Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
13171 |
1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 79-80, lewy znaczek niewielka plamka na gumie, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 54 PLN | |
13172 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 52, gwarancja. | 35 PLN | 35 PLN | |
13173 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.59, gwarancja i opis Falkowski. | 30 PLN | 27 PLN | |
13174 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z usterką na poz.71 "uszkodzone P w POLSKA", gwarancja i opis pozycji Jungjohann BPP. | 40 PLN | 36 PLN | |
13175 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z bardzo zaawansowanym błędem na poz.4 "cienkie Z i C pęknięte w połowie", sygnatura SM, gwarancja i opis Mikstein. | 200 PLN | 180 PLN | |
13176 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja Mikstein. | 250 PLN | 225 PLN | |
13177 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja. | 240 PLN | 216 PLN | |
13178 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym formy pierwszej z poz. 71, gwarancja Mikstein, Jungjohann. | 600 PLN | 540 PLN | |
13200 |
1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem formy IVB, lewy znaczek z błędem "POEZTA", gwarancja Mikstein, z oznaczeniem Schmutz. | 250 PLN | 250 PLN | |
13201 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 2 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVA, w kolorze szarawoniebieskim, gwarancja Landre. | 80 PLN | 80 PLN | |
13202 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 2 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVA, w kolorze szarawoniebieskim, sygnatura Filatelia Lwów, gwarancja Mikulski. | 40 PLN | 40 PLN | |
13205 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek na papierze szarym, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
13209 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA typ 4, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 300 PLN | 300 PLN | |
13215 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 Kr. z nadrukiem formą IVA, z błędem na poz.54 "brak kropki przy ornamencie", gwarancja Schmutz. | 6 000 PLN | 5 000 PLN | |
13216 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze jasno żółtawozielonym z nadrukiem formy IVB z poz. 14 typ 2, gwarancja Landre, Schmutz. | 600 PLN | 600 PLN | |
13218 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze żółtawozielonym z nadrukiem formy IVB typ 3, znaczek w idealnym stanie, gwarancja Petriuk, Schmutz. | 1 200 PLN | 1 560 PLN | |
13227 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek gazetowy za 4 h. w kolorze zielonym, z nadrukiem formą IIC poz.86, z uszkodzonymi obiema literami P, gwarancja i opis Schmutz. | 30 PLN | 40 PLN | |
13230 |
1919 wydanie krakowskie, marginesowy znaczek gazetowe za 6 hal. z nadrukiem formą IIC w kolorze niebieskim, z usterką na poz.96 "uszkodzone K", gwarancja z opisem pozycji Schmutz. | 40 PLN | 40 PLN | |
13236 |
1919 wydanie poznańskie, seria na liście poleconym z Poznania 14.9.19 do Czempina, gwarancja na odwrocie Jungjohann. | 90 PLN | 90 PLN | |
13250 |
1919 wydanie poznańskie, pasek znaczków za 10/25 f. drugi z błędem na poz.63 "półksiężyc", gwarancja Falkowski. | 240 PLN | 240 PLN | |
13251 |
1919 wydanie poznańskie, znaczek z błędem "półksiężyc", gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
13284 |
1918 projekty konkursowe pierwszych polskich znaczków pocztowych pochodzące ze specjalnego zeszycika, w którym umieszczono projekty wybrane przez specjalną komicje konkursową. | 30 PLN | 30 PLN | |
13285 |
13286 |
13287 |
13288 |
13289 |
13290 |
13291 |
13292 |
13295 |
1919 KONGO BELGIJSKIE - POLSKA, ilustrowana całostka wysłana 15.11 z Kinszasy do Skalmierzyc, dosłana do Odolanowa (Adelnau), stempelek cenzury krakowskiej "K1" w okręgu, unikalny kierunek wysyłki - być może jest to jedyna przesyłka, a prawie na pewno pierwsza, wysłana z tego rejonu do niepodległej, wskrzeszonej zaledwie rok wcześniej Polski; walor w dobrym stanie zachowania (karta delikatnie ukośnie nadgięta). | 800 PLN | 800 PLN | |
13303 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, 70 hal - frankatura mieszana, przekaz pocztowy (skart) na kwotę 130 koron wysłany 5.V z Wieliczki do Krakowa, znaczki skasowane datownikiem w kolorze niebieskim, na odwrocie lokalne prowizorium dopłaty Kraków 1 - znaczek za 50 hal. wydania Polskiej Komisji Likwidacyjnej z nadrukiem PORTO; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 670 PLN | |
13304 |
1919 wydanie w walucie koronowej, czysta seria cięta (Fi.400.-). | 300 PLN | 300 PLN | |
13305 |
1919 wydanie w walucie koronowej, seria stemplowana. | 50 PLN | 50 PLN | |
13316 |
1919 kartka z Grodna 23.XI.19 do Szwajcarii, list źle opłacony według starej taryfy pocztowej 25 zamiast 50 hal., w Szwajcarii pobrano dopłatę, stempel warszawskiej cenzury wojskowej. | 50 PLN | 50 PLN | |
13317 |
1919 wydanie w walucie koronowej, kasowana grzecznościowo próba znaczka za 10 h. w kolorze różowym (znaczek podstawowy jest w kolorze pomarańczowym), gwarancja Krawczyk. | 10 PLN | 9 PLN | |
13322 |
1919 list polecony z Sołotwiny 25.VII.19 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej w Stanisławowie, na odwrocie stempel odbiorczy. | 90 PLN | 265 PLN | |
13324 |
1919 przekaz pieniężny na niemieckim formularzu z Jabłonnej 29.V.19 do Chełma Lubelskiego, rzadki niemy prowizoryczny kasownik Jabłonnej, znaczki dwóch wydań ministerialnych w koronach i markach na jednej całości. | 450 PLN | 450 PLN | |
13327 |
1919 wydanie w walucie koronowej, parka znaczków za 1 kr. bez perforacji pionowej, rzadkie (Fi.400.-). | 400 PLN | 400 PLN | |
13330 |
1919 wydanie w walucie koronowej, cięty czworoblok. | 30 PLN | 30 PLN |