Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
24809 |
1917 Legiony Polskie - czysty formularz poczty polowej nieopisany!!! w fundamentalnej pracy Jerzego Kucharskiego "Postal stationery of the Polish Legion 1914-1918", w typie formularza Kucharski K.60. (o bardzo wysokim stopniu rzadkości 8 na 10 punktów), bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego; temat - PIŁSUDSKI. | 600 PLN | 600 PLN | |
24812 |
1917 kartka węgierskiej poczty polowej 379 z Rąblowa koło Puław 7.6.17 do poczty polowej 378. | 25 PLN | 25 PLN | |
24814 |
1917 list ze stemplem formacyjnym "5 Pułku Ułanów / 5 szwadron / WOJSK POLSKICH" do Rąblowa koło Puław, stempel austriackiej cenzury wojskowej. | 70 PLN | 70 PLN | |
24820 |
1917 kartka z poczty etapowej 378 z Zambrowa 31.1.17 do Krakowa ze stemplem formacyjnym "KANCELARYA RACHUNKOWA 2. PUŁKU LEGIONÓW POLSKICH". | 150 PLN | 360 PLN | |
24822 |
1917 kartka z poczty polowej 378 6.I.17 do Cieszyna, stempel Komendy Polskich Legionów, stempel cenzury austriackiej. | 60 PLN | 60 PLN | |
24823 |
1918 I wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Ryblewski. | 120 PLN | 120 PLN | |
24827 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Ryblewski. | 50 PLN | 50 PLN | |
24832 |
1918 I wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Ryblewski. | 70 PLN | 70 PLN | |
24833 |
1918 I wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | 30 PLN | 40 PLN | |
24834 |
1918 I wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | 20 PLN | 30 PLN | |
24838 |
1918 I wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz, Ryblewski. | 40 PLN | 40 PLN | |
24842 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta kasowana na wycinkach, sygnowane, gwarancja. | 100 PLN | 100 PLN | |
24843 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana, gwarancja Mikstein, Schmutz. | 1 800 PLN | 1 620 PLN | |
24845 |
1918 II wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | 10 PLN | 10 PLN | |
24846 |
1918 II wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | 20 PLN | 20 PLN | |
24849 |
1918 II wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Rachmanow. | 40 PLN | 40 PLN | |
24854 |
1918 I wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Krawczyk. | 10 PLN | 15 PLN | |
24858 |
1918 II wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | 10 PLN | 15 PLN | |
24859 |
1918 II wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Falkowski. | 20 PLN | 45 PLN | |
24889 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, część na odpowiedź karty pocztowej wydania przedrukowego 10/3 kop., czysta w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej z opisem; gwarancja Schmutz. | 700 PLN | 700 PLN | |
24892 |
1919 POCZTA POLOWA W.P.*1*, od zarania niepodległości wybuchły walki polsko - ukraińskie na terenie Lwowa, powstała tam pierwsza w Polsce poczta polowa, której nadano nr.1, najwcześniejsze znane przesyłki pochodzą z końca grudnia 1918 roku; początkowo używała kasowników prowizorycznych, a "1" wpisywano ręcznie, prezentowany list z 3.I.1919. jest najwcześniejszą znaną datą użycia datownika (typu 4b) tzw. "grubej 1" - do tej pory był to 15.II; to okres najcięższych walk o Lwów, połączenie z krajem utrzymywano wyłącznie poprzez linię kolejową Lwów - Przemyśl, bardzo ciekawy walor, piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 500 PLN | |
24893 |
1919 walki polsko-ukraińskie, obrona Lwowa, widokówka przesłana 18.V lokalnie we Lwowie za pośrednictwem poczty polowej nr.12, fioletowa odbitka datownika!!! idealna odciśnięty stempelek formacyjny "39. p.p. Strzelców lwowskich"; pułk otrzymał przydomek lwowski 8.IV, a największe zwycięstwo odniósł w dniu 29 przerywając w Zboiskach i Brzuchowicach pierścień wojsk ukraińskich wokół Lwowa; na stronie widokowej sygnowana litografia secesyjna znakomitego austriackiego ilustratora Ernsta Kutzera; wspaniały walor w doskonałym stanie zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
