Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
8818 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria kasowana na ładnych wycinkach, gwarancja Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
8878 |
1920 kartka nadana z frontowej poczty polowej nr 19 13.2.20 do Nowo Radomska, stempel formacyjny "7 Komp. Telegraficzna W.P.", stempel cenzury "cenzurowane". | 120 PLN | 120 PLN | |
8883 |
1921 kartka wysłana 25.3.21 z 54. pułku strzelców kresowych do Łodzi, adnotacja "Zwrot poczta polowa 32" i stempel NIEZNAN, datownik FRONTOWA POCZTA / POLOWA No32 b oraz odbiorczy z Łodzi, pieczęć formacyjna z orłem "DOWÓDZTWO / 54. pułku piechoty kresowej". | 140 PLN | 140 PLN | |
8888 |
1915 Warszawa, Orzeł, nadużycie formy - druk prywatny znaczka za 10 gr. z fantazyjnym kolorem tła. | 40 PLN | 36 PLN | |
8889 |
8891 |
1915 Warszawa "Orzeł", kasowany znaczek za 10 gr. w bardzo rzadkim kolorze ciemnobrązowoczerwonym z zielonkawożółtym tłem, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
8894 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze lilaczerwonym - typ I, na wycinku z oryginalnego obiegu, obok znaczka niemiecka cenzura wojskowa, gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 150 PLN | |
8895 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze lilaczerwonym - typ I, sygnowany, gwarancja Dr.A.Hartman, Krawczyk. | 80 PLN | 115 PLN | |
8896 |
1915 Warszawa, list firmowy z Częstochowy do warszawy, stempel cenzury wojskowej w Warszawie i znaczek poczty miejskiej na odwrocie, gwarancja Jungjohann. | 100 PLN | 100 PLN | |
8898 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze czerwonym - typ I (Mi.65 euro), sygnowany, gwarancja Dr.A.Hartman, Krawczyk. | 130 PLN | 100 PLN | |
8903 |
1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr. na znaczku podstawowym drukowanym farbą anilinową (Mi.2x20 euro), obie odmiany koloru jasnoczerwona i czerwona z żółtym tłem, są gumowane i zachowały swoje odcienie, piękny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
8914 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro, Fi.280.-), piękny stan, gwarancja Falkowski. | 240 PLN | 216 PLN | |
8916 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro), piękny stan, gwarancja. | 80 PLN | 72 PLN | |
8918 |
1916 Zawiercie, seria bez nadruku kontrolnego, gwarancja Schmutz. | 480 PLN | 432 PLN | |
8933 |
1916 Sosnowiec, znaczek poczty miejskiej na wycinku. | 60 PLN | 60 PLN | |
8950 |
1916 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego bez perforacji poziomej na górnym marginesie, nie katalogowane. | 40 PLN | 40 PLN | |
8958 |
1916 Warszawa, cięta seria w czworoblokach wydania nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Ryblewski. | 380 PLN | 340 PLN | |
8977 |
1917 Przedbórz, I wydanie, znaczek za 4 gr. typu 2, na kopercie listu wysłanego 16.12 z Warszawy, unieważniony datownikiem austriackiego urzędu etapowego 26.XII; stempelek cenzury; gwarancja Krawczyk. | 400 PLN | 360 PLN | |
8995 |
1918 Przedbórz, list z Noworadomska 11.II.18 do Przedborza, stempel cenzury i znaczek poczty miejskiej z Przedborza. | 250 PLN | 200 PLN | |
8998 |
1918 Przedbórz, seria znaczków II wydania, wszystkie znaczki typ 2 z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i oznaczenie. | 90 PLN | 90 PLN | |
9016 |
1918 Przedbórz, III wydanie, próba (makulatura) dwustronna 10 gr./2 gr., pierwsza za 10 gr. - typ 2 na stronie niegumowanej na drugiej za 2 gr. - typ 2 na stronie gumowanej, poza lekkim ścienieniem na marginesie w ładnym stanie - bez podlepki ani jej śladu, gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
9027 |
1919 Chęciny, marginesowa seria czysta z pełną oryginalną gumą. | 100 PLN | 100 PLN | |
9030 |
1018 Skierniewice, znaczki z nadrukami lokalnymi. | 90 PLN | 81 PLN | |
9031 |
1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania, gwarancja Falkowski. | 280 PLN | 252 PLN | |
9032 |
1918 Olkusz, znaczek okupacji austriackiej za 1 h. z podobizną cesarza Karola z lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", kasowany na wycinku, gwarancja Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
9037 |
1918 Łowicz, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 5 fen. z lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Krzyż" stempelkiem gumowym o wymiarach 13,5 x 18 mm, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
9046 |
1918 Maków, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. w kolorze jasnoniebieskim, z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA, gwarancja Krawczyk. | 225 PLN | 225 PLN | |
9051 |
1918 Skierniewice, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 40 fen. z lokalnym nadrukiem POLSKA typu I - okrągła kropka, w kolorze czerwonym, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
9062 |
1918 Przemyśl, znaczek okupacji austrowęgierskiej za 20 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", piękny stan, sygnowany SK, gwarancja Perzyński. | 60 PLN | 60 PLN | |
9066 |
1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 5 hal. z lokalnym nadrukiem typu II POCZTA POLSKA / Orzeł, czysty bez gumy w bardzo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
9068 |
1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 10 hal. z lokalnym nadrukiem typu II "POCZTA POLSKA / Orzeł", ładny stan, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 80 PLN | |
9070 |
1918 Tarnów, znaczek pospieszny za 2 h. z rzadkim na tej wartości lokalnym nadrukiem typu II POCZTA POLSKA / Orzeł, czysty bez gumy w bardzo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN | |
9072 |
1918 Przemyśl, znaczek austriacki opłaty za 10 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan, sygnowany SK i E, gwarancja Perzyński. | 60 PLN | 80 PLN | |
9076 |
1918 Przemyśl, znaczek austriacki dopłaty za 20 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan, sygnowany SK, gwarancja Perzyński. | 60 PLN | 60 PLN | |
9084 |
1918 Jędrzejów, seria znaczków z lokalnym nadrukiem. | 80 PLN | 80 PLN | |
9093 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 2.002 sztuki, gwarancja Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
9102 |
1918 KOLUSZKI, znaczek z obiegu pocztowego stemplowany kasownikiem prowizorycznym Koluszek. | 120 PLN | 120 PLN | |
9110 |
1918 seria pomnikowa, seria kasowana na wycinkach. | 50 PLN | 50 PLN | |
9112 |
1918 seria pomnikowa, seria znaczków z nadrukami odwróconymi w idealnym stanie, w tym rzadki znaczek za 50 fen., Fischer 2016 5.420,- zł, gwarancja Schmutz. | 3 900 PLN | 3 900 PLN | |
9135 |
1918 seria pomnikowa, prawy górny znaczek z poz. 38 z błędem "uszkodzona prawa cyfra 1", gwarancja i opis Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN |