Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
11269 |
1992 rok histrorii Armii Krajowej, arkusz sprzedażny. | 150 PLN | 150 PLN | |
11324 |
1945 godło państwa w ośmiokątnej ramce, czworoblok prób, gwarancja Schmutz. | 40 PLN | 50 PLN | |
11325 |
1945 godło państwa w ośmiokątnej ramce, czworoblok prób w kolorze czarnym, gwarancja Schmutz. | 350 PLN | 350 PLN | |
11326 |
1945 Godło Państwa, cięty znaczek na urzędowy list polecony z błędem "uszkodzone POC w POCZTA", gwarancja. | 30 PLN | 30 PLN | |
11327 |
1945 Godło Państwa, znaczek na urzędowy list polecony z podwójną perforacja poziomą, gwarancja Krawczyk. | 25 PLN | 25 PLN | |
11333 |
1919 lokalne prowizoria dopłat - Cieszyn 1 - znaczki skasowane 31.V na kopercie ostemplowanej 27.V we Frydku. | 50 PLN | 50 PLN | |
11334 |
1919 lokalne prowizoria dopłat - Cieszyn 1 - znaczki na kopercie ostemplowanej 24.V we Frydku. | 50 PLN | 50 PLN | |
11338 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID poz.7, gwarancja Mikstein, Schmutz. | 15 PLN | 15 PLN | |
11339 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłatny za 1 kr. z nadrukiem formy IV typ 2, nakład 80 sztuk, ślad po podlepce - bardzo ładny egzemplarz, gwarancja i opis Schmutz. | 10 000 PLN | 10 000 PLN | |
11340 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IID poz. 27, słaby stan zachowania, podniesiona gwarancja Schmutz. | 15 PLN | 15 PLN | |
11346 |
1921 list z Łodzi opłacony przez odbiorcę w Uniejowie. | 30 PLN | 45 PLN | |
11350 |
1923 orzeł z tarczą, wydanie obiegowe znaczków dopłaty. | 15 PLN | 15 PLN | |
11356 |
1934 parka znaczków wydania przedrukowego. | 10 PLN | 10 PLN | |
11357 |
1935 nieopłacony miejscowy list z więzienia w Kielcach, wysłany 10.IX przez jednego z "pensjonariuszy" do adwokata, który przy odbiorze musiał uiścić dopłatę 30 gr; zwraca uwagę stempelek cenzury więziennej. | 60 PLN | 60 PLN | |
11369 |
1920 wydanie prowizoryczne, najtańsze wersje poddruku, seria czysta. | 80 PLN | 80 PLN | |
11372 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/10+30/10 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta. | 50 PLN | 45 PLN | |
11374 |
1921 Koga, znaczek za 3 Mk. z błędem "uszkodzone D w DANZIG", w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk. | 120 PLN | 120 PLN | |
11379 |
1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, karta 40 Pf, czysta. | 30 PLN | 27 PLN | |
11399 |
1939 całostka gdańska z nadrukiem Deutsches Reich, czysta, stan bardzo dobry. | 80 PLN | 72 PLN | |
11408 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik ze beleczką zamiast ornamentu - nadruk typu 19, grzecznościowo nadany w Krakowie. | 160 PLN | 160 PLN | |
11412 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 69b, wysłana 23.IX z Drohobyczy do Wadowic, cenzura Stryj. | 220 PLN | 420 PLN | |
11416 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego, długość napisu 98,5 mm. | 30 PLN | 30 PLN | |
11418 |
1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, ilustracja nr.5 - Ignacy Paderewski. | 35 PLN | 30 PLN | |
11426 |
1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, długość napisu 53 mm, hasło propagandowe TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! sygnatura VI-1938. Fisher: | 15 PLN | 14 PLN | |
11431 |
1938 całostka z hasłem propagandowym O (nie wymienionym w PZP i Fischerze) i sygnaturą X-1938. | 30 PLN | 27 PLN | |
11442 |
1949 Wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego a, wysłana z Niska. | 50 PLN | 50 PLN | |
11444 |
1949 Wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (odlewy stereotypowe) a, wysłana z Warszawy. | 80 PLN | 80 PLN | |
11445 |
1949 Wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego a, wysłana z Gdyni. | 60 PLN | 60 PLN | |
11450 |
1953 Koperta lotnicza ze znakiem opłaty jak znaczek nr.590 (Samolot nad portem w Gdyni), sygnatura V.52, czysta. | 50 PLN | 45 PLN | |
11452 |
1955 całostka z sygnaturą VI.56 z usterkami druku "nazua" i "miejee". | 50 PLN | 45 PLN | |
11496 |
1977 300-lecie Wilanowa karta pocztowa z rzadka sygnaturą I.79, czysta. | 8 PLN | 8 PLN | |
11500 |
1980 Koperty - kompletny rocznik 3 sztuki, czyste. | 15 PLN | 15 PLN | |
11501 |
1980 rocznik kart czystych - 35 kart. | 52 PLN | 52 PLN | |
11502 |
1981 karty pocztowe czyste, rocznik - 27 kart. | 40 PLN | 40 PLN | |
11503 |
1981 Koperta Fryderyk Chopin 2,50 (3) zł, czysta. | 10 PLN | 10 PLN | |
11504 |
1982 karty pocztowe czyste, rocznik - 15 kart. | 22 PLN | 22 PLN | |
11505 |
1982 Koperty - kompletny rocznik 4 sztuki, czyste. | 20 PLN | 20 PLN | |
11506 |
1983 Koperty - kompletny rocznik 5 sztuk, czyste. | 25 PLN | 25 PLN | |
11507 |
1983 II Wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, przestawiona kolejność - godła Polska i Watykanu; stan idealny. | 120 PLN | 100 PLN | |
11508 |
1984 rocznik kart czystych - 34 karty. | 51 PLN | 51 PLN |