Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
60779 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro), wyższy nominał 10 f. bez śladu podlepki, a jedynie z minimalnym ubytkiem gumy po pęcherzyku powietrza - liczony jak podlepkowy, bardzo ładny stan, gwarancja Krawczyk. | 120 PLN | 120 PLN | |
60782 |
1916 Sosnowiec, gwarancja. | 45 PLN | 45 PLN | |
60801 |
1916 Warszawa, Poczta Miejska prowadziła rozliczenie za znaczki naklejone na korespondencję, w związku z tym z niedoręczonych przesyłek zdzierano znaczki zachowując je do rozliczeń; wezwanie wysłane 1.3 do Delegata C. i K. Ministerjum Spraw Zewnętrznych, niedoręczone (znaczek zdarto), a po ustaleniu właściwego adresu, ponownie ofrankowane i dostarczone odbiorcy; dodatkowo kartka z adnotacją listonosza; ciekawa przesyłka w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 800 PLN | 800 PLN | |
60809 |
1916 Warszawa, list z Wilna do Warszawy, stempel cenzury z Królewca, na odwrocie znaczek poczty miejskiej w Warszawie, gwarancja. | 130 PLN | 104 PLN | |
60811 |
1916 Warszawa, miejscowa przesyłka władz niemieckich - zawiadomienie o nadejściu przekazu pieniężnego - wysłana 12.5, opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "5 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego nosząca ślady nadpalenia; gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
60827 |
1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
60828 |
1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 200 PLN | 220 PLN | |
60832 |
60833 |
60845 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z cieniem śladu po podlepce, znaczek za 2 gr. typu 8, za 4 gr. typu 3, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
60852 |
1917 Łódź, kartka z Łowicz 26.5.17 do Łodzi, rzadki stempel doręczeniowy Łódzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej. | 180 PLN | 135 PLN | |
60859 |
1917 Warszawa, karnet z szaroczerwoną okładką "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
60865 |
1918 Częstochowa, kartka wysłana z Częstochowy 4.3.18 do Berlina, w Berlinie nie odebrana i zwrócona do Częstochowy, stemple opłaty doręczeniowej z 10.3.18 do nadawcy. | 800 PLN | 800 PLN | |
60866 |
1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 10 seria czysta, 2 gr. typ 1, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 2 i 10 gr. typ 1, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja z opisem typu Krawczyk (1), z opisem typów Mikstein (3), Falkowski (3). | 360 PLN | 380 PLN | |
60874 |
1918 Żarki, III wydanie, seria czysta ((ze standardową dopłatą za ** Mi.360 euro), piękny stan, gwarancja Mikstein, Falkowski, Nassalski, Perzyński. | 180 PLN | 180 PLN | |
60875 |
1918 Przedbórz, III wydanie, kasowana seria ząbkowana, gwarancja Falkowski, Krawczyk, Schmutz. | 100 PLN | 80 PLN | |
60877 |
1918 Przedbórz, znaczek czwartego wydania, gwarancja. | 12 PLN | 12 PLN | |
60880 |
1918 Przedbórz, znaczek czwartego wydania, gwarancja. | 12 PLN | 17 PLN | |
60881 |
1918 Przedbórz, V wydanie, seria cięta, niegumowana - tak wydano część nakładu, sygnowana WUZET lub LR, gwarancja Brajer (1), Falkowski (4). | 50 PLN | 50 PLN | |
60888 |
1918 kartka żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego miasta Lublina. | 20 PLN | 30 PLN | |
60889 |
1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą. | 80 PLN | 150 PLN | |
60891 |
