Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
52463 |
1864 UHNÓW, austriackie znaczki za 2 i 3 kr. wydania z 1867 roku na wycinku, unieważnione rzadkim polskim miejscownikiem w Uhnowie. | 50 PLN | 50 PLN | |
52471 |
1874 kompletny list z pełną treścią - druk (Belag zur Militair-Stammrolle) z dopiskiem "Militaria" wysłany 2 2 z miejscowości Okonek do miejscowości Chwalimie (Wallachsee), stempel nadawczy RATZEBUHR I/POM., przesyłkę zwrócono do nadawcy odsyłając ją 4 2 z Debrzna do Okonka, stempelek nadawczy PREUSS.FRIEDLAND, na odwrocie stempelki nadejścia; dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
52477 |
1881 KRAKÓW, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Krakowie. | 10 PLN | 10 PLN | |
52482 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 140x58 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie). | 120 PLN | 120 PLN | |
52483 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie). | 160 PLN | 160 PLN | |
52484 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 140x58 mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru). | 50 PLN | 50 PLN | |
52485 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie). | 50 PLN | 50 PLN | |
52522 |
1900 firmowy list polecony z Warszawy do Włoch do Florencji. | 250 PLN | 260 PLN | |
52542 |
1909 kartka do Lublina nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sosnowiec - Warszawa. | 40 PLN | 40 PLN | |
52591 |
1860 pierwszy polski znaczek z kolorach jasno zielonkawonienieskim i jasno czerwonokarminowym o odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem Sandomierza z cyfrą 108 w okręgach, stopień rzadkości według Bojanowicza 7 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości, znaczek z usterką druku w postaci uszkodzonej lewej ramki, niewidoczna oznaczona przez eksperta naprawa znaczka, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz. | 1 800 PLN | 1 800 PLN | |
52598 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i różowym o odcieniach jasnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym, znaczek na papierze cienkim z prześwitującym na odwrocie rysunkiem znaczka, niezwykle intensywny i czysty druk barwy czerwonej, gwarancja i opis Schmutz. | 1 400 PLN | 1 400 PLN | |
52602 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i czerwono karminowym o odcieniach ciemnych na obwolucie list z Przasnysza do Warszawy, znaczek kasowany stemplem numerowym Przasnysza z cyfrą 266 w okręgach, stopień rzadkości według Bojanowicza 5 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości, miejscownik dwujęzyczny Przasnysza w kolorze czerwonym, list pochodzi ze zbioru M.Bojanowicza, w zbiorze Rachmanowa nie było listu z tej miejscowości, znaczek i obwoluta w dobrym stanie, fotoatest Schmutz. | 19 000 PLN | 22 900 PLN | |
52609 |
1862-3 Królestwo Polskie - GĄBIN; koszulka listu z Gąbina do Warszawy opłaconego pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach jasnoniebieskim i karminoworóżowym; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 234 - Gąbin w małej ekspedycji pocztowej na bocznym trakcie z Gostynia, wysoki 5 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; po lewej ramkowy stempel nadawczy GOMBIN typu IIB z ręcznie wpisaną datą 25/6; na odwrocie warszawski datownik odbiorczy typu IIIC z datą 26.6 i mały godzinnik 8/P; znaczek ma niewielką usterkę druku w postaci niedodruku górnej prawej 10-tki; co ciekawe w Gąbinie nadano najwcześniejszy - 4.I.1860 roku, znany list opłacony polską jedynką; pięknie zachowany znaczek i ładna koszulka z bardzo wyraźnymi odbitkami wszystkich stempli; list pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa - jego sygnatura w prawym dolnym rogu, fotoatest Ceremuga AIEP. | 22 000 PLN | 23 055 PLN | |
52652 |
1914 okupacja austro-węgierska, I wydanie dla Serbii, seria kasowana na wycinkach (Mi.750 euro). | 500 PLN | 500 PLN | |
52654 |
1914 rosyjska kartka pocztowa stemplowana stemplem kamuflażowym wysłana do Lublina. | 80 PLN | 80 PLN | |
52655 |
1915 seria Rusisch Polen na liście poleconym z Warszawy do Wrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy. | 120 PLN | 85 PLN | |
52667 |
1915 przekaz paczkowy z Zabłocia koło Żywca do Konstantynopola, stempel odbiorczy na odwrocie. | 45 PLN | 45 PLN | |
52670 |
1916 wydanie przedrukowe dla obszaru etapów głównodowodzącego Armii Wschód, list polecony z Suwałk 17.8.16 do Norymbergi, stempel cenzury wojskowej i odbiorczy na odwrocie. | 150 PLN | 150 PLN | |
52678 |
1916 kartka z poczty polowej w Kielcach ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej, gwarancja. | 90 PLN | 80 PLN | |
