portretem W.Bogusławskiego i J.Chełmońskiego, karty powyższe zaopatrzone w slogan stanowią dużą rzadkość"; bardzo dobry stan zachowania. | 1 200 PLN | 960 PLN | |
43356 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Bolesława Prusa z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania. | 250 PLN | 200 PLN |