1918 Grodzisk, znaczki okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" z lokalnym nadrukiem "Poczta Polska", wszystkie z rzadkim kasowanikiem prowizorycznym na wycinkach; Jędrzejów, wydanie z dopłatą na tzw. Fundusz Cesarza Karola, kasowana seria znaczków z lokalnym nadrukiem "Poczta Polska Jędrzejów", opisane na karcie zbioru wystawowego, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | 400 PLN | 400 PLN | |
60892 |
1918 Łowicz, TETE-BECHE - pasek pionowy trzech znaczków za 5 fen z lokalnym nadrukiem - na środkowym znaczku nadruk odwrócony, dodatkowo znaczek wydania PP/GGW za 40 fen, na liście poleconym wysłanym 23.12 z Łowicza do Warszawy; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | 2 400 PLN | 2 400 PLN | |
60903 |
1918 Myślenice, znaczki opłaty za 3 i 30 h. z lokalnym nadrukiem typu IIIa, na wycinku z koperty, sygnowane T i Toll, gwarancja Krawczyk. | 240 PLN | 240 PLN | |
60915 |
1918 Tarnów, znaczki II wydania stemplowane na kopercie. | 180 PLN | 144 PLN | |
60916 |
1918 Otwock, znaczki wydania lokalnego stemplowane kasownikiem prowizorycznym Otwocka na wycinkach. | 45 PLN | 45 PLN | |
60920 |
1918 Łowicz, kompletna seria GGW z nadrukami wydania lokalnego w Łowiczu. | 100 PLN | 115 PLN | |
60925 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 1.306 sztuk, gwarancja Schmutz. | 140 PLN | 140 PLN | |
61010 |
1918 wydanie PP/GGW, książka autorstwa Juliana Auleytnera "Obieg pocztowy wydania PP/GGW 1918/19", 68 stron, liczne ilustracje. | 45 PLN | 60 PLN | |
61036 |
1918 SUWAŁKI, wycinek z listu z rzadkim stemplem prowizorycznym Suwałk. | 450 PLN | 450 PLN | |
61050 |
1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy, nadruk GGW silnie błyszczący, gwarancja i opis Schmutz. | 250 PLN | 250 PLN | |
61054 |
1918 wydanie PP/GGW - OSIĘCINY, znaczek za 10 fen. z nadrukiem drugą formą, unieważniony bardzo rzadkim postrosyjskim kasownikiem prowizorycznym ОСЕНЦИНСК. / ВАРШАВСК.ГУБ. z wyciętym środkiem gdzie wpisywano ręcznie datę nadania, ale zwykle tylko na jednej odbitce na liście; to grupa najrzadszych kasowników prowizorycznych na tych ziemiach, bo częściej przerabiano kasowniki okupacji niemieckiej, gwarancja. | 150 PLN | 150 PLN | |
61090 |
1918 ŁOMŻA, znaczek stemplowany kasownikiem prowizorycznym Łomży. | 50 PLN | 50 PLN | |
61097 |
1918 JABŁONNA, znaczek stemplowany kasownikiem prowizorycznym Jabłonnej. | 50 PLN | 50 PLN | |
61110 |
1918 AUGUSTÓW - wydanie PP/GGW, znaczek za 25/7,5 fen. z nadrukiem pierwszą formą, unieważniony bardzo rzadkim kasownikiem prowizorycznym ze stacji kolejowej w Augustowie, gwarancja. | 100 PLN | 100 PLN | |
61116 |
1918 SŁUPCA - wydanie PP/GGW, znaczek za 30 fen. z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą, z rzadkim kasownikiem prowizorycznym ze Słupcy, gwarancja | 50 PLN | 50 PLN | |
61154 |
1918 drugie wydanie lubelskie, lewy znaczek z błędem "brak ornamentów", gwarancja i opis Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
61167 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 1 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz. | 25 PLN | 25 PLN | |
61186 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | 20 PLN | 20 PLN | |
61206 |
1918 drugie wydanie lubelskie, nienotowana dotąd połówka znaczka za 90 hal. na wycinku z koperty firmowej unieważniona prowizorycznym kasownikiem Dąbrowy Polskiej w dniu 10.II; w PZP str.757 odnotowano użycie 10.III. w Dąbrowie połówki znaczka o tym nominale bez przedruku, sygnatura firmowa, gwarancja Krawczyk. | 250 PLN | 250 PLN |