Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
23936 |
1940 deportacje sowieckie ludności polskiej, kata pocztowa do miejscowości Podhajce, wysłana 19.VI z kołchozu Karabułak (Kazachstan) przez Polkę wywiezioną przez sowietów prawdopodobnie w ramach drugiej masowej deportacji w dniu 13.IV; dramatyczna treść; słabszy stan zachowania. | 150 PLN | 100 PLN | |
23939 |
1942 Oświęcim II - Brzezinka - niemiecki obóz koncentracyjny, zielona koperta listu wysłanego 31.3 z obozu do Krakowa; nadawca, więzień o stosunkowo niskim numerze 7772, określany jako Schutzhäftling (więzień polityczny); do której to kategorii zaliczano członków organizacji podziemnych, więzionych za antyhitlerowską działalność lub osoby aresztowane np. w łapankach, którym nie udowodniono i nawet nie starano się udowodnić antyniemieckiej działalności; dramatyczne świadectwo polskich losów w czasie II wojny; stempelek cenzury; ogólnie bardzo dobry stan zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego. | 200 PLN | 200 PLN | |
23940 |
1943 Majdanek, rzadko spotykana karta pocztowa GG bez wydrukowanego na odwrocie potwierdzenia otrzymania paczki, datowana 17.I, wysłana 25.1 z obozu do miejscowości Ołtarze, okrągły czerwonokrzyski stempelek okręgu lubelskiego, obozowa pieczątka informacyjna i stempel cenzora "Postprüfer 4"; całość w słabszym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 440 PLN | |
23941 |
1944 Bonn - Ostarbeiterlager "Nordpol" - kolejowy obóz pracy przymusowej dla robotników ze wschodu, karta pocztowa wysłana 3.XI do Częstochowy, z treści przebija nieśmiały optymizm: "Dzisiaj cały dzień słychać artylerię z frontu, może w tym roku się skończy, zresztą oni tak w ulotkach piszą."; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
23947 |
1946 około, Oświęcim, karta pocztowa przedstawiająca widok ogólny obozu, wydana nakładem Państwowego Muzeum w Oświęcimiu, sygnatura zezwolenia cenzury M-15305; czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
23950 |
1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze ultramaryny na papierze x3 o nakładzie 100 sztuk na kartce z obiegu pocztowego, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 2 000 PLN | 1 800 PLN | |
23951 |
1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze x2 o nakładzie 90 sztuk na kartce z obiegu pocztowego, niezwykle rzadki i dekoracyjna całość, za dopłatą gwarancja lub atest. | 3 500 PLN | 3 150 PLN | |
23957 |
1941 Bożonarodzeniowa grafika obozowa, z proporczykiem 14 Pułku Piechoty; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
23958 |
1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym z - co rzadkie w I wydaniu, szerokim marginesem ze wszystkich stron, na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja Krawczyk, z opisem 1Iax2(300) Schmutz. | 300 PLN | 310 PLN | |
23967 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" i "Pocztylion" II wydanie, odbitki z unieważnionej matrycy, gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN | |
23968 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze szaroniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, kasowany na wycinku, gwarancja i opis Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
23969 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze zielononiebieskim na papierze białym gładkim cienkim, z kasownikiem okolicznościowym ZIELEŃCE na wycinku, gwarancja i opis Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
23970 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze zielononiebieskim na papierze szarym gładkim średnim (nakład 232 szt.), gwarancja i opis Krawczyk. | 280 PLN | 280 PLN | |
23971 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze zielononiebieskim na papierze szarym gładkim średnim (nakład 232 szt.), gwarancja i opis Schmutz. | 250 PLN | 225 PLN | |
23972 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, rzadkie, ale niezbyt udane fałszerstwo na szkodę filatelistów. | 40 PLN | 36 PLN | |
23975 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze x3 o nakładzie 210 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 300 PLN | 270 PLN | |
23978 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze z2 o nakładzie 259 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 350 PLN | 315 PLN | |
23979 |
1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze szaroniebieskim na papierze x2 o nakładzie 1197 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 90 PLN | 110 PLN | |
23981 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze szaroniebieskim na papierze y4 o nakładzie 207 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
23984 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze u o nakładzie 147 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 450 PLN | 405 PLN | |
23985 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze x2 o nakładzie 957 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 140 PLN | 126 PLN | |
23987 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze szarooliwkowym na papierze białym gładkim cienkim, kasowany na wycinku, gwarancja i opis Schmutz. | 110 PLN | 110 PLN | |
23995 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnooliwkowym na papierze y2 o nakładzie 204 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
23996 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnooliwkowym na papierze y2 o nakładzie 232 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 350 PLN | 315 PLN | |
23997 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis (20 IIIAb) Schmutz. | 100 PLN | 110 PLN | |
24002 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnobrązowym na papierze x3 o nakładzie 194 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 410 PLN | |
24003 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnobrązowym na bardzo rzadkim prążkowanym papierze x4 o nakładzie 108 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 2 000 PLN | 1 800 PLN | |
24008 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze lilabrązowym na rzadkim prążkowany papierze z3 o nakładzie 127 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 500 PLN | 450 PLN | |
24009 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowobrązowym na papierze x2 o nakładzie 183 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
24010 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze żółtobrązowym na papierze u o nakładzie 1158 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 120 PLN | 108 PLN | |
24012 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze żółtobrązowym na papierze x3 o nakładzie 175 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
24014 |
1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze karminowym na papierze y1 (nakład 1376 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 90 PLN | 81 PLN | |
24015 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze x1 o nakładzie 160 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
24016 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze x2 o nakładzie 1074 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 120 PLN | 108 PLN | |
24017 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze x3 o nakładzie 149 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 410 PLN | |
24019 |
1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze cynobrowym na papierze x2 o nakładzie 1067 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 90 PLN | 90 PLN | |
24021 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze y3 o nakładzie 185 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
24022 |
1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze fioletowoczarnym na papierze x2 o nakładzie 1170 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 120 PLN | 130 PLN | |
24026 |
1942 Poczta Obozowa - "Pocztylion" II wydanie, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na papierze białym gładkim bibułkowym - odmiana drukowana rzadką farbą co daje efekt zniszczenia kliszy, niewidoczne są drobne szczegóły, rysunek jakby zgrubny (klisza do końca zachowała się w dobrym stanie), gwarancja i opis Schmutz. | 300 PLN | 270 PLN | |
24029 |
1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze jasnoczerwonym na papierze x1 o nakładzie 191 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 450 PLN | 405 PLN |