Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
12880 |
1940 kartka ekspresowa z Warszawy 9.IV.40 do Włoch, stempel niemieckiej cenzury wojskowej. | 150 PLN | 150 PLN | |
12881 |
1940 dwie koperty polecone z Łowicza z kompletem podstawowych znaczków wydania przedrukowego na znaczkach polskich do Berlina, na odwrocie stemple odbiorcze. | 180 PLN | 180 PLN | |
12882 |
1940 znaczek wydania przedrukowego 24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.160 euro), w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz. | 220 PLN | 220 PLN | |
12885 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 10/10 gr. z błędem "owalna kreska pod prawym skrzydłem", gwarancja Krawczyk. | 10 PLN | 20 PLN | |
12892 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek za 30 gr. na grubym papierze - 0,105 zamiast 0,09 mm, ex.Malingiewicz. | 50 PLN | 50 PLN | |
12894 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek za 60 gr. z przesuniętą perforacją. | 30 PLN | 110 PLN | |
12900 |
1940 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 30 gr. z błędem "przekreślony nominał". | 40 PLN | 60 PLN | |
12904 |
1940 koperta z nadrukiem, malutka plamka grzyba na frocie. | 35 PLN | 35 PLN | |
12908 |
1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe I. | 35 PLN | 40 PLN | |
12914 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, nadana 17.XII.1941 w agencji Wesoła k.Donowa, przez Przeworsk wysłana do PCK w Krakowie; pieczęć kancelaryjna PCK; ślady archiwizacji. | 50 PLN | 50 PLN | |
12916 |
1940 kartka służbowa z drukiem na odwrocie. | 160 PLN | 160 PLN | |
12921 |
1940 kartka służbowa, sygnatura X-1938 500.000, na odwrocie czysta. | 60 PLN | 60 PLN | |
12925 |
1940 Godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków na blankiecie ozdobnym ostemplowana okolicznościowo 13.VIII.1943r. w Krakowie. | 70 PLN | 70 PLN | |
12927 |
1940 Godło III Rzeszy w dużym formacie, znaczek urzędowy o najwyższym nominale 5 zł oryginalnie użyty na adresie pomocniczym wysłanym 25.IV.1941 z Krakowa do Lublina; znaczek wyjątkowo rzadko spotykany na korespondencji; idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | 900 PLN | 900 PLN | |
12933 |
1941 widoki zabytkowych budowli (III), seria znaczków na blankiecie ozdobnym ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943r. w Krakowie. | 60 PLN | 65 PLN | |
12934 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria kasowana kasownikiem okolicznościowym z dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci, na białym kartonie. | 30 PLN | 30 PLN | |
12937 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, narożna parka znaczków za 12 gr., lewy z błędem "złamane E w REICH". | 50 PLN | 50 PLN | |
12947 |
1942 portret Hitlera na siatkowanym tle, wartości złotowe na blankiecie ozdobnym ostemplowane okolicznościowo 26.X.1944r. w Krakowie. | 30 PLN | 35 PLN | |
12948 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na blankiecie ozdobnym ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943r. w Krakowie. | 60 PLN | 75 PLN | |
12949 |
1942 grzecznościowy ekspres polecony z prowizoryczną R-ką pośrednictwa Obrazów przez Sandomierz dystrykt Radom. | 30 PLN | 27 PLN | |
12952 |
1942 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Wola Gułowska, przez Łuków 9.X do Białej Podlaskiej; na odwrocie dodatkowy stempelek informacyjny "Der Postort heisst ...". | 60 PLN | 60 PLN | |
12963 |
1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na blankiecie ozdobnym ostemplowana okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu - 20.IV.1943r. w Krakowie. | 50 PLN | 55 PLN | |
12967 |
1943 400 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, ozdobny arkusz. | 60 PLN | 60 PLN | |
12994 |
1944 przekaz paczkowy z Działoszyc do Niemiec z multyfrankatura znaczka za 80 fenigów. | 70 PLN | 55 PLN | |
12997 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na blankiecie ozdobnym ostemplowana okolicznościowo 26.X.1944r. w Krakowie. | 60 PLN | 65 PLN | |
13010 |
1941 Sachsenhausen, listownik wysłany 14.III z obozu do Włodawy, cenzura A; doskonały stan zachowania. W obozie tym więzieni byli między innymi profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej aresztowani w wyniku "Sonderaktion Krakau". | 200 PLN | 200 PLN | |
13012 |
1941 Hamburg-Neungamme, papier listowy z listu napisanego 4.V, sygnatura nakładu (20000. 2.41. Kunze, Darmstadt), cenzura, front na zgięciu podklejany bibułką; dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
13013 |
1941 Pawiak, zawiadomienie dotyczące odebrania przedmiotów pozostawionych przez więźnia, wysłane 27.II w Warszawie do rodziny uwięzionego Aleksandra Fidzińskiego, wywieziono 31.I do Oświęcimia; karta poziomo i pionowo zgięta; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego. | 600 PLN | 600 PLN | |
13034 |
1964 Majdanek - znaczek na kopercie ostemplowany na terenie byłego obozu koncentracyjnego. | 30 PLN | 30 PLN | |
13035 |
1995 Oświęcim, numerowane wydawnictwo pamiątkowe, przygotowane z okazji 50 rocznicy wyzwolenia obozu. | 20 PLN | 20 PLN | |
13036 |
1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze żółtawym żeberkowanym grubym, gwarancja i opis Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
13043 |
1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz. | 90 PLN | 90 PLN | |
13044 |
1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze szarym gładkim bibułkowym, fałdka w papierze powoduje powstanie białej skośnej kreski, gwarancja i opis Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
13047 |
1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze zielononiebieskim na papierze szarym gładkim średnim (nakład 232 szt.), gwarancja i opis Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
13048 |
1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze jasnozielonym na papierze białym gładkim cienkim, o jasnym odcieniu i nieostrym rysunku, sygnatura Kronenberg, gwarancja i opis Schmutz. | 110 PLN | 110 PLN | |
13051 |
1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze lilabrązowym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
13054 |
1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze cynobrowym na papierze białym gładkim cienkim, sygnatura Kronenberg, gwarancja i opis Schmutz. | 110 PLN | 120 PLN | |
13055 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, seria kasowana, podstawowa, gwarancja Falkowski. | 140 PLN | 140 PLN | |
13057 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, 3 znaczki ostemplowane pamiątkowo 18.VI na odwrocie nieodesłanego potwierdzenia odbioru otrzymanej paczki; gwarancja. | 180 PLN | 180 PLN | |
13059 |
1942 Madonna, seria kasowana na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Schmutz. | 100 PLN | 130 PLN |