Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
36676 |
1827 około, koszulka listu wysłanego 3.XI z Warszawy do Wolnego Miasta Krakowa, czerwony dwuwierszowy stempel nadawczy WARSZAWA 3 NOVEMBRIS, adnotacje pocztowe: "30" niebieskim atramentem i "38" czerwonym, na odwrocie "50" i "25" czarnym atramentem, pieczęć lakowa nadawcy; zgrabna całość w słabszym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
36693 |
1848 list z Myślenic do Nowego Sącza wysłany 18.V, bardzo wyraźna odbitka czarnego dwuwierszowego w ramce stempla nadawczego MYSLENICE 18.MAY.; dobry stan zachowania. | 70 PLN | 70 PLN | |
36695 |
1848 około, list wysłany 21/5 z Koła do Włocławka; czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIC, dopisek "SCR" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; dobry stan zachowania; 1869 kompletny list z pełną treścią wysłany 11/9 z Koła do Piotrkowa; czarny okrągły stempel nadawczy typu IIIC; na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem i rosyjskimi napisami; zarówno list pisany i adresowany po rosyjsku, jak i pieczęć z napisami wyłącznie rosyjskimi, świadczą o narastającej rusyfikacji władz rosyjskich po Powstaniu Styczniowym; walor w dobrym stanie zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego. | 150 PLN | 150 PLN | |
36710 |
1863 około, list wysłany 15/9 z Aleksandrowa Pogranicznego do Włocławka, czarna odbitka (nieodnotowana do tej pory) okrągłego rosyjsko-polskiego stempla nadawczego typu IXA; dobry stan zachowania; 1867 około, koszulka listu wysłanego 21/5 ze Skierniewic do Łodzi, doskonale odciśnięty czerwony okrągły rosyjsko-polskiego stempel nadawczy typu IXA; owalny w podwójnej ramce stempelek "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA) zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie nieczytelna pieczęć nadawcy z godłem; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego. | 250 PLN | 250 PLN | |
36717 |
1993 znakomity reprint w twardej oprawie wydanej 1935 roku monografii autorstwa W.Polańskiego i W.Rachmanowa "Marki i stemple pocztowe w Polsce XVIII i XIX wieku", podstawowa pozycja dla zbieraczy przedfilatelistyki i Królestwa Polskiego. Zawiera cięty blok Legenda o Orle Białym, nakład 2000 egzemplarzy. | 120 PLN | 130 PLN | |
36776 |
1908 rosyjska całostka użyta w Warszawie z dwustronnym drukiem reklam firm w języku polskim i rosyjskim. | 80 PLN | 80 PLN | |
36823 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnoniebieskim i różowym o odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem numerowym Częstochowy z numerem 158, gwarancja i opis Schmutz. | 800 PLN | 650 PLN | |
36824 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach różowym i niebieskim o odcieniach jasnych na kompletnej obwolucie listu z Tykocina do Warszawy, znaczek kasowany stemplem numerowym Tykocina z numerem 44 o stopniu rzadkości według Bojanowicza 7 w 10 stponiowej skali rzadkości, miejscownik Tykocina z ręcznie wpisaną datą 28/3, na odwocie kasownik odbiorczy i godzinnik z Warszawy, znaczek posiada silne uszkodzenia lewej ramki w narożnikach z praktycznie nieczytelnymi nominałami cyfr 10, przesunięta perforacja - na krańcach lewej perforacji widoczny rysunek sąsiedniego znaczka, walor w bardzo dobrym stanie z czytelnie odbitym rzadkim kasownikiem, list pochodzi z kolekcji W.Rachmanowa i posiada jego gwarancję w prawym dolnym narożniku. | 17 000 PLN | 20 550 PLN | |
36825 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnoniebieskim i różowym o odcieniach jasnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym, usterka w postaci przerwanej górnej ramki, gwarancja i opis Schmutz. | 800 PLN | 800 PLN | |
36828 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach zielonkawoniebieskim i jasnoróżowokarminowym o odcieniach jasnych na papierze cienkim z prześwitującym rysunkiem znaczka na odwrocie, znaczek stemplowany kasownikiem numerowym 194 urzędu pocztowego w Sieradzu, na środku prześwitki i słaba niekompletna perforacja, gwarancja i oznaczenie. | 500 PLN | 500 PLN | |
36831 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i ciemnoróżowym o odcieniach jasnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym, niezwykle intensywny i czysty druk barwy czerwonej, na znaczku odbity częściowo miejscownik warszawski, gwarancja i opis Schmutz. | 1 000 PLN | 1 170 PLN | |
36838 |
1860 pierwszy polski znaczek z kolorach jasnoniebieskim i karminoworóżowym o odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem warszawskim z jedynką w okręgach, znaczek posiada usterkę w postaci przerwanej lewej ramki, znaczek na papierze cienkim z prześwitującym na odwrocie rysunkiem znaczka, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz. | 1 800 PLN | 1 950 PLN | |
36842 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych stemplowany kasownikiem numerowym Zwierzyńca z cyfrą 102 w okręgach, poprawione górne ząbkowanie, ładny stan zachowania. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
36849 |
1862 pierwszy polski znaczek w kolorach różowym i niebieskim o odcieniach jasnych na kompletnym składanym liście z młyna parowego w Serocku do Warszawy, znaczek kasowany stemplem numerowym Serocka z numerem 48 o stopniu rzadkości według Bojanowicza 7 w 10 stponiowej skali rzadkości, miejscownik Serocka z ręcznie wpisaną datą 11/7, na odwocie kasownik odbiorczy z Warszawy, walor w bardzo dobrym stanie z czytelnie odbitym rzadkim kasownikiem i miejscownikiem, list na pięknym papierze firmowym młyna, list pochodzi z kolekcji M.Bojanowicza ilustrowany w katalogu słynnej aukcji jego zbioru. | 21 000 PLN | 24 001 PLN | |
36857 |
1864 Królestwo Polskie - KIBARTY, ZNACZEK UNIEWAŻNIONY BEZPOŚREDNIO DATOWNIKIEM; koszulka listu z Kibart do Rygi opłaconego pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach zielonkawoniebieskim i jasnoróżowokarminowym; zamiast kasownikiem numerowym 282 unieważniono go bezpośrednio datownikiem KIBARTY 13/5; po lewej pieczęć firmy spedycyjnej A.Ch.SEGALL & SOEHNE / WIRBALLEN u.EYDTKUNNEN, która masowo dostarczała do polskiego urzędu w Kibartach listy z Prus (na takiej działalności można było zyskać około 10 kop. na liście); na odwrocie datownik odbiorczy РИГА / 2 МАЙ 1864 (14 maja według kalendarza gregoriańskiego); polskie znaczki numer jeden unieważnione datownikami to ważny dział w kolekcjach Królestwa Polskiego, poza Warszawą i Kibartami znane są tylko pojedyńcze sztuki, a listy są wręcz unikalne (w zborze W.Rachmanowa były trzy takie listy, w zbiorze M.A.Bojanowicza ani jednego); mimo krótszego ząbka w prawym górnym rogu znaczka i śladów złożenia samej koszulki całość prezentuje się dobrze - co widać na skanie, a datownik odbity jest wzorcowo; list pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa i posiada jego sygnaturę po prawej stronie, fotoatest Schmutz. | 28 000 PLN | 29 300 PLN | |
36863 |
1865 rosyjski znaczek ze stemplem numerowym 241 z Włocławka, ładna czytelna odbitka kasownika. | 50 PLN | 50 PLN | |
36885 |
1878 mapa pocztowa Królestwa Polskiego wydana nakładem I. Zinberga w Warszawie, mapa podklejona na płótnie i składna, rozmiar mapy 56 x 66 cm. | 600 PLN | 680 PLN | |
36888 |
1922 książka w oryginale W. Polańskiego i W. Rachmanowa "Znaki pocztowe i stemple Polski w XXVIII i XIX wieku" w języku niemieckim, wydano w nakładzie 300 sztuk w postaci książki i załączonych mapek, rycin i ilustracji, oprawionych w specjalne etui, oferowany egzemplarz oprawiony w sztywnej okładce. Do tej pory zachowało się niewiele oryginałów. | 700 PLN | 700 PLN | |
36910 |