52679 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 6.8 z miejscowości Hasenpoth (Aizpute) na terenie Kurlandii do Monachium; w związku z podwyższeniem taryfy w dniu 1.VIII (z 5 na 7,5 Pf) poczta naliczyła dopłatę wysokości 3 Pf, stempelek "Porto" i wpisana niebieską kredką cyfra "3"; stempel cenzury w Królewcu; efektowna całość w doskonałym stanie zachowania. | 100 PLN | 115 PLN | |
52680 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 25.3 z Grodna do Monachium; stempelek cenzury i godzinnik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania. | 40 PLN | 36 PLN | |
52703 |
1917 list firmowy z Lipawy (Libau) 12.9.17 do Królewca, stempel cenzury wojskowej. | 50 PLN | 50 PLN | |
52727 |
1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (Fi.900.-) w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez podlepek, gwarancja Krawczyk. | 400 PLN | 410 PLN | |
52729 |
1918 list z Izby Handlowej z Grodna 3.6.18 do Królewca, znaczek w kolorze ciemnofioletowym. | 40 PLN | 36 PLN | |
52730 |
1918 list firmowy z Pärnus (Estonia) 11.7.18 do Niemiec, stemple cenzury wojskowej, znaczek w kolorze szarofioletowym. | 200 PLN | 180 PLN | |
52791 |
1915 kartka z szpitala w Jarosławiu pisana po polsku do Czech. | 15 PLN | 15 PLN | |
52802 |
1915 karta polowa pisana z Kęt 19.5.15 do Krakowa, datownik KĘTY GAL. * d *, czerwony stempel "K.u.k. Platzkommando und / Krankensammelstelle / I Brigade Polnischer Legionen.", stemple cenzury CENZUROWANE / ZENSURIERT, K.u.k. Militarzenzur / KRAKAU oraz WEITERLETEN. | 180 PLN | 220 PLN | |
52822 |
1916 kartka nadana z niemieckiej poczty polowej nr 163 do Niemiec z rzadkim dworcowym stemplem formacyjnym. | 150 PLN | 135 PLN | |
52849 |
1917 opaska gazetowa wysłana z Inspektoratu Werbunkowego Wojska Polskiego z Warszawy do Łodzi. | 60 PLN | 54 PLN | |
52852 |
1917 listownik datowany 13.11 z treścią napisaną po polsku wysłany z niemieckiego posterunku na dworcu kolejowym w Poniewieżu do Poznania, bardzo ładnie odciśnięta w kolorze niebieskim okrągła pieczęć listowa "Bahnhof Poniewjesch", w adresie nadawcy podano Feldpost 216; walor w doskonałym stanie zachowania. | 150 PLN | 135 PLN | |
52873 |
1918 list poczty polowej 378 9.1.18 ze stemplem formacyjnym "5 Pułku Ułanów / 5 szwadron / WOJSK POLSKICH" do Rąblowa koło Puław, stempel austriackiej cenzury wojskowej. | 50 PLN | 50 PLN | |
52874 |
1918 kartka austriackiej poczty polowej z Puław 22.1.18 do poczty polowej nr 378, stempel cenzury wojskowej z Radomia. | 20 PLN | 20 PLN | |
52884 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, korespondencja służbowa - strona adresowa listu (na odwrocie fragment tekstu) wysłanego 18.4 przez Naczelnika Aprowizacji i Finansów do 12 Batalionu Strzelców, u dołu po lewej stronie wpisany numer dziennika "N46", a obok przystawiony stempelek nadawcy; bardzo rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania, mogący - na karcie albumowej - z powodzeniem zastąpić wyjątkowo rzadkie przesyłki z oryginalnego obiegu pocztowego. | 400 PLN | 400 PLN | |
52902 |
1919 wojna polska-sowiecka, ilustrowana karta pocztowa (KOMENDANT JÓZEF PIŁSUDSKI W OKOPACH) wysłana 20.IX za pośrednictwem poczty polowej 26 do Cytadeli w Poznaniu; pieczęć formacyjna "Dowództwo 11 Kompanii 3 p.p.Legionów"; 3 pułk piechoty zaledwie kilka tygodni wcześniej 8.VIII zdobył Mińsk, w walkach pościgowych 18.VIII osiągnął linię Berezyny i zajął Borysów; 10.IX oddziały pułku utworzyły przyczółek na wschodnim brzegu Berezyny, gdzie do października toczyły walki obronne; walor w dobrym stanie zachowania (pionowo zgięty). | 500 PLN | 450 PLN | |
52903 |
1919 kartka nadana przez węgierską pocztę polową z szpitala (Epidemiespital)w Kołomyi do Budapesztu, stempel o dezynfekcji DESINFIZIERT. | 130 PLN | 115 PLN | |
52909 |
1920 kartka ze zdjęciem gen. Hallera z Polesia, Ogolicze, rejon rzeki Ptycz 22.1.20 do Skorkowic, rzadki datownik poczty polowej "FRONTOWA POCZTA POLOWA No 43" z wyróżnikiem a, formacyjny stempel dwuwierszowy "15.PUłK PIECHOTY / 6 kompania", czerwona parafka cenzora. | 150 PLN | 135 PLN | |
52927 |
1915 Warszawa, znaczek pierwszego wydania poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie. | 10 PLN | 10 PLN | |
52930 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze lilaczerwonym - typ I, sygnowany, gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN | |
52934 |
1915 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie. | 250 PLN | 250 PLN | |
52950 |
1915 Warszawa, znaczek nie wprowadzony do obiegu, nierównomiernie nałożona guma, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN |