Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
242 |
1864 front listu (z fragmentem awersu) wysłanego 19.9.64 z Warszawy do Rosji opłaconego pierwszym polskim znaczkiem o odcieniach jasnych w kolorze jasnoniebieskim i czerwono karminowym, unieważnionym kasownikiem głównego urzędu pocztowego w Warszawie; obok datownik z datą nadania 19/9 i napisem Warszawa cyrylicą, jak dla korespondencji do Rosji, znaczek w pięknym stanie z czytelnym rysunkiem i dobrze centrowany, na fragmencie awersu stempel odbiorczy, dobra prezencja, fotoatest Schmutz. | 6 000 PLN | 7 600 PLN | |
254 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kwadratowym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa: typ z ozdobną stopką cyfry 1 (Fi.160.-); znaczek z lekką prześwitką i brakami rysunku, ale tanio. | 20 PLN | 20 PLN | |
271 |
1873 kompletny list z Nieszawy do Warszawy. | 70 PLN | 70 PLN | |
277 |
1914 okupacja niemiecka - "Russich Polen" ilustrowana, czysta karta nakładu prywatnego; idealny stan zachowania. | 200 PLN | 170 PLN | |
278 |
312 |
1916 kartka z Ostrowca 27.12.16 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej w Ostrowcu i stempel poczty miejskiej w Warszawie. | 80 PLN | 70 PLN | |
317 |
1916 okupacja austro-węgierska, znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria czysta. | 40 PLN | 35 PLN | |
320 |
1916 seria znaczków gazetowych. | 10 PLN | 10 PLN | |
359 |
1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (Mi.400 euro) w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez podlepek, gwarancja Krawczyk. | 160 PLN | 140 PLN | |
366 |
1918 firmowy list polecony z Warszawy 30.4. do Wiednia, stempel cenzury wojskowej. | 40 PLN | 40 PLN | |
381 |
1919 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, pierwsze wydanie dla rejonu Stanisławowa, znaczek za 3 szag./3 h., gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
386 |
1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, rzadkie - jako kasowane, seria znaczków na wycinkach, unieważnionych kasownikiem ramkowym "Poczta Polowa W.P. / JĘDRZEJÓW", gwarancja Schmutz. | 700 PLN | 600 PLN | |
407 |
1915 Legiony Polskie - "IV. Kompania/ Legionu polskiego/ we Wiedniu." widokówka datowana 23.I, wysłana 29.I z urzędu pocztowego Wien 12 do Chropyně (Chropin) w Czechach; opisywany unikalny stempelek formacyjny, znany jest tylko z prezentowanej całości, opisanej w podręczniku Berka, pochodzącej ze słynnego zbioru Władysława Ratha; gwarancja Schmutz. | 600 PLN | 600 PLN | |
425 |
1916 nalepka legionowa z wizerunkiem orła legionowego. | 120 PLN | 120 PLN | |
435 |
1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 26.VII z poczty polowej 355 do Przemyśla, stempelek formacyjny: "1. Kompania 4. pułk piechoty/ Legion Polski". | 80 PLN | 100 PLN | |
436 |
1916 Legiony Polskie - II Brygada, formularz wysłany 11.V za pośrednictwem poczty polowej 355 do Krakowa, stempel formacyjny z orłem "1-szy PUŁ. ARTYLERYI LEGIONÓW POLSKICH BATERYA 1-sza"; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia); 1916 Legiony Polskie - II Brygada, w polskich oddziałach unikalny listownik o sygnaturze "Aero-Mill" wysłany 19.VIII za pośrednictwem poczty polowej 355 adresowany na pocztę polową 55, czytelna odbitka stempla formacyjnego z orłem "KOMENDA III BAONU 2 PUŁKU LEG.POL." - nieopisanego u Berka !!! bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | 700 PLN | 700 PLN | |
452 |
1916 nalepki Legionistom Polskim. | 50 PLN | 50 PLN | |
471 |
1917 Legiony Polskie - czysty formularz (karta) poczty polowej z orłem i napisem "Karta polowa" wydrukowanym fantazyjną czcionką (Kucharski K.56.), stopień rzadkości - 5 punktów, doskonały stan zachowania. 1917 Legiony Polskie - czysty formularz (karta) poczty polowej z orłem (Kucharski K.67.), stopień rzadkości - 3 punkty, bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | 250 PLN | 250 PLN | |
504 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, znaczek rosyjski za 5 kop. na wycinku unieważniony kasownikiem POCZTA POLOWA 2 / I POL.KORP., piękna odbitka kasownika. | 40 PLN | 40 PLN | |
