Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
23362 |
1920 Górny Śląsk, luzaki z serii , gwarancja Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
23372 |
1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 5.4.1921 z miejscowości Brzeziny Śląskie (Birkenhein) - w wyniku plebiscytu przyznanej stronie polskiej - do Frankfurtu. | 50 PLN | 50 PLN | |
23376 |
1920 Górny Śląsk, znaczki urzędowe z odmianami i błędami nadruku. | 25 PLN | 25 PLN | |
23379 |
1920 Olsztyn, luzaki z serii z odmianami. | 50 PLN | 55 PLN | |
23381 |
1920 Górny Śląsk, luzaki z serii. | 15 PLN | 15 PLN | |
23401 |
1921 wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, gwarancja Schmutz. | 15 PLN | 20 PLN | |
23403 |
1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczki cięte. | 20 PLN | 25 PLN | |
23404 |
1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczki cięte stemplowane. | 50 PLN | 55 PLN | |
23408 |
1922 wydanie przedrukowe, seria. | 15 PLN | 10 PLN | |
23419 |
1941 - 1945 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty i w pięknym stanie. | 250 PLN | 250 PLN | |
23457 |
1941 Obszary anektowane przez Niemcy, prawidłowo opłacony, ładnie frankowany (m.in. znaczkiem za 4+3 fen przedstawiającym ratusz w Toruniu) miejscowy list polecony, wysłany 12.1 w Katowicach, znaczki unieważnione stemplem okolicznościowym (saperzy budujący most) z okazji Dnia Znaczka; kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 60 PLN | 50 PLN | |
23470 |
1942 Obszary anektowane przez Niemcy, zaświadczenie z łódzkiej Kasy Chorych (Krankenkasse) wystawione 10.3 na nazwisko Wacław Borucki, na dokumencie znaczek KRANKENSCHEINGEBUHR za 25 fen; zwraca uwagę stempelek "Pole"; dokument w dobrym stanie zachowania (znaczek bez narożnego ząbka). | 60 PLN | 60 PLN | |
23498 |
1940 Armia Polska we Francji, znaczek za 1,30 Fr. z dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej, zwraca uwagę lustrzana góra dziurkowania WP w położeniu tete-beche na marginesie - niespotykane. | 300 PLN | 300 PLN | |
23507 |
1941 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, dwujęzyczna nalepka poczty polowej nr.1, stosowana na przesyłkach uszkodzonych, które zostały przez służby pocztowe zabezpieczone bądź przepakowane, jednostronnie cięta na białym papierze. | 60 PLN | 54 PLN | |
23513 |
1941 Polskie Siły Zbrojne w ZSRR, trójkątny stempelek 5 Wileńskiej Dywizji Piechoty odciśnięty na wycinku; była to pierwsza jednostka polska, która już 19.IX.1941 otrzymała broń i wyposażenie od sowietów, w sierpniu 1942 wraz z pozostałymi oddziałami gen.Władysława Andersa opuściła gościnny Kraj Rad; bardzo rzadki walor praktycznie nieosiągalny na całości pocztowej. | 50 PLN | 50 PLN | |
23535 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", górna połówka jednostronnie ząbkowanego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | 50 PLN | 50 PLN | |
23536 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy",jednostronnie ząbkowany znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na szrawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | 60 PLN | 70 PLN | |
23537 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na fioletowawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | 60 PLN | 60 PLN | |
23540 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", dwustronnie ząbkowany znaczek V wydania - II nakład w kolorze lilabrązowym na różowawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | 60 PLN | 60 PLN | |
23547 |
1943 III Rzesza, Dzień Armii, różne rodzaje broni, piękna graficznie militarna seria czysta. | 50 PLN | 50 PLN | |
23559 |
1943 Poczta polowa 1 Korpusu, wydanie przedrukowe POLISH FELDPOST, seria nalepek propagandowych, spotykane rzadko na przesyłkach wojskowych. | 150 PLN | 150 PLN | |
23567 |
1944 III Rzesza, Dzień Armii, militarna seria czysta. | 40 PLN | 40 PLN | |
23611 |
1939-1940 komplet 4 serii, przedrukowych wydań okupacyjnych na znaczkach z prezydentem Hindenburgiem: Generalne Gubernatorstwo, Alzacja (Elsass), Lotaryngia (Lothringen), Luxemburg; bardzo dobry stan zachowania (Mi.~140euro). | 200 PLN | 200 PLN | |
23626 |
1939 II wydanie przedrukowe, 50/30 gr - najrzadszy i najdroższy podstawowy znaczek Generalnego Gubernatorstwa na filatelistycznym ładnie frankowanym liście poleconym wysłanym 30.4.1940 z Krakowa do Poczdamu, na odwrocie kasownik odbiorczy. | 160 PLN | 160 PLN | |
23645 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk na znaczku polskim za 25 gr. z tłem kreskowanym. | 160 PLN | 140 PLN | |
23652 |
1940 II wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 4.V z Warszawy do Bukaresztu, stemple cenzury niemieckiej Wehrmachtu; kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 100 PLN | |
23673 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, dwie serie. | 20 PLN | 20 PLN | |
23678 |
1940 zagraniczna polecona widokówka wysłana 4.IV z Kowna do Warszawy, ofrankowana serią znaczków wydanych przez Litwę z okazji przyłączenia Wilna; pieczęć niemieckiej cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy z 8.IV; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 160 PLN | |
23702 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 90 PLN | |
23704 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 90 PLN | |
23720 |
1940 list z treścią z Sztokholmu do Generalnego Gubernatorstwa, stemple i zalepki cenzury. | 65 PLN | 65 PLN | |
23722 |
1941 znaczki z nazwiskiem projektanta na marginesie na kopercie ostemplowane 10.8 kasownikiem okolicznościowy "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN" z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie. | 50 PLN | 50 PLN | |
23731 |
1941 widoki zabytkowych budowli, dwie serie. | 10 PLN | 10 PLN | |
23735 |
1941 widoki zabytkowych budowli, seria znaczków ciętych. | 1 250 PLN | 1 250 PLN | |
23737 |
1941 widoki zabytkowych budowli, druk na pomarszczonym papierze. | 100 PLN | 170 PLN | |
23756 |
1942 list polecony z treścią z Warszawy 31.5.42 do Wilna, zalepki cenzury, na odwrocie datownik odbiorczy VILNIUS 5.6.42. | 25 PLN | 25 PLN | |
23757 |
1942 list z Warszawy 15.12.42 do Portugalii, liczne cenzury. | 40 PLN | 40 PLN | |
23783 |
1942 pozew do Sądu Grodzkiego w Tarnowie, zarejestrowany 21.III, pobranie opłaty 18,50 zł udokumentowane znaczkami sądowymi o nominałach: 10, 5, 1 zł, 50 gr skasowanymi datownikiem sądowym; dokument w dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
23790 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 + 20 + 30 gr - frankatura trójkolorowa, ekspresowa karta pocztowa wysłana 18.12 z Warszawy do Sochaczewa, na froncie kasownik odbiorczy 20.XII, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
23800 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z oznaczeniem sektora "II/2", rzadki jako kasowany okolicznościowo; walor o dobrej prezencji w minimalnie słabszym stanie zachowania (w dwóch miejscach na krawędziach pęknięta perforacja pozioma). | 150 PLN | 135 PLN |