24899 |
1919 karta pocztowa wysłana 12.VIII.19 z frontu północnego nad Dźwiną z 2. kompanii 1. baonu 8. pułku piechoty legionów do Częstochowy, datownik niewyraźnie odbity Frontowej Poczty Polowej Nr 20, stempel formacyjny "8 pułk piechoty Legjonów" oraz stempel cenzury "CENZUROWANO" i czarna adnotacja cenzora, bardzo ciekawy walor z okresu ofensywy 1919 roku. | 110 PLN | 110 PLN | |
24900 |
1919 karta pocztowa wysłana 3.II.19 z frontu z rejonu Lubienia Małego z okresu walk o odblokowanie Lwowa z 3 batalionu 10. pułku piechoty Ziemi Cieszyńskiej do Krakowa, stempel formacyjny "* P.p. ziemi Cieszyńskiej * III. batalion", rzadka karta z początkowego okresu walk. | 100 PLN | 100 PLN | |
24901 |
1919 znaczek dopłaty rumuńskiej poczty okupacyjnej na Pokuciu z kasownikiem Kołomyi. | 30 PLN | 45 PLN | |
24904 |
1920 Zaślubiny Polski z morzem - wydanie pamiątkowe Armii gen. Hallera; z inicjatywy szefa Wydziału Oświaty i Kultury Dowództwa Frontu Pomorskiego ppłk. Mariana Dienstl - Dąbrowy, dla upamiętnienia objęcia przez Polskę tzw. korytarza z miastem Puck, zaopatrzono w nadruk typograficzny "Nad / Polskim / Morzem / Puck / 10.II.1920" po 700 sztuk trzy niemieckie znaczki; na każdym z nich charakterystyczna usterka nadruku - przerwa w "d" (Fi.3000.-), gwarancja Krawczyk. | 2 400 PLN | 2 100 PLN | |
24906 |
1920 wyprawa kijowska, Naczelne Dowództwo Wojska Polskiego, list ze Sztabu Generalnego wysłany 3.VI za pośrednictwem poczty polowej 53 do 6 Armii, adresowany na Frontową Główną Pocztę Polową VI, ładnie odciśnięta pieczęć nadawcy, całość w bardzo dobrym stanie zachowania (koperta od dołu zmniejszona). W pierwszych dniach czerwca 6 Armia osiągnęła najdalsze rubieże na południowym odcinku frontu, zajmując Bracław, do 10.VI gen.Rydz-Śmigły przebywał w Kijowie i w tym właśnie czasie przesyłka dotarła do odbiorcy. | 400 PLN | 400 PLN | |
24911 |
1920 karta pocztowa wysłana 11.II.20 z 2. baonu 2. pułku piechoty legionów z frontu na przedmościu Borysowa za Berezyną do Żbikowa (Bursa Żbikowska) poczta Pruszków, nieczytelny datownik poczty polowej 26, odbiorczy PRUSZKÓW oraz stempel "Dowództwo II Baonu 2go p.p. Legionów (-) Pieczęć Pocztowa", charakterystyczny tekst podpisany przez kolegów ze szkolnej ławy "Serdeczne pozdrowienia z nad Berezyny wraz ze sztabem zasyłają" dalej podpisy. | 180 PLN | 180 PLN | |
24923 |
1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, ledwo widoczny lekki ślad podlepki, gwarancja Schmutz, Falkowski. | 400 PLN | 350 PLN | |
24938 |
1916 Sosnowiec, gwarancja Schmutz. | 50 PLN | 50 PLN | |
24948 |
1916 Warszawa, zestaw znaczków wydania przedrukowego. | 30 PLN | 30 PLN | |
24960 |
1916 Warszawa, zestaw znaczków wydania przedrukowego. | 20 PLN | 20 PLN | |
24962 |
1916 Warszawa, znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu. | 20 PLN | 20 PLN | |
24963 |
1916 Warszawa, cięty znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu. | 20 PLN | 20 PLN | |
24964 |
1916 Warszawa, cięty znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu. | 10 PLN | 10 PLN | |
24965 |
1916 Warszawa, ząbkowany znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu z silnym przesunięciem tła. | 30 PLN | 30 PLN | |
24982 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | 20 PLN | 20 PLN | |
25003 |
1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
25013 |
1917 Warszawa, kartka na chleb i cukier ważna w okresie 19.III-1.IV, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste) i poddrukiem, sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 45 PLN | |
25037 |
1918 Przedbórz, czworoblok znaczków II wydania, gwarancja Ryblewski, Wiatrowski. | 100 PLN | 100 PLN |