Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
40166 |
1944 banknot oflagu II.D wydany przez Bank Obozowy o nominale 10 gr., sygnowany przez Zarząd, ładny stan. | 100 PLN | 90 PLN | |
40176 |
1942 bożonarodzeniowa grafika obozowa, sygnowano Bronek. | 120 PLN | 120 PLN | |
40178 |
1943 Wielkanocna grafika obozowa, na odwrocie życzenia, data 8.IV.43. Neubrandenburg i podpis Bronek. | 120 PLN | 120 PLN | |
40200 |
1944 POCZTA HARCERSKA - karta GG użyta jako formularz wysłana ze Wspólnej na Cichą (Śródmieście Płd. na Powiśle) ze stemplem nadawczym "POCZTA POLOWA WARSZAWA PŁD" z lilijką harcerską - Gryżewski typ 7 (Fi.3000.-); obok stempelek "OPŁATA UISZCZONA" - typ 32, a nad nim stempelek tranzytowy ze Śródmieścia Płn. "16 SIERP 1944" - typ 29 i numer przesyłki czerwoną kredką; na odwrocie stempelek "CENZURA HARCERSKA" - typ 1; przesyłka musiała być przeniesiona, pod ostrzałem, płytkim przejściem przy Kruczej, jedynym przecinającym dzielącą obie części Śródmieścia Al.Sikorskiego (Al.Jerozolimskie), a potem w dół skarpy na Powiśle; typowy dla trudnych warunków stan zachowania - ślad złożenia karty (tak je często przenoszono) i przebarwienia, czytelne odbitki stempli harcerskich, świetnie udokumentowany obieg; gwarancja. | 3 200 PLN | 3 200 PLN | |
40215 |
1944 dwa zaświadczenia wydane przez Radę Główną Opiekuńczą w Kielcach dla Mieczysława Hiszpańskiego, który wraz z ludnością cywilną Warszawy, która znalazła się na obszarze kontrolowanym przez Niemców, został wywieziony do obozu przejściowego w Pruszkowie - Dulag 121, a stamtąd został przewieziony do miejscowości Białaczów; dobry stan zachowania. | 100 PLN | 90 PLN | |
40232 |
1993 Getto w Warszawie, wydanie wspólne z pocztą Izraela - 50 rocznica powstania Żydów w Getcie Warszawskim, arkusz czysty z przywieszkami na dole (tabs). | 50 PLN | 50 PLN | |
40237 |
1940 znaczek wydania dla internowanych w Szwajcarii. | 25 PLN | 25 PLN | |
40240 |
40243 |
1940 kartka dla internowanych w Szwajcarii. | 35 PLN | 35 PLN | |
40245 |
1940 kartka dla internowanych w Szwajcarii grzecznościowo stemplowana, ślady po spinaczach. | 45 PLN | 45 PLN | |
40282 |
1942 BuAB 42 - jeniecki batalion budowlano-roboczy, karta podwójna wysłana z obozu 17.IX do Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomiu, niemy kasownik nadawczy; stempelek cenzora nr.2; zwraca uwagę zakodowany adres zwrotny Feldpost-Nr. 07 066; stan słaby. | 20 PLN | 18 PLN | |
40364 |
1945 arkusz znaczka za 25 pf. poczty między obozowej w Dachau - Allach. | 80 PLN | 72 PLN | |
40386 |
1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 8 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I, piękny stan, gwarancja Mikstein. | 70 PLN | 70 PLN | |
40387 |
1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 25/10 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym, gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 60 PLN | |
40390 |
1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 50/50 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym, gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
40392 |
1944 Niezabitów, znaczki stemplowane z nadrukiem lokalnych. | 240 PLN | 240 PLN | |
40393 |
1944 Zamość - znaczek za 25 gr. + 1,75 zł./6 gr. wydania prowizorycznego z lokalnym nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym (nakład 225 szt.), bez gumy, gwarancja. | 150 PLN | 340 PLN | |
40394 |
1944 KRASNYSTAW c, Wodzowie - R.Traugutt, znaczek za 25 gr. w kolorze jasnoczerwonym, unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 146/1 - datownik przedwojenny, gwarancja z opisem kasownika Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
40410 |
