Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
22611

1945 Warszawa oskarża, 6 zł na papierze o grubości 0,09 mm z prześwitującym na rewersie obrazem znaczka, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca W.VI. - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN102 PLN
22614

1945 Warszawa oskarża, 10 zł na papierze o grubości 0,09 mm z prześwitującym na rewersie obrazem znaczka, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IV. - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN102 PLN
22673

1946 firmowy dekoracyjny list polecony z Hlondowa do Łodzi, niemy kasownik i stempel prowizoryczny Hlondowa użyty z niemym kasownikiem do unieważnienia znaczków i do oznaczenia prowizorycznej erki, na odwrocie stempel odbiorczy.

180 PLN180 PLN
22680

1946 list z Drobina do Stanów Zjednoczonych, stempel urzędu cenzury nr 3266.

50 PLN50 PLN
22711

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.7 "wcięcie w cyfrze 7 daty 17", gwarancja i opis.

60 PLN60 PLN
22717

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

60 PLN60 PLN
22722

1946 wydanie lotnicze, znaczek za 15 zł cięty, gwarancja.

300 PLN300 PLN
22726

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, cięty znaczek za 20 zł. z częściowym abklatschem, gwarancja Krawczyk.

800 PLN800 PLN
22792

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w pięknym stanie, okazja.

400 PLN350 PLN
22883

50 PLN50 PLN
22884

1947 Świat Pracy, 15 zł - frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 18.5.48 z Zaklikowa do USA, znaczki skasowane stemplem prowizoryczny - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "ba" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki), stempelek "LOTNICZA/ PAR AVION"; walor w dobrym stanie zachowania (Fi.150.-).

80 PLN80 PLN
22908

1948 znaczek wydania lotniczego z błędem "brak numeru kontrolnego" na liście z Łaska 24.11.46 do Warszawy.

60 PLN51 PLN
22917

1948 "okienkowy" ekspresowy list polecony z Będzina do Warszawy.

15 PLN15 PLN
22931

1948 100-lecie Wiosny Ludów, seria z odmianami.

300 PLN255 PLN
22975

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru.

180 PLN153 PLN
22988

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria na lotniczym liście poleconym z Łodzi do Stanów Zjednoczonych.

100 PLN100 PLN
22993

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria w parkach rozdzielonych przywieszką na kopercie z pierwszego dnia obiegu jako list lotniczy polecony do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

500 PLN450 PLN
23001

1948 Kultura polska, blok czysty z 1 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, bardzo ładny stan zachowania (Fi.650.-).

450 PLN400 PLN
23002

2 200 PLN1 980 PLN
23020

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

80 PLN68 PLN
23045

1950 "groszy - lokalny", Tomaszów Mazowiecki, Kultura polska, niekatalogowany znaczek za 1 zł. z fioletowym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 47, gwarancja Krawczyk.

150 PLN150 PLN
23068

1950 "groszy" znaczek z fioletowym stempelkiem typu 13, najrzadszy z czterech rzadkich typów dyrekcyjnych, znaczek za 60 zł Wiosna Ludów z grupy rzadko spotykanych (wg.PZP grupa C) na liście wysłanym z miejscowości Luboń 11.11 - w pierwszym tygodniu dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy"; koperta firmowa: "Lubońskie Zakłady Przemysłu Spożywczego"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.120 euro - znaczek z nadrukiem typu 13 na liście; gwarancja.

800 PLN800 PLN
23076

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, parka znaczków za 3 zł. z fioletowymi stempelkiami typu 31 i 32, gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN
23078

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 3 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
23098

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk.

75 PLN75 PLN
23101

1950 "groszy - lokalny", Zbąszyń, Bierut, parka znaczków za 15 zł. (ZL11,5) z fioletowym stempelkiem rzadszego potrójnego typu 43, piękny stan, gwarancja Krawczyk

150 PLN150 PLN
23104

1950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29 (kas.Fi.550.-), gwarancja Krawczyk.

125 PLN125 PLN
23105

1950 "uszkodzone litery ROS" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Kielce 1, gumowa część stempelka do przedruku znaczków odpadała, więc przytwierdzono ją gwoździem wbitym w literę O napisu GROSZY; miejscowy list polecony, wysłany 20.12; bardzo dobry stan zachowania; odmiana opisana w PZP t.II s.419; sygnowano Roszkowski, gwarancja.

200 PLN200 PLN
23107

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany -2-1.51 z niewielkiej miejscowości Lubzina do Warszawy, obowiązkowa dopłata na odbudowę Warszawy, co nie zawsze spotykane, opłacona znaczkami z tym samym nadrukiem; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
23114

1950 "groszy - lokalny", Skolimów, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 18 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 44, gwarancja Krawczyk.

100 PLN100 PLN
23118

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3 z grupy wyjątkowo spotykanych na oryginalnej korespondencji - 35 zł z serii rotograwiurowej "Prezydent Bierut" (wg.PZP grupa D), frankatura wielokrotna na liście wysłanym 17.12 ze Szczekocin do Warszawy, przesyłka nieznacznie przefrankowana (70 zamiast 60 gr), ale o zdecydowanie niefilatelistycznym obiegu; według podręcznika Polskie Znaki Pocztowe t.II s.419: "Do najpospolitszych znaczków spotykanych na terenie całego kraju (A) należy zaliczyć: ... 2) serię z portretem Prezydenta w rotograwiurze, z wyjątkiem rzadkiej wartości 6 zł i wyjątkowo rzadkiej 35 zł; bardzo dobry stan zachowania.

400 PLN400 PLN
23125

1950 "groszy" czerwony nadruk typu 21, list wysłany 17.11 z urzędu Szczecinek 2 do Warszawy opłacony znaczkami z grupy rzadko spotykanych na oryginalnej korespondencji - 10 zł z serii Kongres Ludowy (wg.PZP grupa C); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski.

250 PLN250 PLN
23127

1950 groszy, miejscowy list firmowy z Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze niebieskim.

30 PLN30 PLN
23141

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, wydanie lotnicze, nienotowany dotąd znaczek o wysokim nominale 500 zł. z fioletowym stempelkiem typu 32, gwarancja Krawczyk.

150 PLN150 PLN
23167

1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45, czysty nienotowany (kasowany Fi.180.-), gwarancja Krawczyk.

100 PLN100 PLN
23169

1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnym stempelkiem typu 28, gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
23172

1950 Bolesław Bierut, 5 zł czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca 2⅔ (2 walec, 2 nakład, 3 moletowanie) - znajdującym się nad 14 znaczkiem w arkuszu, nadruk "groszy" typu 24, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
23182

1950 "groszy - lokalny", Gdynia, Bierut, znaczek za 10 zł. z ładnie odbitym czerwonym stempelkiem typu 27B (z Wielkiej Wsi na Helu, który już bez litery G był nadużyty w Gdyni), gwarancja firmowa Gryżewski.

40 PLN40 PLN
23195

60 PLN60 PLN
23198

75 PLN75 PLN