Die Auktion beginnt am 19.02.2026

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
57809

1943 menażka, całostka z dodatkowym stemplem "Czerwony Krzyż" przedstawiający po pośrodku Czerwony Krzyż z wypisaną w czterech wierszach dewizą Czerwonego Krzyża "Inter Arma Caritas", z lewej strony krzyża kłos, a z prawej drut kolczasty, obok stoją słupy z wypisaną data "1939" i "1945" jako okres trwania opieki ze strony MCK nad obozem. W marcu 1945 Zarząd Poczty odbijał ten stempelek na bieżącej korespondencji obok kasowników stałych, gwarancja Schmutz.

2 000 PLN2 000 PLN
57846

1943 całostka bez ilustracji świątecznej, gwarancja i oznaczenie Walocha.

250 PLN250 PLN
57868

1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Walocha.

150 PLN150 PLN
57870

600 PLN600 PLN
57871

1 000 PLN1 000 PLN
57873

1944 kartka obozu IIE z nadrukiem, gwarancja Walocha.

240 PLN200 PLN
57875

900 PLN800 PLN
57911

1973 karnet okolicznościowy o nakładzie 100 sztuk w 30. rocznicę śmierci gen. Władysława Sikorskiego, z odbitką z unieważnionej matrycy wydania poczty obozu Gross Born.

750 PLN750 PLN
57913

1944 Świetlica, kasowany znaczek za 5 f. w kolorze czarnym (Fi.650.-), gwarancja Schmutz.

600 PLN600 PLN
57922

1944 Caritas karta z obiegu, z tyłu korespondencja biblioteki.

200 PLN200 PLN
57924

1944 Syrena, karta pocztowa o jasnobrązowym znaku opłaty bez usterki, na papierze jasnoszarawobrązowym pakunkowym ze znakiem wodnym - 17 prążków na 2 cm, o grubości 0,09 mm, jednostronnie gładzonym, bez napisu POCZTÓWKA; z obiegu, znak opłaty skasowany 4 MARZ 1944 datownikiem, niewielki nakład 400 sztuk (Fi.500.-); słabszy stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

350 PLN280 PLN
57954

400 PLN400 PLN
57956

1941 Getta Łódź i Warszawa, karta pocztowa z getta łódzkiego datowana 17.II, adresowana do żydowskiego odbiorcy na ulicę Ogrodową w Warszawie, która znajdowała się na terenie getta; przesyłka w ramach represji została zatrzymana celem zwrócenia nadawcy (stempelek INHALT UNZULÄSSIG), ostatecznie pozostała w partii korespondencji niedoręczonej, na froncie odciśnięty numer "988"; niezwykły walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

800 PLN800 PLN
57964

1942 getto w Warszawie, kartka wysłana z warszawskiego getta 28.05.42 do Szwajcarii, czarna pieczątka „JUDENRAT WARSCHAU”, stemple niemieckiej i szwajcarskiej cenzury oraz stempelki kierunkowe.

350 PLN360 PLN
57974

2023 książka Leszka Ośródki "Historia poczty w Łodzi, 1939 -1946, okupacja miasta i Wydział Pocztowy Żydowskiego Getta na znaczkach pocztowych", kompendium wiedzy o łódzkim getcie, 501 stron, ponad 700 ilustracji, twarda oprawa oprawa.

190 PLN190 PLN
57976

400 PLN350 PLN
57978

250 PLN250 PLN
57982

1940 internowani w Szwajcarii, list wysłany z obozu internowania w Szwajcarii w Büren do Genewy opłacony arkusikiem znaczków poczty dla internowanych, stempel cenzury obozowej „335” i zalepka cenzury szwajcarskiej na odwrocie.

200 PLN200 PLN
57983

1940 arkusiki czteroznaczkowe wydania poczty polowej dla internowanych w Szwajcarii.

700 PLN630 PLN
57999

150 PLN120 PLN
58006

100 PLN80 PLN
58007

150 PLN120 PLN
58030

1940 Dulag Krakau, obóz przejściowy dla polskich jeńców wojennych w Krakowie, karta nadana z Jagielnicy (powiat czortkowski, dzisiaj na Ukrainie) wysłana 7.02.40 do adresata znajdującego się w szpitalu jenieckim w Krakowie, stempel obozu i cenzury obozowej; przesyłki z dulagów należą do najrzadszych walorów działu poczt jenieckich, ze względu na bardzo krótki okres ich funkcjonowania (kilka miesięcy) walor w doskonałym stanie zachowania.

