Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
2835 |
1945 "Opłata gotówką 3 zł" list polecony wysłany 4.IV z Ostrowa Wielkopolskiego do Gdańska, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.832; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Rachmanow. | 200 PLN | 200 PLN | |
2844 |
1946 rocznik znaczków czystych (bez bloku). | 280 PLN | 280 PLN | |
2854 |
1946 ekspres polecony z Mielca do Wrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy. | 120 PLN | 120 PLN | |
2856 |
1946 1 rocznica zwycięstwa, cięty znaczek za 3 zł., duży margines wokół, lekko spękana guma, na podlepce. | 60 PLN | 60 PLN | |
2858 |
1946 list polecony z Turawy 20.8.46 do Bytomia. | 120 PLN | 130 PLN | |
2859 |
1946 Święto Morza, próba znaczka za 6+4 zł. z widokiem portu w Szczecinie, gwarancja. | 300 PLN | 300 PLN | |
2860 |
1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. na grubym papierze, gwarancja i opis Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN | |
2862 |
1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł - frankatura wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 13.XII z Katowic do Warszawy, kasownik odbiorczy. | 15 PLN | 15 PLN | |
2863 |
1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł - frankatura wielokrotna, list polecony, wysłany 18.IX ze Szczecina do Warszawy, kasownik odbiorczy. | 10 PLN | 10 PLN | |
2869 |
1946 płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, znaczek z rzadką perforacją ZL.11, gwarancja i opis Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
2872 |
1946 7 rocznica obrony poczt polskiej w Gdańsku, 3+12 zł - frankatura mieszana, polecony przesyłka list lotnicza (karta) wysłana 30.IX z urzędu pocztowego na terenie Targów Poznański do Chicago, znaczki unieważniono kasownikiem w czerwonym kolorze, kasownik odbiorczy na odwrocie; karta z lewej strony pionowo złamana - 2 znaczki uszkodzone (Myślicki 46 056). | 150 PLN | 150 PLN | |
2900 |
1947 FDC - "Emil Zegadłowicz" ilustrowana koperta prywatnego nakładu, idealny stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
2903 |
1947 kultura polska I wydanie, Fryderyk Chopin, marginesowy czworoblok - dwie parki, znaczków za 3 zł. bez perforacji poziomej między znaczkami, gwarancja. | 150 PLN | 150 PLN | |
2904 |
1947 kultura polska I wydanie, Fryderyk Chopin, parka znaczków za 3 zł. bez perforacji pionowej między znaczkami, gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
2907 |
1947 druk z Warszawy 28.5.47 do Zalesia. | 10 PLN | 10 PLN | |
2924 |
1948 kartka miejscowa z Warszawy 28.3.48. | 10 PLN | 10 PLN | |
2930 |
1948 list polecony z Warszawy 17.V.48 do Zakopanego, na odwrocie stempel odbiorczy. | 140 PLN | 140 PLN | |
2944 |
1948 Wiosna Ludów, parka ciętych znaczków za 15 zł, gwarancja Schmutz, Krawczyk. | 800 PLN | 800 PLN | |
2948 |
1948 "DEMOKRACJA LUDOWA ODZYSKAŁA I PROWADZI DO ROZKWITU 500 KM WYBRZEŻA", znaczek za 35 zł wydany z okazji Święta Morza, ostemplowany okolicznościowo 29.VI na kopercie; znaczki z tej serii "dobrze kasowane" (22-30.VI) są wyjątkowo trudne do zdobycia (Myślicki 48 041). | 35 PLN | 31 PLN | |
2953 |
1948 FDC - "Trasa Wschód-Zachód w Warszawie". | 50 PLN | 50 PLN | |
2955 |
1948 karnet - zaproszenie "Zjazd filatelistów w Toruniu". | 35 PLN | 45 PLN | |
2964 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok bez numeru kontrolnego, jeden z najrzadszych - o nakładzie tylko 35 sztuk - walorów Polski Ludowej, ze starego zbioru, cztery podlepki lekkie wady papieru na marginesach, fotoatest Falkowski. | 990 PLN | 990 PLN | |
2976 |
1949 list z Rawy Mazowieckiej 5.5.49 do Warszawy. | 25 PLN | 25 PLN | |
2984 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych - seria znaczków ostemplowana okolicznościowo 3.VI na kopercie (Myślicki 49 036). | 20 PLN | 20 PLN | |
3012 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 26, list wysłany 28.V.1952 z Katowic do Sanoka. | 40 PLN | 40 PLN | |
3019 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukami typu 14, frankatura wielokrotna, list ekspresowy wysłany 29.I.1951 z Ostrowa Wielkopolskiego do Warszawy, kasownik odbiorczy; same znaczki kasowane Mi.48.- euro. | 40 PLN | 40 PLN | |
3020 |
1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 15, list polecony wysłany 8.II.1951 z miejscowości Witaszyce do Wrocławia; nadruki w kolorze niebieskim należą do rzadko spotykanych. | 40 PLN | 40 PLN | |
3031 |
1950 formularz służbowy - przedwojenna koperta lotnicza (Fi.Ck9) z nadrukiem czarnego prostokąta kasującego znak opłaty (zwraca uwagę szczerba z prawej strony), ofrankowana serią znaczków wydanych z okazji 75-lecia UPU i wysłana 15.VIII z Warszawy jako polecony list lotniczy do Londynu, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "Rzeczpospolita Polska Ministerstwo Poczt i Telegrafów"; niespotykana całość w dobrym stanie zachowania; z kolekcji W.Grabowskiego. | 200 PLN | 200 PLN | |
3033 |
1950 "groszy" znaczki z prywatnym ozdobnym nadrukiem !!! list wysłany 28.XI z Leszna do Warszawy, brak tylnej klapy; dekoracyjna całość. | 60 PLN | 60 PLN | |
3034 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 16, list wysłany 15.XII z Poznania do Warszawy. | 30 PLN | 30 PLN | |
3039 |
1950 "groszy - lokalny", Zbąszyń, Bierut, znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem rzadszego typu 43, gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 72 PLN | |
3049 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 5.I z miejscowości Knurów do Warszawy; jeden znaczek uszkodzony; same znaczki kasowane Mi.48.- euro. | 20 PLN | 20 PLN | |
3059 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukami typu 18, list wysłany 17.I.1951 z miejscowości Ujście do Warszawy. | 20 PLN | 20 PLN | |
3064 |
1950 "uszkodzone litery ROS" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Kielce 1, gumowa część stempelka do przedruku znaczków, odpadała, dlatego też przytwierdzono ją gwoździem wbitym w literę O napisu GROSZY; list wysłany 5.I.1951 do Warszawy, ogólnie dobry stan zachowania (jeden znaczek uszkodzony); odmiana opisana w PZP t.II s.419; gwarancja. | 140 PLN | 140 PLN | |
3078 |
1950 "groszy - lokalny", Rzeszów, plan 6-letni, jedenaście sztuk znaczka za 15 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego typu 36, na wycinku użytkowym, w tym dziewięć z unikalnym błędem nadruku "brak o w groszy", gwarancja Krawczyk. | 3 600 PLN | 3 000 PLN | |
3085 |
1950 firmowy list z oficjalnego pierwszego dnia obiegu prowizorium z nadrukami grosze, nadany z Warszawy 6.11.1950, choć znane są pojedyncze listy z wcześniejszą datą, można uznać ten list za nieoficjalne FDC tych wydań prowizorycznych. | 200 PLN | 200 PLN | |
3101 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł. z podwójnym nadrukiem, istniał tylko jeden stuznaczkowy arkusz, na życzenie dołączymy kopię atestu narożnika z którego znaczek pochodzi, gwarancja Mikulski. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
3102 |
1951 Nowa Huta, próba w kolorze czerwonym, gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
3106 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, 40 gr. - frankatura mieszana, widokówka wysłana 2.VII z Warszawy do miejscowości Gorzanów, zwraca uwagę zastosowanie - już po okresie ważności - znaczka z rzadkim, zielonym przedrukiem "groszy"; ciekawostka w bardzo dobrym stanie zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
3119 |
1952 rocznik znaczków czystych. | 180 PLN | 180 PLN |