Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
10036 |
1943 Góry, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnozielonym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
10041 |
1943 Menażka, marginesowy znaczek w kolorze niebieskozielonym na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Schmutz. | 90 PLN | 90 PLN | |
10054 |
1944 Kraty, znaczek za 50 f. w kolorze jasnoniebieskim (część z nakładu 186 szt.), na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz. | 180 PLN | 180 PLN | |
10067 |
1944 rocznica Powstania Listopadowego, gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
10077 |
1944 kury, znaczek dopłatny w kolorze niebieskim, gwarancja Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
10086 |
1945 Orzeł Biały, gwarancja Schmutz. | 50 PLN | 50 PLN | |
10096 |
1943 gołąbek, całostka (68 x 96 mm) grzecznościowo stemplowana, gwarancja na odwrocie Schmutz. | 40 PLN | 40 PLN | |
10101 |
1943 karta świąteczna z ilustracją powrót żołnierza (tło cieniowane), czysta, trzy grzecznościowe czerwone odbitki stempelka KOLEGIUM SĘDZIÓW OSLA, walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 100 PLN | 121 PLN | |
10147 |
1944 Rok Olimpijski, całostka z drobnymi plamkami na froncie. | 200 PLN | 165 PLN | |
10155 |
1944 Herby miast - Wilno, całostka z obiegu, gwarancja Schmutz. | 20 PLN | 20 PLN | |
10161 |
1944 kartka z ilustracją świąteczną z obiegu. | 50 PLN | 50 PLN | |
10162 |
1944 karta świąteczna z ilustracją w kolorze niebieskim - silnie nasycona miejscowo barwą czarną, wysłana 24.XII; dobry stan zachowania; gwarancja. | 150 PLN | 150 PLN | |
10173 |
1945 Władysław Warneńczyk, znaczek nie wprowadzony do obiegu, gwarancja Schmutz. | 1 100 PLN | 1 100 PLN | |
10182 |
1944 Świetlica, kasowany znaczek za 5 f. w kolorze czarnym, gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
10190 |
1944 syrenka, gwarancja i oznaczenie. | 70 PLN | 70 PLN | |
10209 |
1944 I wydanie definitywne, seria znaczów czystych pochodząca z ruin; jasnobrązowy - z widocznymi delikatnymi przebarwieniami wynikającymi z przesiąkania wody przez cegły, gwarancja Schmutz; czerwony, zielony i niebieski - lekkie miejscowe przebarwienia i zmatowiena gumy, gwarancja Krawczyk, Falkowski; szarobrązowy - bez gumy, gwarancja. | 2 200 PLN | 2 200 PLN | |
10218 |
1944 przesyłka do żołnierza AK - podchorążego Bohdana Trzecieckiego - osadzonego po zakończeniu Powstania w stalagu 344 Lamsdorf (Łambinowice), część "na odpowiedź" wysłana 11.12 z miejscowości Kowal znajdującej się na terenach anektowanych przez Niemcy, datownik KOWALL ÜBER LESLAU (WARTHELAND), stempelek cenzora obozowego nr.2, słabszy stan zachowania (brak klapy). | 150 PLN | 120 PLN | |
10322 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Syrena, dwie odmiany znaczka za 20 f., jedna ze środkiem czarnym, druga ze środkiem szarym. | 90 PLN | 90 PLN | |
10336 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Syrena, arkusik (w zasadzie bloczek) 4 znaczków za 20 f., ładny stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
10384 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria. | 15 PLN | 15 PLN | |
10392 |
1946 poczty osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania lotniczego. | 70 PLN | 70 PLN | |
10405 |
2012 "Rozrzuceni po czterech kontynentach 1942-1950: Tułacze losy uchodźców polskich z ZSRR oparte na dokumentacji historyczno-pocztowej" autorstwa Przemysława Drzewieckiego, 112 bogato ilustrowanych stron, pięknie wydana pozycja, godna polecenia nie tylko dla zainteresowanych filatelistów. | 70 PLN | 70 PLN | |
10444 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, znaczek na formularzu okupacyjnym datowanym 17.IV, wysłany z Podkowy Leśnej do Katowic, znaczek skasowany jednowierszowym stempelkiem "Podkowa Leśna", obok odciśnięty 18.IV.45 okupacyjny datownik Brwinów z wyróżnikiem "a" i usuniętym napisem "DISTR. WARSCHAU", stempelek cenzury wojskowej nr.224; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; na karcie albumowej z kolekcji B.Grodzińskiego; gwarancja. | 400 PLN | 320 PLN | |
10449 |
1944 Goznak, fragmenty arkusza z IX walca pozycji 31-40, 41-50, 81-90 i 91-100, liczne usterki opisane w literaturze, materiał badawczy. | 90 PLN | 90 PLN | |
10466 |
1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem na miejscowym liście poleconym z Łańcuta 4.3.45. | 280 PLN | 230 PLN | |
10471 |
1944 R.T.R.P., znaczek z błędem "uszkodzona druga cyfra 4". | 15 PLN | 15 PLN | |
10490 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowaworóżowym z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 700 PLN | 700 PLN | |
10491 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązoworóżowym z usterką "wcięcie w górnej ramce", gwarancja i opis Walocha. | 150 PLN | 150 PLN | |
10495 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowaworóżowym, gwarancja i opis Schmutz. | 110 PLN | 80 PLN | |
10510 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z błędem na znaczku podstawowym z II formy poz.51 "kreseczka z lewej strony tarczy", gwarancja Schmutz. | 350 PLN | 320 PLN | |
10603 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacją. | 70 PLN | 70 PLN | |
10623 |
1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze jasnobrązowym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 30 PLN | 24 PLN | |
10643 |
1945 zabytki Krakowa, czworoblok prób w kolorze ultramaryny na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 90 PLN | 90 PLN | |
10658 |
1945 zabytki Krakowa, czworoblok prób w kolorze karminowym na papierze x1, zagięcie pionowe, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 360 PLN | 300 PLN | |
10666 |
1945 Liga Morska, parka rozdzielona pustopolem. | 60 PLN | 60 PLN | |
10667 |
1945 Liga Morska, znaczek na papierze x2 szarożółtym. | 20 PLN | 20 PLN | |
10672 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok. | 150 PLN | 150 PLN | |
10685 |
1945 karnet - "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" z autografem Tadeusza Kapelińskiego, który 28.VI.1945 był ministrem Poczt i Telegrafów, następnie kierownikiem resortu Poczt i Telegrafów w tymże, znaczek z lewej strony minimalnie uszkodzony. | 100 PLN | 100 PLN | |
10700 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, cięty czworoblok, gwarancja Schmutz. | 1 250 PLN | 1 000 PLN | |
10704 |
1945 wydanie przedrukowe, parka wzorcowych odbitek kontrolnych na szarym papierze, gwarancja. | 600 PLN | 600 PLN |