Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
28183 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z nadrukiem przesuniętym w prawo i do góry. | 30 PLN | 30 PLN | |
28184 |
1947 wydanie przedrukowe na przesyłki lotnicze, znaczek z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem. | 25 PLN | 25 PLN | |
28189 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem. | 30 PLN | 30 PLN | |
28197 |
1947 wydanie z dopłatą na pomoc zimową, lewy znaczek z błędem "biała kropka nad WA". | 50 PLN | 50 PLN | |
28198 |
1947 wydanie z dopłatą na pomoc zimową, lewy dolny znaczek z błędem "biała kropka nad literami WA". | 60 PLN | 60 PLN | |
28205 |
1948 kartka z Lądu nad Wartą do Trzebini. | 55 PLN | 55 PLN | |
28206 |
1948 kultura polska, seria znaczków z bloku. | 120 PLN | 120 PLN | |
28259 |
1948 Bolesław Bierut, seria z odmianami. | 600 PLN | 600 PLN | |
28260 |
1948 Bolesław Bierut, seria czysta (Fi.65.-). | 50 PLN | 50 PLN | |
28325 |
1949 kartka lotnicza z Poznania do Ameryki. | 10 PLN | 10 PLN | |
28330 |
1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-). | 115 PLN | 115 PLN | |
28346 |
1950 groszy, seria z nadrukami groszy typ 6. | 25 PLN | 25 PLN | |
28383 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list polecony (opłata niezgodna z taryfą) ofrankowany czworoblokiem znaczków Konferencja Młodzieży - nieodnotowanymi z przedrukiem w tym typie i dodatkowo czworoblokiem znaczków niebędącymi już w obiegu znaczkami Europejskiej Konferencji Rozkładów Jazdy; wysłany 11.1.51 z Tarnowa do miejscowości Tuchów, kasownik odbiorczy z 12.1 na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
28394 |
1950 groszy, fragment listu z wyciętymi znaczkami na froncie z Sokolnik koło Wrześni do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 18 w kolorze czerwonym. | 30 PLN | 30 PLN | |
28414 |
1950 groszy, front listu firmowego z Zawadzkiego do Warszawy opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze niebieskim. | 30 PLN | 30 PLN | |
28439 |
1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 1. | 100 PLN | 90 PLN | |
28443 |
1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 24. | 10 PLN | 10 PLN | |
28444 |
28457 |
1950 rocznik znaczków czystych (Fi.207.-). | 136 PLN | 200 PLN | |
28461 |
1950 25 rocznica śmierci J.Marchlewskiego, znaczek za 15 zł. z błędem na poz.91 "kropka między T i A", gwarancja i opis. | 30 PLN | 30 PLN | |
28523 |
1950 groszy, front listu poleconego z Lubomierza do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym. | 30 PLN | 30 PLN | |
28575 |
1950 "groszy" koperta Bolesław Bierut z nadrukiem typu 3a z hasłem propagandowym B (Umacniajmy ...), sygnatura III.49-N.2 druk z XII walca (poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu - tu 12 kropek); dodatkowo zwraca uwagę czerwona linia na klapie - zwykle obcinana przy wycinaniu kopert; mieszana frankatura ze znaczkami w nowej walucie, znaczek z nadrukiem typu 3, koperta jako polecona wysłana 30.1.51 z miejscowości Chojno k.Chmielnika do Kielc, na odwrocie kasownik odbiorczy 1.2; bardzo ciekawy i dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania. | 320 PLN | 320 PLN | |
28585 |
1950 "groszy", zestaw różnych typów i kolorów stempelków dyrekcyjnych, znaczki na podlepkach, (cztery sztuki w dolnym rzędzie bez gumy), część sygnowana. | 40 PLN | 40 PLN | |
28600 |
1951 groszy, wycinek z listu Warszawy opłaconego znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym. | 20 PLN | 20 PLN | |
28601 |
1951 groszy, wycinek listu z Rutki Tartaku opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 8bU4 kolorze czarnym z uszkodzonymi litrami O oraz stempelkiem zagiętym ku dołowi. | 20 PLN | 20 PLN | |
28606 |
1951 groszy, list polecony z Radziechowic do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3c (uszkodzone O) w kolorze czarnym. | 100 PLN | 100 PLN | |
28607 |
1951 groszy, list z Srokowa do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 8 w kolorze fioletowym. | 30 PLN | 30 PLN | |
28648 |
1951 groszy, wycinek listu z Skórkowic opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym. | 20 PLN | 20 PLN | |
28693 |
1951 rocznik znaczków czystych (Fi.426.- ). | 280 PLN | 280 PLN | |
28705 |
1951 Nowa Huta, 40 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 6.11.1954 z miejscowości Andrychów do Chęcin, zwraca uwagę użycie przedwojennego formularza z adnotacją: "OPŁATA RYCZAŁTOWANA na mocy art.23 ust. z dnia 3 VI 1924 o poczcie telegrafie i telefonie". | 20 PLN | 20 PLN | |
28748 |
1952 rocznik znaczków czystych (Fi.521,50.-). | 350 PLN | 350 PLN | |
28799 |
1953 rocznik znaczków czystych (Fi.675,50.-). | 445 PLN | 445 PLN | |
28813 |
1953 Mikołaj Kopernik, 20 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (druk) wysłana 21.VIII z Częstochowy do Chęcin. | 20 PLN | 20 PLN | |
28836 |
1954 rocznik znaczków czystych (Fi.717,50.-). | 470 PLN | 470 PLN | |
28846 |
1954 wydanie lotnicze, znaczek za 1,55 zł. z błędem "podwójnie moletowany napis WARSZAWA", gwarancja i opis Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
28851 |
1954 FDC - "II Ogólnopolska Spartakiada (II)". | 30 PLN | 30 PLN | |
28862 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze lila brązowym na obiegowym liście z Warszawy 16.5.56 z Dyrekcji Budowy Osiedli Robotniczych do Pruszkowa, gwarancja. | 800 PLN | 800 PLN | |
28896 |
1955 rocznik znaczków czystych (Fi.261.-). | 190 PLN | 190 PLN | |
28945 |
1955 II Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Młodzieży, znaczek z usterką w postaci smugi pod rysunkiem znaczka, gwarancja i opis Walocha. | 50 PLN | 65 PLN | |
28986 |
1956 rocznik znaczków czystych (Fi.247,30). | 160 PLN | 160 PLN |