1 000 PLN1 000 PLN
58035

1940 Internowanie na Węgrzech - obóz Tapioszele, formularz o sygnaturze "630/5.II." wysłany z obozu 19.II do Widawy, węgierski datownik nadawczy BUDAPEST, dwie pieczęci obozowe: dwuwierszowa "M.KIR. I/8 HONVED GYUJTOTABOR PARANCSNOKSAG" i jednowierszowa "ELLENORIZVE", pieczęć cenzury niemieckiego Wehrmachtu; słaby stan zachowania (karta składana na krzyż, przebarwienia).

70 PLN70 PLN
58036

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony od "cywilnego" uchodźcy z Polski, wysłany 21.III z Ipolysag na Węgrzech do Kańczugi, co rzadkie nie przebywał on w żadnym obozie dla internowanych, ale mieszkał swobodnie, utrzymywany przez węgierskie władze samorządowe - według podręcznika Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego: "W wyniku agresji hitlerowskiej na Polskę w 1939 r. na Węgry napłynęła fala uchodźców wojskowych i cywilnych [...] około 2 tys. uchodźców zamieszkałych luźno w dużych miastach"; okrągła pieczęć urzędu gminy Ipolysag i podpis cenzora - jak widać nawet taka korespondencja podlegała cenzurze - tu, co niepotkane - cywilnej; rzadki walor w nieznacznie słabszym stanie zachowania.

300 PLN250 PLN
58058

1941 Stalag IA (obóz w Kamińsku w Stabławkach), kartka na odpowiedź z Lubartowa do obozu, stempel cenzury obozowej, dodatkowo stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Radziecki "V" - wiktoria.

40 PLN40 PLN
58065

1942 Internowanie na Węgrzech - obóz Nagycenk, list z obozu wysłany 26.I do Poznania; zalepki i pieczątki cenzur, stempelek zwolnienia od opłaty pocztowej; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

150 PLN120 PLN
58168

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Libertas", gwarancja Walocha.

200 PLN200 PLN
58297

1944 Falenica, znaczki wydania lokalnego grzecznościowo stemplowane na kopercie, seria bez znaczka za 1,20 zł, gwarancja Walocha.

2 400 PLN1 950 PLN
58301

1944 Końskie, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Rzadkosz.

100 PLN100 PLN
58330

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 50 sztuk, fotoatest Rzadkosz.

3 600 PLN3 240 PLN
58385

1944 Rudnik nad Sanem, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I, nakład 15 sztuk, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Walocha.

3 000 PLN2 500 PLN
58389

1944 Rudnik nad Sanem, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I bez belki, nakład 14 sztuk, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Walocha.

3 000 PLN2 500 PLN
58393

1944 Rudnik nad Sanem, znaczek z nadrukiem lokalnym typ II, nakład niewielki nieznany, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Mikstein, fotoatest.

3 000 PLN2 500 PLN
58395

3 000 PLN2 500 PLN
58403

1944 Rudnik nad Sanem, znaczek z nadrukiem lokalnym typ IV, nakład niewielki nieznany, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Mikstein, fotoatest.

3 500 PLN3 000 PLN
58415

1944 Siedlce, list z Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach nadany 7.09.44 do Wojewody Lubelskiego, opłata za list powyżej 20 gramów pobrana przez czterokrotne odciśnięcie lokalnego stempla opłaty (dwie odbitki za nadwagę na odwrocie koperty), odręczna cenzura, jedno z najrzadszych prowizoriów wydań lokalnych 1944-45, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Rzadkosz.

7 500 PLN6 400 PLN
58446

1945 Brwinów, kartka wysłana z Brwinowa 23.01.45 do Podkowy Leśnej prawidłowo opłacona znaczkiem wydania lokalnego, gwarancja Rzadkosz.

900 PLN900 PLN
58464

1944 Wodzowie, znaczek w barwie czerwonej, gwarancja i opis Walocha.

240 PLN240 PLN
58470

1944 Wodzowie, parka w barwach jasnoróżowoczerwonej i cynobrowoczerwonej na zawiasach, pustopole zagięte w pionie, ilustracja obu stron parki, gwarancja i oznaczenie.

900 PLN900 PLN