Die Auktion endet am 06.05.2024

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
18951

1938 Port Gdańsk, ząbkowany blok z okazji V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie na ekspresowym liście z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku do Radomia, na odwrocie stempel odbiorczy.

400 PLN360 PLN
18993

1920 Olsztyn, znaczek w kolorze różowobrunatnym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

90 PLN90 PLN
19012

1920 kartka z Zabrza (Hindenburg) 23.12.20.Oryginalny obieg.

45 PLN45 PLN
19015

1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 22.7.1921 z Katowic do Reichenbach (Dzierżoniów), dodatkowy owalny stempelek firmowy nadawcy (na odwrocie punktowe ubytki powierzchni papieru po podlepkach).

50 PLN50 PLN
19023

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze jasnozielonym na rzadkim żółtawym kredowanym papierze - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - odmiana I - liternictwo rozmyte, białe litery grubsze, zielone cieńsze, poza prześwitkami po podlepce w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

160 PLN160 PLN
19066

1944 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria znaczków na kopercie, skasowana 3.V gumowym datownikiem typu III w agencji pokładowej nr. 3, datownik odbiorczy POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 POLISH FIELD POST OFFICE No.1 z dnia 19.V.

100 PLN100 PLN
19095

1940 niemiecka okupacja Luksemburga, wydanie przedrukowe na znaczkach luksemburskich, seria na trzech koperta listów poleconych wysłanych 20.12 z Luksemburga do Monachium, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
19109

1940 kartka pisana w języku polskim nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kowno - Wilno nr 22 do Stryja.

150 PLN150 PLN
19156

1939 kartka słowackiej poczty polowej nr 8 wysłana 22.9.39, słowacka poczta polowa 8 i 12 stacjonowały w miesiącu wrześniu w Polsce po wspólnym zajęciu południowych terenów Polski w ramach współpracy z Niemcami, stempel słowackiej cenzury wojskowej.

300 PLN250 PLN
19157

1939 kartka słowackiej poczty polowej nr 12 wysłana 1.9.39, słowacka poczta polowa 8 i 12 stacjonowały w miesiącu wrześniu w Polsce po wspólnym zajęciu południowych terenów Polski w ramach współpracy z Niemcami, stempel słowackiej cenzury wojskowej.

300 PLN250 PLN
19166

1941 Brytyjskie Fałszerstwo Propagandowe niemieckiego znaczka obiegowego za 12 (Pf) z podobizną Hitlera; goła szczęka i napis FUTSCHES REICH, piękny stan.

300 PLN300 PLN
19168

1941-46 Poczta Polowa II Korpusu, zestaw 20 wycinków z różnymi datownikami polskich poczt polowych, dodatkowo nieliczone 2 wycinki z datownikami I Korpusu.

200 PLN150 PLN
19172

1941 kartka formularz z centrali informacyjnej Czerwonego Krzyża w Genewie do Krakowa, zapytanie w sprawie zaginionego w Kozielsku z tak zwanej "listy katyńskiej", stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

200 PLN180 PLN
19183

1942 znaczek poczty konspiracyjnej w rzadszym kolorze szaroczarnym.

35 PLN35 PLN
19186

1942 kartka z centralnego komitetu Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie do Szkocji, na odwrocie podpis kierownika wydziału dla spraw Polaków w ZSRR Zofii Leśniowskiej, córki gen. Władysława Sikorskiego, poległej wraz z generałem w katastrofie gibraltarskiej.

400 PLN350 PLN
19187

1942 kartka z centralnego komitetu Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie do poczty polowej I Korpusu Wojsk Polskich.

100 PLN90 PLN
19225

1943 WĘGRY-TURCJA-IRAK list polecony z obozu internowanych Eger na Węgrzech wysłany na "adres konspiracyjny" w Istambule, tureckie datowniki odbiorcze ISTAMBUL i BEYOGLU z 13.3, pocztą dyplomatyczną przesyłkę dostarczono na Bliski Wschód, okrągły stempelek "118" brytyjskiej cenzury w Bagdadzie, która przekazała ją Głównej Poczcie Polowej 101, tu dopisano adres prawdziwego odbiorcy "por.Domański Jan 58 Redakcja P.P.112" i poddano ją cenzurze: zalepka "OCENZUROWANO OPENED BY CENSOR" o sygnaturze "1619/2/GHQP/10-42." z fioletowym stempelkiem "55"; omyłkowo skierowano list do jednostki 107 (1 Pułk Artylerii Lekkiej), skąd odesłano go 24.V za pośrednictwem Poczty Polowej 121 z adnotacją "Zwrócić Gł.P.P. 101 List nie dotyczy reflektanta w 107", ostatecznie przesyłkę dosłano do Biura Historycznego przy Dowództwie Bazy i Etapów; wspaniały walor o niezwykle skomplikowanym, bardzo ładnie udokumentowanym, obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania.

1 000 PLN800 PLN
19271

1946 blok poczty polowej 2. Korpusu. w narożniku ślad po podklejeniu.

60 PLN60 PLN
19281

30 PLN30 PLN
19292

1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków na kopercie skasowana 8.I.40 w Warszawie, datownik WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "b"; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
19296

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza, ofrankowany formularz kartkowy wysłany 29.VIII.1940 z Warszawy do Krakowa, stempelek wpływu Rady Głównej Opiekuńczej.

60 PLN60 PLN
19309

70 PLN70 PLN
19322

1940 widoki zabytkowych budowli (I), czysta seria z górnymi marginesami, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
19323

1940 widoki zabytkowych budowli (I), czysta seria z gapami na górnym marginesie i oznaczeniem drukarni STAATSDRUCKEREI WIEN (Fi.+200% dopłaty), znaczki za 6 gr i 1 zł tylko z gapami, bardzo dobry stan zachowania.

160 PLN160 PLN
19324

30 PLN30 PLN
19330

60 PLN60 PLN
19331

40 PLN40 PLN
19332

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.70.-).

60 PLN60 PLN
19357

1940 kartka z Piotrkowa 29.10.40 do Krakowa.

60 PLN60 PLN
19366

120 PLN120 PLN
19371

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XVIa "Ichre, am 18 Mai ...", skreślono "18 Mai" i ręcznie dopisano "22/VI", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN140 PLN
19387

50 PLN50 PLN
19422

30 PLN30 PLN
19426

30 PLN30 PLN
19434

1942 list polecony z Mielca do Portugalii, stemple i zalepka niemieckiej cenzury, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Walocha.

50 PLN100 PLN
19449

40 PLN40 PLN
19471

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, narożnikowy znaczek kasowany okolicznościowo.

20 PLN20 PLN
19487

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

250 PLN250 PLN
19497

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta znaczków urzędowych.

30 PLN30 PLN
19517

40 PLN40 PLN