Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
11359 |
1938 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H. | 15 PLN | 20 PLN | |
11385 |
1944 kartka wydania prowizorycznego z ilustracja 25. | 100 PLN | 90 PLN | |
11400 |
1949 wydanie prowizoryczne, drugostronna przebitka nadruku (abklatsch) !!! - karta 103 z czerwonym nadrukiem typu 7, sygnatura VIII.47, hasło propagandowe 16b; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 500 PLN | |
11401 |
1949 całostka wydania prowizorycznego. | 20 PLN | 20 PLN | |
11413 |
1952 koperta na papierze białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe D. | 40 PLN | 35 PLN | |
11417 |
1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe E. | 35 PLN | 30 PLN | |
11419 |
1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, niezłożona (!), sygnatura III.52, układ haseł 19-20b. | 50 PLN | 40 PLN | |
11421 |
1954 koperta na listy lotnicze z sygnaturą VI-1954. | 20 PLN | 20 PLN | |
11441 |
1960 zabytkowe budowle ziem polskich, całostka z błędem "Żóraw". | 450 PLN | 405 PLN | |
11462 |
1965 Koperta lotnicza VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, kolor czarny przesunięty w dół, sygnatura VIII-1964, czysta. | 50 PLN | 40 PLN | |
11473 |
1970 Dzień Znaczka,spektakularny błąd drukarski - całostka bez druku farby brązowej, czarnej i czerwonej. Bardzo rzadkie. Gwarancja na życzenie. | 550 PLN | 550 PLN | |
11477 |
1971 czysta koperta dla Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie do przesyłek z podziękowaniami za wpłaty dla ofiarodawców zagranicznych, na odwrocie odbita numeratorem liczba 02501; koperta nie była dostępna w wolnej sprzedaży, przygotowano ją wyłącznie dla potrzeb Komitetu Odbudowy Zamku; bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 180 PLN | |
11478 |
1971 całostka z przesuniętym drukiem barw tzw. niespasowanie kolorów. | 45 PLN | 45 PLN | |
11523 |
1934 LZ 127 Graf Zeppelin - 11 lot do Ameryki Południowej, list z Katowic do Pilar w Paragwaju ofrankowany znaczkami polskimi i niemieckimi, wysłany 23.X z Polski jako przesyłka zwykła, a dalej 27.10 jako polecona z Berlina, okrągły czerwony stempel "DEUTSCHE LUFTPOST EUROPA-SÜDAMERNIKA" z wyróżnikiem "a"; na odwrocie paragwajski kasownik odbiorczy z 7.11; niezwykle ciekawy, dekoracyjny walor - tego typu opłaty nie są notowane!!! w katalogu Fischera; bardzo dobry stan zachowania. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
11530 |
1936 list poczty szybowcowej w zawodów w Ustjanowej 12.II.1935. | 60 PLN | 60 PLN | |
11539 |
1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, widokówka przesłana balonem "Łódź", który zajął w zawodach VI miejsce. | 200 PLN | 180 PLN | |
11550 |
1947 Kongo Belgijskie, dekoracyjnie frankowany (również na odwrocie) polecony list lotniczy wysłany 28.XI z Elisabetville do Puław, kasowniki odbiorcze. | 150 PLN | 150 PLN | |
11551 |
1948 Kongo Belgijskie, dekoracyjnie frankowany polecony list lotniczy wysłany 21.XII z Elisabetville do Puław, kasowniki odbiorcze. | 50 PLN | 50 PLN | |
11581 |
1967 60-lecie sportów motorowych w Polsce, koperta z nadrukiem adresu nadawcy PZMot. | 150 PLN | 230 PLN | |
11592 |
1944 Woldenberg - Rok Olimpijski 1944, jeden z nielicznych zachowanych w całości karnetów wydanych z okazji wprowadzenia kasownika okolicznościowego, prawie wszystkie zostały po wojnie porozcinane!!! z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii, gwarancja. | 250 PLN | 200 PLN | |
11594 |
1944 Gross Born - Medal Olimpijski sucho tłoczony, wręczany zwycięzcom poszczególnych konkurencji wewnątrzobozowych Igrzysk Olimpijskich rozegranych w 1944 roku w obozie; ich inicjatorem był dwukrotny reprezentant Polski na Igrzyskach w Paryżu (1924) i Amsterdamie (1928) - sprinter ppor.Zygmunt Weiss; suche odciski medalu spotyka się sporadycznie, na korespondencji, również tej wychodzącej poza obóz; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; temat - OLIMPADA | 400 PLN | 350 PLN | |
11675 |
1981 św. Maksymilian Kolbe, ilustrowana karta poczty San Marino, ostemplowana okolicznościowo 28.VIII w dniu wejścia do obiegu. | 25 PLN | 25 PLN | |
11811 |
1938 widokówka wydawnictwa Towarzystwa Szkoły Ludowej. | 20 PLN | 20 PLN | |
11812 |
1938 widokówka malarstwo Stachiewicz. | 20 PLN | 20 PLN | |
11813 |
1938 widokówka malarstwo Stryjeńska. | 20 PLN | 20 PLN | |
11815 |
1938 widokówka wydawnictwa Towarzystwa Szkoły Ludowej. | 10 PLN | 10 PLN | |
11816 |
11844 |
1872 kartka z Gdańska do Pucka. | 20 PLN | 20 PLN | |
11857 |
1893 kartka poczty kurierskiej z Lipska z nadrukiem Zeitz. | 20 PLN | 20 PLN | |
11872 |
1906 Rzesza, zestaw czterech ilustrowanych kopert prywatnego nakładu o nominałach: 3, 5, 10, 20 fen. wydanych z okazji 25-lecia ślubu pary cesarskiej, zaadresowanych i skasowanych w urzędzie Berlin 64; dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
11881 |
1919-24 znaczki opłat lokalnych, Memel, Braunschweig, Passamt i inne. | 40 PLN | 45 PLN | |
11918 |
1935 Wystawa Filatelistyczna OSTROPA, stemplowane znaczki z bloku. | 160 PLN | 160 PLN | |
11926 |
1936 Igrzyska Olimpijskie w Berlinie, bloki okolicznościowe. | 300 PLN | 300 PLN |