Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
14335 |
1951 IV Międzynarodowy Wyścig Pokoju, komplet 4 kart z kasownikami poszczególnych etapów: Katowice, Wrocław, Łódź, Warszawa; temat - KOLARSTWO. | 40 PLN | 40 PLN | |
14349 |
1951 7. rocznica Manifestu lipcowego, frankatura dwukolorowa - list polecony wysłany 28.8 z Warszawy do Starachowic; datownik odbiorczy na odwrocie. | 40 PLN | 45 PLN | |
14353 |
1951 7 rocznica Manifestu Lipcowego, seria czysta w czworoblokach (Fi.400.-), znaczek za 60 gr ma lekką pionową fałdkę, powstałą w trakcie procesu drukarskiego, widoczną na gumie. | 300 PLN | 255 PLN | |
14366 |
1951 Ogólnopolska Spartakiada, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
14368 |
1951 Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej - Stalin, seria w czworoblokach, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
14369 |
1951 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, serie z odmianami papierów. | 35 PLN | 35 PLN | |
14372 |
1951 Festiwal Muzyki Polskiej, próba znaczka w kolorze brązowym, gwarancja. | 1 000 PLN | 900 PLN | |
14386 |
1952 "FDC - 10. rocznica powstania PPR", minimalnie słabszy stan zachowania (na odwrocie koperty ślady podlepek). | 10 PLN | 10 PLN | |
14389 |
1952 FDC - "Międzynarodowy Dzień Kobiet", na odwrocie koperty ślady podlepek. | 10 PLN | 10 PLN | |
14398 |
1952 60. rocznica urodzin Bolesława Bieruta, seria w czworoblokach, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 42 PLN | |
14400 |
1952 FDC - "110 rocznica urodzin Marii Konopnickiej". | 20 PLN | 20 PLN | |
14414 |
1952 FDC - "Zlot Młodych Przodowników Pracy w Warszawie", na odwrocie koperty ślady podlepek i kilka punktowych przebarwień. | 20 PLN | 20 PLN | |
14422 |
1952 uchwalenie Konstytucji PRL, znaczki z błędami "uszkodzona cyfra 4 i plus". | 90 PLN | 90 PLN | |
14465 |
1953 III Światowy Kongres Studentów w Warszawie, seria w czworoblokach, czyste (Fi.80.-), bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 51 PLN | |
14469 |
1953 Służba Zdrowia, seria w czworoblokach, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 102 PLN | |
14513 |
1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w kolorze intensywnie ciemnoniebieskim i co w tym wydaniu bardzo rzadkie z przesuniętą perforacją pionową, gwarancja. | 200 PLN | 200 PLN | |
14517 |
1954 zwierzęta chronione, parka prób z dziurkowaniem "WZÓR", niekatalogowane, gwarancja. | 600 PLN | 600 PLN | |
14527 |
1954 10-lecie PRL, luzak z serii. | 40 PLN | 50 PLN | |
14567 |
1955 10. rocznica Układu Warszawskiego, komplet prób z nadrukiem PRÓBA w parkach rozdzielonych nieząbkowanym pustopolem, bardzo rzadkie, gwarancja. | 4 500 PLN | 4 050 PLN | |
14581 |
1955 Dni Krakowa, narożny czworoblok znaczków za 60 gr. dwa dolne z błędem na poz.11 i 12 "przekreślony but" w róznych fazach, gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 60 PLN | |
14602 |
1955 II Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Młodzieży, parka prób z dziurkowaniem "WZÓR", gwarancja. | 600 PLN | 600 PLN | |
14659 |
1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżona, lewy znaczek z powtarzalną usterką w postaci kropki nad cyfrą 8 i kreską na literach JA w JANA. | 15 PLN | 15 PLN | |
14660 |
1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżona, prawy górny znaczek z błędem "plama w O w POLSKA". | 30 PLN | 50 PLN | |
14717 |
1957 Dzień Znaczka, czworoblok znaczków za 2,50 zł., prawy dolny z błędem "kreska miedzy S a K" gwarancja i opis Schmutz. | 150 PLN | 180 PLN | |
14720 |
1957 Dzień Znaczka, prawy znaczek z błędem "otwarte usta". | 80 PLN | 80 PLN | |
14721 |
1957 Dzień Znaczka, znaczek z błędem "pieprzyk na policzku dziewczyny". | 60 PLN | 60 PLN | |
14754 |
1958 400 lat poczt polskiej, arkusik w ozdobnym karnecie z kasownikiem z pierwszego dnia obiegu. | 15 PLN | 15 PLN | |
14764 |
1958 400-lecie Poczty Polskiej, rzadka odmiana - blok wydrukowany na stronie gumowanej, gwarancja Ways. | 450 PLN | 450 PLN | |
14830 |
1960 "MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA POMORZOZNAWCZA SZCZECIN 1960" znaczek na widokówce ostemplowany okolicznościowo 3.11 w Szczecinie; temat - ETNOLOGIA. | 25 PLN | 25 PLN | |
14834 |
1960 550. rocznica bitwy pod Grunwaldem, seria w karnecie okolicznościowym. | 10 PLN | 10 PLN | |
14836 |
1960 karnet - "550 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" z dodatkowymi kasownikami okolicznościowymi z pola biwy. | 40 PLN | 40 PLN | |
14843 |
1960-61 Historyczne miasta polskie, seria 20 znaczków w czworoblokach, czysta (Fi.204.-). | 160 PLN | 160 PLN | |
14942 |
1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, karnet będący jednocześnie zaproszeniem na wystawę z czystym czarnodrukiem o niskim numerze 000134, większość ocalałych zaproszeń jest wypełniona i nosi więcej śladów zużycia. | 300 PLN | 300 PLN | |
14951 |
1963 100.rocznica Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, dwie parki tête-bêche, czyste. | 25 PLN | 25 PLN | |
14974 |
1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczek za 3 zł. z nowo odkrytym spektakularnym błędem "okrągła odznaka (w miejscu orzełka) na hełmie żołnierza", na zwykłym znaczku nie ma odznaki - dziwne, że błąd pozostawał niezauważony przez pięćdziesiąt lat, gwarancja. | 160 PLN | 144 PLN | |
14975 |
1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczek za 3 zł. z nowo odkrytym spektakularnym błędem "okrągła odznaka (w miejscu orzełka) na hełmie żołnierza", na zwykłym znaczku nie ma odznaki - dziwne, że błąd pozostawał niezauważony przez pięćdziesiąt lat, gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 54 PLN | |
14976 |
1963 Wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, znaczek za 60 gr z błędem "kropka w S w POLSKA" na poz.4; gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 56 PLN | |
15022 |
1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, koperta FDC. | 10 PLN | 10 PLN | |
15047 |
1964 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, blok. | 80 PLN | 80 PLN | |
15054 |
1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, bloczek z niewielką podlepką na marginesie liczone jako czwórka z bloku. | 45 PLN | 45 PLN |