Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
8828 |
1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, znaczek z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, w pięknym stanie. | 20 PLN | 20 PLN | |
8847 |
1941 obszary anektowane przez Litwę, Litewska Socjalistyczna Republika Radziecka, list zagraniczny, wysłany 22.I z Wilna do Wetzlar w Niemczech, zalepka i stempelki cenzury; list reprodukowany i opisany w Filateliście 11/2005. | 200 PLN | 270 PLN | |
8850 |
1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", skrócona seria (bez dwóch ostatnich wartości) na kopertach ostemplowana 3.III w Rydze. | 30 PLN | 35 PLN | |
8866 |
1944 fałszerstwo FP - amerykańskiego fałszerstwa propagandowego, ze zniekształconą podobizną Hitlera, w ciętym czworobloku naklejonym w narożnikach na czarny hawid - ciekawostka z czasów II wojny. | 180 PLN | 180 PLN | |
8893 |
1942 tajna poczta podziemna, wydanie o wzorach nawiązujących do wydania londyńskiego, znaczek za 55 gr. - obrona Warszawy 1939r. | 50 PLN | 50 PLN | |
8908 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", druk na stronie gumowanej, na odwrocie sygnatura MIR. | 50 PLN | 50 PLN | |
8963 |
1939 karty pocztowe wydania przedrukowego, 12 gr. obie odmiany "długie i krótkie e", czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (Michel 80 euro). | 200 PLN | 200 PLN | |
8968 |
1940 rzadki kasownik targów radomskich "RADOM HERBSTMESSE" 09.10.40, gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 330 PLN | |
8973 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr. z błędem na poz.42 "kropka połączona z R", gwarancja i opis. | 40 PLN | 50 PLN | |
8974 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr. z błędem na poz.71 "uszkodzone pióro", gwarancja i opis. | 25 PLN | 25 PLN | |
8999 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYSPIESZA !", wysłana 23.VIII z Przemyśla do Warszawy. | 40 PLN | 40 PLN | |
9008 |
1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe U. | 120 PLN | 120 PLN | |
9009 |
1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe T. | 120 PLN | 120 PLN | |
9011 |
1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe W. | 180 PLN | 200 PLN | |
9013 |
1940 widoki zabytkowych budowli. | 20 PLN | 45 PLN | |
9017 |
1940 kartka służbowa z drukiem na odwrocie. | 160 PLN | 160 PLN | |
9018 |
1940 kartka służbowa, na odwrocie czysta. | 150 PLN | 170 PLN | |
9019 |
9020 |
9023 |
1940 kartka służbowa, na odwrocie czysta. | 60 PLN | 75 PLN | |
9024 |
1940 kartka służbowa z drukiem na odwrocie. | 60 PLN | 70 PLN | |
9027 |
1940 kartka służbowa, sygnatura X-1938 100.000, na odwrocie czysta. | 60 PLN | 60 PLN | |
9028 |
1940 kartka służbowa z drukiem na odwrocie. | 60 PLN | 75 PLN | |
9030 |
9031 |
9032 |
1940 kartka służbowa z drukiem na odwrocie. | 60 PLN | 60 PLN | |
9033 |
1940 kartka służbowa z drukiem na odwrocie. | 60 PLN | 71 PLN | |
9034 |
1940 kartka służbowa z drukiem na odwrocie. | 60 PLN | 80 PLN | |
9035 |
1940 znaczki doręczeniowe GG - seria na karcie skasowana w pośrednictwie pocztowym Wesoła. | 50 PLN | 50 PLN | |
9096 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle, seria czysta z gapami. | 50 PLN | 45 PLN | |
9112 |
1943 kartka służbowa z pocztowego obiegu, gwarancja Schmutz. | 350 PLN | 350 PLN | |
9129 |
1944 urzędowa karta pocztowa (sygn. III.42) wysłana 28.VII z Krakowa do Tarnowa, zwraca uwagę nietypowy kasownik mechaniczny; dekoracyjna całość. | 60 PLN | 50 PLN | |
9142 |
1942 więzienie Krasnystaw - adres pomocniczy wysłany 29.X z Chełma do więzienia, stempelek odbiorczy "Deutsche Strafanstalt Krasnystaw". | 250 PLN | 250 PLN | |
9167 |
1944 Majdanek, obóz koncentracyjny, adres pomocniczy do paczki wysłanej 17.I przez PCK z Lublina do obozu, na odwrocie pokwitowanie odbioru z 19.I i stempelek "M.Wander"; dobry stan zachowania. | 450 PLN | 400 PLN | |
9184 |
1942 Wdowa pierwszego wydania, znaczek w kolorze ciemnoniebieskim na papierze z2 (nakład 200 sztuk), gwarancja i opis "1Icz2" Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
9185 |
1942 Pocztylion pierwszego wydania, znaczek w kolorze karminowym na papierze 13v (nakład 415 sztuk), gwarancja i opis "13v2b" Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
9188 |
1942 Wdowa pierwszego wydania, znaczek w kolorze karminowym na papierze 11w (nakład 150 sztuk), gwarancja i opis "4Iay2" Schmutz. | 500 PLN | 721 PLN | |
9202 |
1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze szaroniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
9203 |
1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze zielononiebieskim na papierze szarym gładkim średnim (nakład 232 szt.), gwarancja i opis Krawczyk. | 200 PLN | 200 PLN | |
9206 |
1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze lilabrązowym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN |