Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
4973 |
1921 wydanie prowizoryczne, seria znaczków dopłaty. | 30 PLN | 39 PLN | |
4982 |
1921 seria znaczków dopłaty. | 15 PLN | 25 PLN | |
4987 |
1923 seria znaczków dopłaty. | 8 PLN | 30 PLN | |
4988 |
1924 seria znaczków dopłaty. | 80 PLN | 85 PLN | |
4993 |
1934 seria znaczków dopłaty. | 60 PLN | 65 PLN | |
4995 |
1934 seria wydania prowizorycznego. | 15 PLN | 135 PLN | |
4996 |
1934 wydanie prowizoryczne, lewy znaczek z usterką "połączone litery D i O". | 30 PLN | 30 PLN | |
5010 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - WOJSTOM - list polecony na koszt adresata, wysłany 2.V z Wilna do miejscowości Wojstom (powiat wilejski), list niepodjęty - adnotacja "adresat wyjechał do wojska" i 17.V odesłany do Wilna; znaczki dopłaty skasowane datownikiem z wyróżnikiem "a", następnie dopłatę unieważniono; bardzo ładnie udokumentowany obieg pocztowy; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne. | 200 PLN | 200 PLN | |
5016 |
1950 "groszy - lokalny", Gracze, trąbka pocztowa, nienotowany dotąd znaczek dopłaty za 3 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego typu 29, gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 135 PLN | |
5018 |
1950 "groszy - lokalny", Gubin, trąbka pocztowa, nienotowany dotąd znaczek dopłaty za 25 zł. z podwójnym zielonym stempelkiem typu 40, gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 135 PLN | |
5058 |
1921 wydanie przedrukowe, znaczek za 60/75 pf. w czworobloku. | 60 PLN | 50 PLN | |
5094 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Marienkirche. | 150 PLN | 150 PLN | |
5096 |
1925/28 herb Gdańska na tarczy w owalu, większy format, 20+20 Pf karta podwójna. | 400 PLN | 360 PLN | |
5104 |
1934 Sławni Gdańszczanie, komplet 3 czystych kart z żółtozielonym znakiem opłaty, ilustracje przedstawiają: Chodowieckiego, Heweliusza i Schopenhauera. | 900 PLN | 800 PLN | |
5116 |
1937 herb Gdańska w owalu, P w Postkarte innego kroju, 10 Pf, znak opłaty w kolorze niebieskozielonym, karton kremowy. | 120 PLN | 120 PLN | |
5129 |
1918 wydanie lubelskie, dwie karty czyste na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym i czerwonym. | 220 PLN | 220 PLN | |
5146 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 115. | 40 PLN | 40 PLN | |
5147 |
1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 77. | 40 PLN | 40 PLN | |
5151 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 121 - brak rombu. | 40 PLN | 40 PLN | |
5156 |
1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 15. | 40 PLN | 40 PLN | |
5158 |
1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 25. | 40 PLN | 40 PLN | |
5160 |
1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 14. | 40 PLN | 40 PLN | |
5161 |
1919 wydanie krakowskie, kartka nadrukiem typ 98, niewielkie zagniecenia. | 150 PLN | 135 PLN | |
5168 |
1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 136. | 40 PLN | 40 PLN | |
5170 |
1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy wydania 1916 z nadrukiem typ 20 z odbitą spacją drukarską pomiędzy 15, a h w nominale (występuje sporadycznie przy tym typie), przekaz zagięty w połowie. | 150 PLN | 185 PLN | |
5171 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4. | 40 PLN | 50 PLN | |
5172 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8. | 40 PLN | 40 PLN | |
5173 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 - śladowy romb. | 40 PLN | 50 PLN | |
5178 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7. | 40 PLN | 40 PLN | |
5181 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 11. | 40 PLN | 40 PLN | |
5199 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego, 8 mk, długość napisu 96 mm; bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
5219 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 31 - Toruń, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | 320 PLN | 285 PLN | |
5243 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 10 - Gdynia okręt szkolny "Dar Pomorza", ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia). | 60 PLN | 71 PLN | |
5249 |
1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym R. | 25 PLN | 25 PLN | |
5267 |
1939 kartka wysłana z Skoczowa 20.IV.39, całostka z ilustracją 61 - o tematyce PCK. | 90 PLN | 90 PLN | |
5274 |
1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym, hasło propagandowe 12, napis "Ob". | 45 PLN | 45 PLN | |
5280 |
1949 Bolesław Bierut, z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49. | 15 PLN | 15 PLN | |
5281 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4. | 40 PLN | 40 PLN | |
5283 |
1949 wydanie prowizoryczne, zestaw 3 kart 101 z nadrukami typu 3, ilustracje w kolorach: niebieskim, zielonym, oliwkowym, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CHOPIN. | 180 PLN | 180 PLN | |
5289 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 11. | 40 PLN | 80 PLN |