1915 przekaz paczkowy z Zabłocia koło Żywca do Konstantynopola, na odwrocie stempel odbiorczy. | 90 PLN | 90 PLN | |
36956 |
1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (Fi.900.-) w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez podlepek, gwarancja Krawczyk. | 400 PLN | 400 PLN | |
36958 |
1918 list polecony z Majohrenhof 28.9.18 do Niemiec, stemple cenzury i odbiorczy na odwrocie. | 50 PLN | 50 PLN | |
36973 |
1919 wydanie rumuńskiej poczty okupacyjnej na Pokuciu, gwarancja Bulat BPP. | 30 PLN | 30 PLN | |
36984 |
1914 Winieta dobroczynna "NA CELE HUMANITARNE LEGIONÓW I SAMARYTANINA" za 2 hal w kolorze czerwonym skasowana stemplem WEITERLEITEN na widokówce wysłanej 10.VIII.1915 ze Szczakowej do Wiednia; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 600 PLN | 600 PLN | |
37016 |
1915-6 Stemple formacyjne biur werbunkowych i komend placu Legionów Polskich i NKN. | 30 PLN | 24 PLN | |
37076 |
1918 seria drugiego wydania Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
37077 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, gwarancja Ryblewski. | 100 PLN | 100 PLN | |
37132 |
1920 dekoracyjny formularz ilustrowany przedstawiający Krzyż "Cześć poległym" 1918-1919 wydany nakładem Towarzystwa "Straż Mogił Polskich Bohaterów", którego celem była opieka i zbieranie funduszy na rozbudowę cmentarza Obrońców Lwowa; wysłany 1.2 z Przemyśla do Lwowa, stempelek cenzury wojskowej w Przemyślu; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
37174 |
1916 Sosnowiec, gwarancja. | 130 PLN | 130 PLN | |
37177 |
1916 Zawiercie, gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
37190 |
1916 Sosnowiec, gwarancja. | 45 PLN | 40 PLN | |
37235 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria znaczków ząbkowanych, znaczek za 2 gr. - typ 2, znaczek za 4 gr. - typ 5, gwarancja Mikstein, Ryblewski. | 400 PLN | 400 PLN | |
37237 |
1917 Przedbórz, druk wysłany 21.1 z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typu 6 unieważniony datownikiem austriackiego urzędu etapowego; cenzura, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 400 PLN | 400 PLN | |
37238 |
1917 Przedbórz, firmowy list polecony z Warszawy do Przedborza, stempel cenzury w Warszawie, opłata doręczeniowa pobrana znaczkami poczty miejskiej w Przedborzu, dekoracyjny walor, gwarancja. | 400 PLN | 400 PLN | |
37239 |
1917 Przedbórz, lisy wysłany 14.12 z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typu 2 skasowany 21.12 datownikiem austriackiej poczty etapowej, odciśniętym również na odwrocie; fioletowy stempelek cenzury; gwarancja. | 400 PLN | 400 PLN | |
37250 |
1917 Warszawa, list firmowy ze Lwowa do warszawy, opłata za druki, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie, stempel cenzury warszawskiej. | 120 PLN | 120 PLN | |
37273 |
1918 Przedbórz II wydani, list (druki) wysłany 11.II z Noworadomska; opłata za doręczenie pobrana 20.II znaczkiem za 2 gr typu 1; stempelek cenzury lubelskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Becker i Jungjohann BPP. | 500 PLN | 500 PLN | |
37309 |
1918 Płońsk, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | 75 PLN | 75 PLN | |
37312 |
1918 Łęczyca, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 10 fen. z lokalnym nadrukiem Polska poczta Łęczyca, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | 180 PLN | 180 PLN | |
37313 |
1918 Łowicz, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 40 fen. z lokalnym nadrukiem Polska Poczta, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 60 PLN | |
37323 |
1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 10 hal. z lokalnym nadrukiem typu I POCZTA POLSKA / Orzeł / ROZWADÓW; bez podlepki, ale ma kilka pęknięć na gumie, liczony jak podlepkowy, gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 60 PLN |