Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
22010 |
1918 Armia Polska we Włoszech, karta pocztowa z obozu Santa Maria Capua Vetere datowana 24/X, wysłana przez polskiego jeńca Jana Böhma do miejscowości Granica, stemple cenzury włoskiej; bardzo dobry stan zachowania. 4.VI.1917 rząd francuski podpisał dekret o utworzeniu na terenie Francji Armii Polskiej, do dekretu pozytywnie odniósł się rząd włoski; wyniku rozmów polsko-włoskich w połowie kwietnia 1918 jeńców polskiego pochodzenia skierowano do dwóch wydzielonych obozów w St. Maria Capua Vetera i La Mandrrie di Chivase. 28.X.1918 Włosi wyrazili zgodę na tworzenie jednostek wojskowych stanowiących część składową Armii Polskiej we Francji pod dowództwem gen.J.Hallera. Od 7.XI do połowy grudnia 1918 w Santa Maria sformowano 3 pułki piechoty: im. Jana Henryka Dąbrowskiego, Bartosza Głowackiego i Tadeusza Kościuszki. | 700 PLN | 630 PLN | |
22013 |
1919 karta pocztowa wysłana 18.VII.20 z 2. kompanii zapasowej Pułku Telegraficznego z Puław do Kompanii Technicznej 5. Pułku Piechoty Legionów, poczta polowa 27, datownik odbiorczy "FRONTOWA POCZTA POLOWA *....". | 55 PLN | 55 PLN | |
22032 |
1920 kartka wysłana z Głównej Poczty Polowej nr II4.9.20 do Lublina. | 50 PLN | 117 PLN | |
22039 |
1921 wydanie fantazyjne - polskie znaczki okupacyjne dla Zachodniej Ukrainy, znaczki Ukrainy z maszynowym nadrukiem: "Orzeł + nowa wartość (w groszach)" w kolorach czarnym, fioletowym i czerwonym; kompletna seria na kopercie unieważniona 6.9.19 kasownikiem "BEKAHALOSK POL. KORP."; na odwrocie pieczątka firmy filatelistycznej z Chemnitz; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie naklejone paski pergaminu); gwarancja Krawczyk. | 250 PLN | 250 PLN | |
22042 |
1915 Warszawa, znaczek pierwszego wydania poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie. | 120 PLN | 120 PLN | |
22045 |
1915 Warszawa, Orzeł, znaczek za 10 gr. drukowany farbą anilinową (Mi.80 euro), gwarancja i opis Falkowski. | 60 PLN | 60 PLN | |
22050 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr., w kolorze lilaczerwonym, czytelnie skasowany na wycinku, gwarancja Krawczyk. | 70 PLN | 70 PLN | |
22053 |
1915 Warszawa, wydanie przedrukowe, znaczek za 6/5 gr. na podstawowym z żółtobrązowym tłem (Mi.50 euro), gwarancja i opis Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
22063 |
1915 Warszawa, znaczki wydania przedrukowego poczty miejskiej. | 10 PLN | 10 PLN | |
22065 |
22075 |
1915 Warszawa, znaczek wydania poczty miejskiej nie wprowadzonego do obiegu, znaczek bez gumy, gwarancja i oznaczenie. | 100 PLN | 100 PLN | |
22126 |
1916 Warszawa, nie dopuszczona do obiegu pięknie cięta, narożnikowa seria poczty miejskiej w Warszawie, ze zbiorów (i z jego sygnaturą na odwrocie) Rachmanowa. | 250 PLN | 250 PLN | |
22161 |
1917 Łódź, kartka z Niemiec do Łodzi ze stemplem doręczeniowym straży ogniowej. | 100 PLN | 100 PLN | |
22174 |
1918 Luboml, seria cięta. | 40 PLN | 40 PLN | |
22177 |
1918 Otwock, karta pocztowa wysłana 20.7 z Częstochowy, fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej "Poststelle Otwock Zustellungsgebühr 10 Pfg."; przesyłki doręczone przez otwocką pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; co ciekawe treść to dalszy ciąg listu z karty sprzedanej w 2010 roku; nowa gwarancja. | 8 000 PLN | 6 000 PLN | |
22193 |
1918 Przedbórz, seria trzeciego wydania, gwarancja Schmutz. | 30 PLN | 30 PLN | |
22204 |
1918 Luboml, luzaki z serii. | 25 PLN | 25 PLN | |
22214 |
1918 Kalisz, znaczki okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" z lokalnym nadrukiem "Poczta Polska" typu V, wszystkie kasowane unarodowinym datownikiem niemieckim na wycinkach; opisane na karcie zbioru wystawowego, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | 270 PLN | 270 PLN | |
