Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
33492 |
1920 próby znaczków urzędowych typu II "jasne cyfry między gwiazdkami" i III "ciemne cyfry między gwiazdkami" w kolorze ciemnoniebieskim i niebieskim tak jak je wydano bez gumy; próby te były drukowane w trzech typach w jednym arkuszu w różnych kolorach, gwarancja. | 1 500 PLN | 1 350 PLN | |
33494 |
1920 cyfry między gwiazdkami - II wydanie, na cienkim papierze, czysta seria znaczków urzędowych. | 50 PLN | 50 PLN | |
33507 |
1954 Godło państwa, seria znaczków w czworoblokach, czyste. | 40 PLN | 40 PLN | |
33562 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 8, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 200 PLN | 160 PLN | |
33565 |
1919 seria znaczków dopłaty w czworoblokach. | 150 PLN | 130 PLN | |
33571 |
1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", brak perforacji poziomej znaczek dopłaty za 50(h) z dolnego rzędu arkusza z brakiem perforacji poziomej; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
33572 |
1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", cięty znaczek dopłaty za 100 (h) na cienkim papierze (Fi.50.-), tak jak wydano bez gumy, pionowo złamany, gwarancja. | 30 PLN | 30 PLN | |
33573 |
1919 wydanie obiegowe, seria w czworoblokach. | 150 PLN | 130 PLN | |
33576 |
1919 lokalne prowizoria dopłat, PRZEWORSK (typ 110) - wydanie koronowe, niekatalogowany znaczek opłaty za 50 h. przedrukowany lokalnie stempelkiem "OPŁACIĆ" typu 110 i użyty jak znaczek dopłaty w Przeworsku, jak wiele znaczków użytych na skarcie nie został dodatkowo unieważniony kasownikiem, gwarancja i opis Schmutz. | 300 PLN | 270 PLN | |
33598 |
1919 wycinek z przekazu pieniężnego ze znaczkiem z lokalnym nadrukiem Porto urzędu Kraków 1. | 30 PLN | 30 PLN | |
33625 |
1921 znaczek bez perforacji pionowej na marginesie, znaczek bez gumy. | 25 PLN | 25 PLN | |
33678 |
1934 wydanie przedrukowe, seria. | 40 PLN | 40 PLN | |
33692 |
1946 trąbka pocztowa, seria znaczków czystych w ładnym stanie zachowania. | 25 PLN | 25 PLN | |
33717 |
1953 Godło państwa, seria znaczków czystych w ładnym stanie zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
33953 |
1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
33979 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 13. | 100 PLN | 80 PLN | |
34029 |
1919 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie I, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane szeroko, czysta; bardzo dobry stan zachowania; sygnowana Lechosław Plewka Leszno-Poznań. | 80 PLN | 80 PLN | |
34047 |
1920 kartka do korespondencji krajowej. | 40 PLN | 40 PLN | |
34063 |
1920 kartka z hasłem propagandowym E. | 60 PLN | 60 PLN | |
34093 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 14 - Barbakan w Krakowie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dofrankowana i jako polecona przesłana 13.IV.32 z Wadowic do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
34095 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 23, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 15 PLN | 15 PLN | |
34097 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 17, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 15 PLN | 15 PLN | |
34098 |
34099 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 15 PLN | 15 PLN | |
34100 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 15 PLN | 15 PLN | |
34105 |
1931 całostka z sygnaturą VII-1931, ilustracja nr 13. | 60 PLN | 50 PLN | |
34117 |
1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta 15/20 gr, hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", sygnatura (IX-1933); nadruk w kolorze ciemnoniebieskim, matowy z prześwitującym rysunkiem; karta wysłana 5.1.35 z Ryk do Warszawy; minimalnie słabszy stan zachowania (lewy górny narożnik złamany, nadgięcia). | 30 PLN | 30 PLN | |
34119 |
1934 kartka wydania prowizorycznego z ilustracją nr 31 z obiegu pocztowego Lutowiska do Ostrowa Wielkopolskiego. | 80 PLN | 80 PLN | |
34125 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 27 - Hel Port. | 160 PLN | 140 PLN | |
34133 |
1937 Lwów Uniwersytet, całostka z ilustracją 17 wysłana z Bochni do Krakowa. | 25 PLN | 25 PLN | |
34142 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 17 - Spisz Nidzica Zamek. | 220 PLN | 190 PLN | |
34144 |
1937 zamek w Mirze, całostka z ilustracją 16. | 180 PLN | 130 PLN | |
34164 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym P i sygnaturą X-1938. | 15 PLN | 15 PLN | |
34170 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 1 - Jan Długosz, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie. | 30 PLN | 30 PLN | |
34190 |
1939 25. rocznica I Kampanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 10. | 30 PLN | 30 PLN | |
34191 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, komplet 32 czystych kart, trzy w minimalnie słabszym stanie (Fi.1656,-). | 1 350 PLN | 1 350 PLN | |
34202 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk bardzo rzadka wydania bez ilustracji (Cp84), doskonały stan zachowania, gwarancja. | 1 800 PLN | 2 000 PLN | |
34203 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 2, doskonały stan zachowania, gwarancja. | 1 000 PLN | 900 PLN | |
34204 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 3, doskonały stan zachowania, gwarancja. | 1 000 PLN | 900 PLN | |
34205 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 4, doskonały stan zachowania, gwarancja. | 1 000 PLN | 900 PLN |