Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
22251 |
1931 przekaz paczkowy z Bielska do Kołomyi. | 50 PLN | 50 PLN | |
22254 |
1932 przekaz paczkowy z Krakowa do Miejsca Piastowego. | 50 PLN | 50 PLN | |
22256 |
1932 polecony list urzędowy z Krakowa do Bełża, nieodebrany i zwrócony nadawcy. | 35 PLN | 31 PLN | |
22260 |
1932 list z Gminnej Kasy Pożyczkowo - Oszczędnościowej wysłany z Pyzdr do Kazimierza Biskupiego, list opłacony przez odbiorcę w podwójnej wysokości znaczkami dopłaty. | 40 PLN | 40 PLN | |
22264 |
1936 miejscowy list urzędowy z Krakowa, nieodebrany i zwrócony nadawcy. | 40 PLN | 36 PLN | |
22267 |
1937 dowód przyjęcia zlecenia na prenumeratę opłacony znaczkiem dopłaty. | 15 PLN | 15 PLN | |
22269 |
1937 dowód przyjęcia zlecenia na prenumeratę opłacony znaczkiem dopłaty. | 20 PLN | 20 PLN | |
22271 |
1937 pocztowy dowód przyjęcia z Plesewa. | 15 PLN | 15 PLN | |
22282 |
1939 pocztowy dowód wpłaty z Puszcykowa. | 15 PLN | 15 PLN | |
22309 |
1987 niedostatecznie opłacony list zagraniczny, wysłany 11.3 z Rzymu do Warszawy, Poczta Polska pobrała od odbiorcy dopłatę 25 zł; znaczki unieważnione poprzez kreślenie. | 30 PLN | 30 PLN | |
22317 |
1920 list firmowy z Gdańska do Niemiec. | 90 PLN | 90 PLN | |
22331 |
1920 wydanie prowizoryczne - mały innendienst, marginesowy czworoblok znaczków za 80 Pf., za znaczki tego wydania (drukowane z walca) z górnym marginesem stosuje się w Michlu 300% dopłaty, ale nie mniej niż 150 euro od sztuki (Mi.320 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz. | 600 PLN | 600 PLN | |
22426 |
1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, marginesowy czworoblok znaczków za 1 G./ 1.000.000 Mk. z błędem na znaczku podstawowym z poz.34 "uszkodzone R w MARK i pęknięta obwódka herbu" (Mi.196 euro), piękny stan, gwarancja Krawczyk. | 400 PLN | 400 PLN | |
22450 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Zoppot; bardzo dobry stan zachowania. | 180 PLN | 162 PLN | |
22464 |
1930 PALSCHAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 8.8 z Palschau (Palczewo) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 90 PLN | 90 PLN | |
22465 |
1930 GROSS ZÜNDER - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 25.8 z Groß Zünder (Cędry Wielkie) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
22484 |
1934 wydanie przedrukowe z dopłata na Pomoc zimową, seria czysta na jednej podlepce, ładny stan, gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 300 PLN | |
22499 |
1935 "BESUCHT DIE NSV-AUSSTELLUNG "VOLK AM WERK" DANZIG 29.9.-13.10.1935" (zwiedź wystawę NSV "Naród przy pracy") Danzig 5, kasownik okolicznościowy stosowany zaledwie przez miesiąc, na liście (druki) przesłanym 10.10 w obszarze Wolnego Miasta Gdańska; bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
22503 |
1936 125 lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.49,5 euro), seria kasowana z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf. | 100 PLN | 100 PLN | |
22505 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II) (Fi.140.-), seria kasowana. | 120 PLN | 120 PLN | |
22547 |
1939 list polecony z Sopotu do Gdańska opłacony znaczkami poczty niemieckiej. | 100 PLN | 100 PLN | |
22565 |
1895 koperta prywatnej poczty Hansa z Szczecina. | 30 PLN | 30 PLN | |
22598 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 84, brak rombu; gwarancja i opis Schmutz; całostka z nadrukiem typu 65, przecinek zamiast kropki; gwarancja Schmutz; | 200 PLN | 180 PLN | |
22718 |
1920 kartka do korespondencji zagranicznej. | 40 PLN | 36 PLN | |
22741 |
1926 kartka z Torunia do Austrii. | 20 PLN | 20 PLN | |
22795 |
1936 pokwitowanie telegraficzne użyte w Krakowie. | 40 PLN | 40 PLN | |
22821 |
1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym O. | 20 PLN | 20 PLN | |
22874 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem. | 40 PLN | 40 PLN | |
22934 |
1952 PODWÓJNY NADRUK - wycofana koperta 12I, drukowana z XI walca, z hasłem propagandowym A, ponownie dopuszczona do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkiem opłaty nr.606 i podwójnie nadrukowanym stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym, tekstem "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; unikalny - prawdopodobnie jednostkowy egzemplarz; bardzo dobry stan zachowania. | 1 600 PLN | 1 440 PLN | |
23074 |
2006 karty pocztowe czyste, rocznik - 31 sztuk (Fi.87.-). | 120 PLN | 108 PLN | |
23085 |
1931 Otwarcie regularnej linii Lotniczej Gdańsk - Warszawa - Lwów - Sofia - Saloniki, list lotniczy przesłany 29.VI na trasie Lwów - Sofia; lotem tym przesłano zaledwie 62 sztuki poczty!!! doskonały stan zachowania. | 900 PLN | 900 PLN | |
23234 |
1993 POLSKA '93 ŚWIATOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA - POZNAŃ 7-16.V, okolicznościowy "bloczek" przygotowany przez pocztę Watykanu z okazji wystawy, bardzo piękny walor. | 50 PLN | 50 PLN | |
23253 |
1966-9 1000-lecie Chrztu Polski i rocznica bitwy pod Monte Cassino, bloki autorstwa Czesława Słani. | 200 PLN | 200 PLN | |
23365 |
1910 widokówka Skarżysko (Stacja), czysta | 80 PLN | 80 PLN | |
23375 |
1916 widokówka Wyżnica (Ringplatz), czysta. | 60 PLN | 60 PLN | |
23449 |
1939 widokówka Czortków (Kaplica Fundacji Ubogich im.Hieronima Sadowskiego), z obiegu. | 60 PLN | 60 PLN | |
23461 |
1984 szwajcarska koperta z podobizną Lecha Wałęsy i jego autografem ostemplowana okolicznościowo w Oslo z okazji przyznania mu nagrody Nobla. | 25 PLN | 25 PLN | |
23496 |
1933 III Rzesza, Chicagofahrt - jubileuszowy 50-ty lot zeppelinowy na wystawę światową do Chicago, list polecony nadany w Friedrichshafen (Sieger 238) adresowany do Świdnicy, ofrankowany bardzo drogą i poszukiwaną serią przedrukową (same znaczki Mi.1000 euro) i opatrzony stemplem z trasą przelotu, na odwrocie kasowniki odbiorcze - zielony okolicznościowy z Friedrichshafen 2.XI i eksploatacyjny Schweidnitz 3.XI; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
23540 |
100 rocznica urodzin Aleksandra Lapunowa, znaczek czysty. | 15 PLN | 15 PLN | |
23610 |
1949 ZSRR, 100 lecie urodzin Iwana Pawłowa, seria czysta. | 20 PLN | 20 PLN |