22215 |
1918 Kalisz, znaczek wydania lokalnego z odwróconym nadrukiem, gwarancja. | 100 PLN | 100 PLN | |
22216 |
22225 |
1918 PIOTRKÓW - FANTAZYJNE FAŁSZERSTWO WYDANIA LOKALNEGO - dwuwierszowy nadruk POCZTA POLSKA na austro-węgierskich znaczkach opłaty, zmieniający bardzo ładny cenzurowany polecony list z oryginalnego obiegu na fałszerstwo na szkodę filatelistów, którego nie można przypisać żadnej określonej miejscowości, stempelek cenzury piotrkowskiej; na odwrocie kasownik odbiorczy Berlin 30.9; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 300 PLN | 270 PLN | |
22230 |
1918 Tarnów, seria austriackich znaczków opłaty z lokalnymi nadrukami typu II w kolorach czarnym lub czewonobrunatnym, dodatkowo znaczki dopłaty i pospieszny, wszystkie kasowane na wycinkach, gwarancja Krawczyk. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
22242 |
1919 Skałat, znaczki za 3 i 20 h. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA / orzeł / SKAŁAT, oba w pięknym stanie, gwarancja. | 300 PLN | 300 PLN | |
22245 |
1919 Tarnów, znaczek z nadrukiem lokalnym III wydania. | 15 PLN | 15 PLN | |
22247 |
1919 Tarnów, komplet znaczków opłaty III wydania. | 240 PLN | 290 PLN | |
22249 |
1918 seria pomnikowa, kartka miejscowa z Warszawy 25.11.18 opłacona według nowej taryfy z dnia nadania w wysokości 0,15 mk za miejscową kartkę, do opłaty zaliczono niemiecką całostkę o nominale 7,5 fen. | 800 PLN | 700 PLN | |
22255 |
1918 OSTROŁĘKA, znaczki z kasownikiem prowizorycznym Ostrołęki na wycinku z listu. | 150 PLN | 150 PLN | |
22268 |
1918 ZĄBKOWICE, znaczek z kasownikiem prowizorycznym Ząbkowic. | 100 PLN | 131 PLN | |
22284 |
1918 BIAŁA, znaczek z kasownikiem prowizorycznym Białej na wycinku z listu. | 200 PLN | 210 PLN | |
22296 |
1918 wydanie PP/GGW, seria na filatelistycznym liście poleconym z Kalisza do Poznania, brakujący do kompletu znaczek doklejony na wycinku. | 100 PLN | 100 PLN | |
22360 |
1918 wydanie PP/GGW - OSIĘCINY, parka znaczków za 10 fen. z nadrukiem drugą formą, unieważniona bardzo rzadkim postrosyjskim kasownikiem prowizorycznym ОСЕНЦИНСК. / ВАРШАВСК.ГУБ. z wyciętym środkiem gdzie wpisywano ręcznie datę nadania, ale zwykle tylko na jednej odbitce na liście; to grupa najrzadszych kasowników prowizorycznych na tych ziemiach, bo częściej przerabiano kasowniki okupacji niemieckiej, gwarancja i opis Schmutz | 400 PLN | 300 PLN | |
22373 |
1918 SOMPOLNO - wydanie PP/GGW, znaczek za 15 fen. z przesuniętym w górę nadrukiem pierwszą formą na wycinku, pięknie unieważniony kasownikiem prowizorycznym w Sempólnie, gwarancja. | 150 PLN | 160 PLN | |
22471 |
1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria na kopercie listu wartościowego, gwarancja Rachmanow. | 300 PLN | 340 PLN | |
22475 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i opis Schmutz. | 140 PLN | 140 PLN | |
22480 |
1918 drugie wydanie lubelskie, makulaturowy znaczek zasmarowany farbą drukarską, złamanie, gwarancja Schmutz. | 80 PLN | 60 PLN | |
22481 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Schmutz. | 15 PLN | 15 PLN | |
22484 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z brzegowym mocnym uszkodzeniem lewej strony nadruku, gwarancja Ways. | 25 PLN | 20 PLN | |
22486 |
1918 drugie wydanie lubelskie, ośmioblok z nadrukami z poz. 3-6, 13-16, znaczek z poz. 6 z błędem "lewa gwiazdka 9-cio promienna". | 100 PLN | 80 PLN | |
22497 |
22501 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z występującym tylko na tej wartości błędem na poz.41 "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL.", gwarancja Mikstein z opisem. | 40 PLN | 30 PLN |