Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
27955 |
2010 katalog aukcji zbioru Królestwa Polskiego Włodzimierza Rachmanowa, 72 strony z kolorowymi ilustracjami wszystkich 350 oferowanych pozycji, obowiązkowa pozycja dla każdego zbieracza tego tematu oraz każdego poważnego filatelisty. Każda licytująca osoba zakupi egzemplarz katalogu w cenie wywoławczej. | 100 PLN | 120 PLN | |
27972 |
1915 kartka do Raszyna, znaczek kasowany niemym kasownikiem. | 100 PLN | 90 PLN | |
28002 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 5 Pf. z matowym nadrukiem, gwarancja i opis Krawczyk. | 15 PLN | 15 PLN | |
28003 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 10 Pf. w kolorze ciemnoczerwonym z matowym nadrukiem GGW i co bardzo rzadkie w tym wydaniu z wyraźnym abklatschem nadruku, gwarancja i opis Schmutz. | 80 PLN | 72 PLN | |
28005 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 20 Pf. w kolorze fioletowoniebieskim, piękny stan, gwarancja i opis Krawczyk. | 200 PLN | 180 PLN | |
28008 |
1916 wydanie dla terenów wschodnich, znaczek za 1 Mk. z perforacją 26:17 otworów (Fi.450.-), gwarancja z opisem Schmutz. | 360 PLN | 306 PLN | |
28014 |
1916 okupacja austro-węgierska, formularz wysłany 3.X ze szpitala zapasowego nr.3 IV Armii za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie; ładnie odbita pieczęć formacyjna; bardzo dobry stan zachowania. | 35 PLN | 32 PLN | |
28060 |
1917 okupacja austro-węgierska, karta polowa wysłana 12.II.1917 do Chrząstowa, ocenzurowana w Kielcach, z odbitym współcześnie fałszywym stemplem legionowym z kasownikiem austriackiej poczty etapowej Kielce z wyróżnikiem d. | 50 PLN | 45 PLN | |
28069 |
1917 okupacja austro-węgierska, całostka wysłana z Lublina do Biłgoraja z nalepką dobroczynną na fundusz wdów i sierot, ciekawe stemple, kasowniki austriackiej poczty etapowej Lublin i Biłgoraj. | 150 PLN | 135 PLN | |
28071 |
1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 7.III z Lipna do Krakowa, ładnie odciśnięty stempelek cenzury; bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
28079 |
1917 okupacja austro-węgierska, list polecony wysłany do Wiednia z kasownikiem austriackiej poczty etapowej Piotrków z wyróżnikiem c, ocenzurowany w Piotrkowie. Mały format listu, znaczki i kasowniki na odwrocie. | 70 PLN | 63 PLN | |
28080 |
1917 okupacja austro-węgierska, list wysłany do Wiednia z kasownikiem austriackiej poczty etapowej Busk in Polen z wyróżnikiem b. | 40 PLN | 36 PLN | |
28126 |
1918 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana 26.IV.1918 do Czech z kasownikiem austriackiej poczty etapowej Chełm z wyróżnikiem c. | 30 PLN | 30 PLN | |
28127 |
1918 okupacja austro-węgierska, widokówka (Krasnystaw. Widok na kościół z łąk Zdworza.) wysłana 14.VI.1918 na Morawy z kasownikiem austriackiej poczty etapowej Krasnostaw. | 60 PLN | 60 PLN | |
28132 |
1918 kartka z Dąbrowy 19.VII.18 do Katowic,adnotacja o dpołacie, gwarancja. | 45 PLN | 40 PLN | |
28137 |
1918 widokówka wysłana do Koluszek z kasownikiem austriackiej poczty etapowej Zamość. | 25 PLN | 25 PLN | |
28156 |
1914 czysta widokówka przedstawiająca SHS Polonez w stoczni Austro - Węgierskiej Flotylli Wiślanej przy moście Dębickim w Krakowie. | 200 PLN | 180 PLN | |
28158 |
1914 stempel kamuflażowy "IX/63" Sieniawa - stosowany dla przesyłek wojskowych nadawanych za pośrednictwem urzędów cywilnych w celu utajnienia miejsca nadania, na korespondencji cywilnej (na znaczkach i całostkach) bardzo rzadko spotykane; część z opłaconą odpowiedzią podwójnej karty pocztowej, wysłana 19.VIII do Wiednia; bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 108 PLN | |
28159 |
1914 stempel kamuflażowy "IX/67" Stanisławów 1 - stosowany w początkowym okresie wojny dla przesyłek wojskowych nadawanych za pośrednictwem urzędów cywilnych w celu utajnienia miejsca nadania, formularz poczty polowej adresowany do Wiednia, wysłany z frontu, o czym informuje stempelek "Von der Armee im Felde", stempelek cenzury w Tarnowie. | 50 PLN | 45 PLN | |
28163 |
1914 stempel kamuflażowy "IX/317" Kalwaria Zebrzydowska - stosowany w początkowym okresie wojny dla przesyłek wojskowych nadawanych za pośrednictwem urzędów cywilnych w celu utajnienia miejsca nadania, na korespondencji cywilnej (na znaczkach i całostkach) bardzo rzadko spotykane; widokówka datowana 11.XI, wysłana do Pragi; lewy górny narożnik karty nadłamany. | 150 PLN | 135 PLN | |
28173 |
1915 Legiony Polskie - formularz datowany 13.VIII we Lwowie, wysłany do Centralnego Biura Ewidencyjnego Legionów w Piotrkowie, stempelek cenzury lwowskiej; walor w dobrym stanie zachowania. | 50 PLN | 45 PLN | |
28179 |
1915 pancernik SMS "Budapest", ozdobny formularz, nadany 3.I w agencji pokładowej okrętu (fioletowy kasownik), adresowany do Auspitz, treść napisana po polsku; stempelek cenzury; dowódcą jednostki do marca 1913, był Miklos Horthy, późniejszy regent Węgier; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 250 PLN | 225 PLN | |
28183 |
1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze zielonym z pierwszego nakładu numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 4, stempel kontrolny IX 54 typ IV. | 160 PLN | 170 PLN | |
28193 |
1916 kartka z poczty polowej 118 6.1.1916 do Nowego Sącza, ciekawy stempel formacyjny "ORKIESTRA / 5. PUŁKU LEG. POL.". | 350 PLN | 525 PLN | |
28215 |
1916 całostka wydana przez NKN z wydrukowanym znakiem w formie pieczęci lakowej "16.VII.1914 (-) NA CELE HUMANITARNE LEGIONÓW i SAMARYTANINA", wysłana ze Lwowa 8.VII.16 na pocztę polową 101, gwarancja | 90 PLN | 81 PLN | |
28237 |
1917 list poczty polowej 378 ze stemplem formacyjnym "5 Pułku Ułanów / 5 szwadron / WOJSK POLSKICH" do Rąblowa koło Puław, stempel austriackiej cenzury wojskowej i "Von der Armee / Im Felde". | 60 PLN | 54 PLN | |
28247 |
1917 karta polowa legionów z orłem (S) wysłana w okresie tzw. kryzysu przysięgowego z Dęblina 17.7.17 z Sądu Polowego Legionów do Warszawy, datownik K. u. K. ETAPPENPOSTAMT 199, niebieski stempel "SĄD POLOWY KOMENDY GRUPY LEGIONÓW POLSKICH / Pułkownika ZIELIŃSKIEGO", stempel cenzury "Millitarlac gepruft" i fioletowy stempel opłaty poczty miejskiej z Warszawy, bardzo ciekawy walor mino słabego stanu. | 80 PLN | 80 PLN | |
28258 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, czysta seria z pełną oryginalną gumą, poza kilkoma lekkimi zmatowieniami w ładnym stanie, gwarancja Mikstein, Schmutz, Malinowski, Łaszkiewicz, Rachmanow, Krawczyk, Ways, większość znaczków ma po dwie gwarancje. | 6 700 PLN | 6 000 PLN | |
28260 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego za 5 kop dofrankowana znaczkiem za 5 kop, wysłana 21.5 z Bobrujska do Lublina, przesyłka prawidłowo opłacona z pełną treścią w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
28286 |
1918 list polecony, wysłany 10.VI z zapasowego szpitala polowego za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 878 do Berlina; pieczęć formacyjna, kasownik odbiorczy; zwraca uwagę nalepka polecenia; bardzo dobry stan zachowania. | 70 PLN | 63 PLN | |
28289 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 3 Rub., II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ale zmatowioną wzdłuż górnego marginesu. | 400 PLN | 400 PLN | |
28315 |
1919 wojna polsko - bolszewicka, kartka z Tarnopola 18.7.19 do Francji, kartka ze stemplem formacyjnym 6. Dywizji Strzelców Polskich armii gen. Hallera. | 900 PLN | 500 PLN | |
28316 |
1919 list z poczty polowej nr. 12 z Kopyczyńców (dzisiaj Ukraina) do Warszawy, stempel "Dowództwo dworca Kopyczyńce" i stempel cenzury wojskowej w Stanisławowie. | 250 PLN | 311 PLN | |
28317 |
1919 list nadany z głównej poczty polowej w Warszawie 23.12.19 do Zakopanego, pieczęć pocztowa Stacji Zbrojnej W.P. w Warszawie. | 130 PLN | 100 PLN | |
28318 |
1919 POCZTA POLOWA W.P.*1* - "Naczelne Dowództwo W.P. na Gal.Wsch./ Kwatermistrzostwo, Oddział sztabowy"; od zarania niepodległości wybuchły walki polsko - ukraińskie na terenie Lwowa, powstała tam pierwsza w Polsce poczta polowa, której nadano nr.1, najwcześniejsze znane przesyłki pochodzą z końca grudnia 1918 roku; początkowo używała kasowników prowizorycznych, a "1" wpisywano ręcznie, prezentowany list z 18.I.1919. jest wczesny, dwa tygodnie po najwcześniejszej dacie użycia tego datownika - typu 4b tzw. "gruba 1"; początek roku 1919 to okres najcięższych walk o Lwów, połączenie z krajem utrzymywano wyłącznie poprzez linię kolejową Lwów - Przemyśl, bardzo ciekawy walor z dodatkową dwuwierszową pieczęcią formacyjną Naczelnego Dowództwa, ładna patriotyczna karta w niezłym stanie zachowania. | 500 PLN | 450 PLN | |
28325 |
1919 kartka pisana 3.4.19z 8. pułku artylerii z frontu walk o Lwów do Warszawy, datownik poczty polowej "POCZTA POLOWA W. P. * 12 *" oraz stempel formacyjny z orłem "ĘDNA BATERJA 8.PUŁKU ARTYLE...". | 110 PLN | 110 PLN | |
28326 |
1919 kartka pocztowa z Grodna 23.VIII.19 do Białej, rzadki datownik poczty polowej "FRONTOWA POCZTA POLOWA No 38", formacyjny stempel "Urząd Gospodarczy Grodno", stempel cenzury w ramce "Cenzurowano" oraz czerwona parafka cenzora. | 220 PLN | 220 PLN | |
28331 |
1919 stemple formacyjne jednostek Armii gen. Hallera z okresu ich przyjazdu do Polski. | 90 PLN | 80 PLN | |
28332 |
1919 kartka z Częstochowy 25.6.19 ze Sztabu Armii gen. Hallera do Somme we Francji, rzadki datownik "TRESOR ET POSTES * 310 * (-) 25-6-19, kasownik odbiorczy SOMME 30-6-19. | 700 PLN | 600 PLN | |
28333 |
1919 kartka pisana z Krakowa 29.4.19 do 2. baterii 2. pułku artylerii legionów (w tym czasie biorący udział w walkach z bolszewikami w rejonie Wilna) na pocztę polową 20., czytelnie odbity rzadki stempel cenzury wojskowej w ramce "Gł. poczta polowa w Warszawie/ Cenzura wojskowa / L. 10.". | 270 PLN | 243 PLN |