508 |
1918 Łomża - formularz do obozu internowania legionistów, wysłany 27.V z Warszawy, z cenzurą Nr.23. Po kryzysie przysięgowym Legionów Polskich, poddani cesarza Austro-Węgier zostali wcieleni do armii austriackiej, a "Królewiacy" zostali internowani w trzech obozach: oficerowie w Beniaminowie, a szeregowcy i podoficerowie w Szczypiornie i Łomży, gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 320 PLN | |
525 |
1919 wydanie prowizoryczne rumuńskiej poczty okupacyjnej na Pokuciu, gwarancja Schmutz. | 70 PLN | 60 PLN | |
536 |
1919 list do Warszawy adresowany do koszar 3.kompanii Baonu Harcerskiego na ul.Ciepłej 32., datowniki odbiorcze z Warszawy oraz stemple; "Opłacono gotówką" oraz rzadka cenzura wojskowa Głównej Poczty Polowej L.1. | 450 PLN | 450 PLN | |
545 |
1920 karta poczty polowej wysłana 14.I.20 z II. Dyonu 5 Pułku Artylerii Polnej z poczty polowej 28 do Wieliczki z stempel formacyjnym "5 PUŁK ARTYLERYI POLNEJ / II.Dyon". | 65 PLN | 106 PLN | |
546 |
1920 karta pocztowa wysłana 5.X.20 z Nowogródka ze sztabu IV.Brygady z 2.Dywizji Legionów z poczty polowej nr 26 do Sypniewa pow. Maków, stempel odbiorczy Maków Łomżyński oraz stempel formacyjny "Komisja Gospodarcza/Dowództwa 24 p.p.". | 75 PLN | 120 PLN | |
550 |
1921 karta polecona z poczty polowej nr 23 9.X.21 do Dowództwa Kompanii Parkowej Uzbrojenia, formularz wezwania do odbioru listu z Ameryki. ślady po archiwizacji poza tym stan karty bardzo dobry. | 70 PLN | 70 PLN | |
554 |
1923 Warszawa - Paryż, CFRNA, wczesny ekspresowy list lotniczy, co unikalne, nadany przez FRANCUSKĄ MISJĘ WOJSKOWĄ W POLSCE w dniu 30.VI.23, piękne lotnicze stemple nagłówkowe, stemple: polecenia, dopłaty za list lotniczy, Par avion, a na odwrocie jeszcze dwa stemple misji i odbiorczy datownik z Paryża 3.7.23; na dodatek list opłacono znaczkiem z Kopernikiem co daje możliwość włączenia go do zbioru tematycznego, piękny stan zachowania. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
561 |
1915 Warszawa, wydanie z nadrukami nowej wartości, znaczki za 6/5 gr. w obu typach (Mi.38 euro), gwarancja Schmutz, Schmutz, Krawczyk. | 60 PLN | 60 PLN | |
595 |
1916 Sosnowiec, kompletny arkusz znaczka poczty miejskiej z herbem miasta, charakterystyczne nierównomierne nałożenie gumy na arkuszu, stąd około połowa znaczków ma braki w gumie, parafka Kronenberg. | 5 000 PLN | 4 500 PLN | |
655 |
1917 Sosnowiec, kartka z Warszawy do Sosnowca, stempel cenzury wojskowej w Warszawie, stempel poczty miejskiej za 3 kop. w kolorze czarnym. | 80 PLN | 88 PLN | |
656 |
1917 Sosnowiec, kartka z Szczekocin do Sosnowca, stempel cenzury wojskowej w Granicy, stempel poczty miejskiej za 5 fen. w kolorze fioletowym. | 350 PLN | 300 PLN | |
660 |
1917 Warszawa, widokówka wysłana 31.VIII z Łodzi, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania; cenzura. | 40 PLN | 40 PLN | |
675 |
1918 Luboml, znaczek na wycinku. | 50 PLN | 50 PLN | |
677 |
730 |
1918 Kalisz, wydanie V - seria znaczków okupacji niemieckiej "Gen.-Gouv. Warschau" z przedrukiem lokalnym, skasowana na kopercie 10.XII; gwarancja Krawczyk. | 300 PLN | 250 PLN | |
739 |
1918 Skierniewice, seria znaczków okupacji niemieckiej "Gen.-Gouv. Warschau" z przedrukiem lokalnym (kropka okrągła), skasowana na kopercie 12.XII; gwarancja Krawczyk. | 350 PLN | 250 PLN | |
754 |
1918 Włocławek, znaczki z lokalnym nadrukiem na Skarb Narodowy stemplowane grzecznościowo na kopercie. | 80 PLN | 50 PLN | |
756 |
1919 kartka na formularzu austriackiej poczty polowej z prywatnym nadrukiem unaradawiającym. | 50 PLN | 66 PLN | |
757 |
1919 Myślenice, kartka na formularzu austriackiej poczty polowej z prywatnym nadrukiem unaradawiającym. | 50 PLN | 95 PLN | |
765 |
1918 seria pomnikowa. | 15 PLN | 15 PLN | |
772 |
1918 frankatura mieszana - dwa znaczki z serii pomnikowej za 10 f./6 gr. i jeden z wydania PP/GGW za 30 f. z nadrukiem pierwszą formą, na liście poleconym - koperta żałobna, wysłanym 13.II z Warszawy do Częstochowy, gwarancja Schmutz. | 800 PLN | 800 PLN |