1944 URZĄD POCZT.-TEL. ŁUKÓW 1, Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr. w kolorze zielonym, unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym typu 188/1 - przedwojenna pieczęć urzędowa z godłem państwa, gwarancja z opisem kasownika Schmutz. | 800 PLN | 800 PLN | |
40411 |
1944 WŁODAWA, Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr. w kolorze jasnozielonym, unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym typu 374/1 - kasownik przedwojenny z usuniętym napisem, fioletowa plama to charakterystyczna cecha rozpoznawcza tego kasownika, gwarancja z opisem kasownika Schmutz. | 600 PLN | 600 PLN | |
40416 |
1944 HRUBIESZÓW a, Wodzowie - H.Dąbrowski, znaczek za 1 zł., unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 90/1 - datownik GG z usuniętymi napisami UBER i (DISTR LUBLIN), gwarancja z opisem kasownika Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
40427 |
1944 parka znaczków z kasownikiem prowizorycznym Włoszczowej. | 30 PLN | 30 PLN | |
40429 |
1944 Goznak, znaczek z rzadkim silnym przesunięciem perforacji, belka już na górze znaczka. | 80 PLN | 80 PLN | |
40433 |
1944 list polecony z Warszawy 17.XI.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczne kasowniki i erka, stempel cenzury wojskowej nr 88, stemple tranzytowe z Ankary i Egiptu z zaklejką cenzorską, stempel odbiorczy z 15.V.45!, dekoracyjny walor w doskonałym stanie. | 240 PLN | 361 PLN | |
40434 |
1944 list polecony z Warszawy - Grochowa do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie (ciekawy obieg przez Turcję i Egipt), R-ka WARSZAWA 26, stempel cenzury egipskiej, znaczki kasowane stemplem prowizorycznym "Warszawa 26", datownik ANKARA i steple cenzury egipskiej. | 130 PLN | 130 PLN | |
40468 |
1945 kartka ze Sławy 25.5.45 do Leszna, prowizoryczny kasownik ze Sławy, stempel cenzury wojskowej nr 222. | 120 PLN | 110 PLN | |
40469 |
1945 kartka z Łącka nad Dunajcem 1.3.45 do Sieradza, prowizoryczny kasownik Łącka, stempel cenzury wojskowej nr 239. | 120 PLN | 120 PLN | |
40470 |
1945 kartka z Dąbrowy do Częstochowy, prowizoryczny kasownik i stempel cenzury nr 805. | 100 PLN | 100 PLN | |
40475 |
1945 kartka z Puław 25.4.45 do Tworek, niemy kasownik i stempel cenzury wojskowej nr 168. | 50 PLN | 50 PLN | |
40478 |
1945 miejscowy list polecony z Lublina 19.1.45 opłacony serią znaczków okolicznościowych, na odwrocie stempel cenzury wojskowej numer 395. | 240 PLN | 240 PLN | |
40498 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorze brązowoczerwonym z przesuniętym nadrukiem, gwarancja. | 180 PLN | 162 PLN | |
40501 |
1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.45 "lewa kreska ścięta z lewej", gwarancja i opis Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
40592 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "Kieice". | 25 PLN | 25 PLN | |
40618 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "cieńsze y". | 25 PLN | 25 PLN | |
40629 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem, ablkaczem i z błędem nadruku na poz. 70 "litera i niższa". | 100 PLN | 80 PLN | |
40679 |
1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek z obniżoną dolna perforacją poziomą, prosta 2 - wyższy obrazek znaczka. | 45 PLN | 45 PLN | |
40700 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek cięty, gwarancja Walocha. | 25 PLN | 25 PLN | |
40721 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 5, kasownik okolicznościowy Święta Ludowego w Warszawie. | 20 PLN | 20 PLN | |
40761 |
1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, parka ciętych znaczków za 5 zł., gwarancja Schmutz. | 1 800 PLN | 1 500 PLN | |
40803 |
1945 zabytki Gdańska, 2 zł - frankatura pojedyncza, druki wysłane 28.3.1947 z Warszawy do Milanówka. | 10 PLN | 10 PLN |