Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
46929 |
1827 - ZA OPŁATĄ PORTORYI - koszulka listu na koszt adresata wysłanego 4.X z Warszawy do Kalisza z adnotacją "Za opłatą portoryi"; dużymi niebieskimi cyframi wpisano wysokość opłaty "30" gr (list 1 łutowy); rzadki dwuwierszowy stempel nadawczy (29x4,5 mm) WARSZAWA 4 OCTOBs, w lewym dolnym rogu listu wpisana data w formie ułamka "2/10 27"; na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem Królestwa Polskiego "KOMMIS:RZĄD:WYZN:RELIG:OŚWIEC:PUBLICZNEGO/ PIECZĘĆ EXPEDYCYI" (Komisja Rządowa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego); do końca 1824 roku przesyłki urzędowe płatne przez adresata oznaczano odręcznym napisem "Interes Prywatny", a od 1825 "za opłatą portoryi" lub "Interes prywatny za opłatą portoryi", co ciekawe w tym samym czasie przy przesyłkach urzędowych wysyłanych na koszt państwa zastąpiono odręczne adnotacje specjalnymi stempelkami; bardzo dobry stan zachowania. | 500 PLN | 500 PLN | |
46934 |
1833 kompletny list z pełną treścią wysłany 20 8 z Warszawy do Grodziska, okrągły datownik nadawczy typu IIIC o średnicy 23 mm, w lewej dolnej części strony adresowej wpisana data wysyłki w formie ułamka "20/8" z podaniem - co rzadkie - roku "(18)33"; stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA) z podpisem urzędnika; papier ze znakiem wodnym przedstawiającym głowę z profilu w wieńcu laurowym i napis "E.H. GUZOW"; na odwrocie pieczęć nadawcy; bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 100 PLN | |
46941 |
1838 koszulka listu zagranicznego wysłanego z Krakowa do Beaune, do centralnej wytworni win w Burgundii przez hrabiego Stanisława Wodzickiego. Stempel nadawczy „KRAKAU 27 14.5.38”, ramkowy stempel określający kraj wysyłki listu „AUTRICHE PAR HUNINGUE”, stempelki „A.T.” i „11”. Na odwrocie kasownik odbiorczy „BEAUNE 8 JUIN 1838” i nieuszkodzona pieczęć lakowa z wyraźnie odciśniętym herbem Wodzickich. Wewnątrz odręczna notka z podpisem Wodzickiego i sucha pieczęć odciskowa z herbem Wodzickich. Hrabia Stanisław Wodzicki - polski polityk, przywódca krakowskiego stronnictwa arystokratycznego, prezes Senatu Rządzącego Rzeczypospolitej Krakowskiej w latach 1918-1831, senator Królestwa Kongresowego, pamiętnikarz, poeta i botanik. | 150 PLN | 230 PLN | |
47003 |
1850 składany list paczkowy "Packkammer" z Wollin (Wolina) do Szczecina. | 70 PLN | 70 PLN | |
47006 |
1851 kompletny składany list z Sohrau (Żory) do Dąbrówki, na odwrocie stempel ambulansu pocztowego na trasie Wrocław - Mysłowice. | 80 PLN | 80 PLN | |
47007 |
1853 kompletny składany list z Dzieschowitz (Zdzieszowice) do Gross Strehlitz (Strzelce Opolskie), na odwrocie stemple odbiorcze. | 800 PLN | 800 PLN | |
47013 |
1858 PRZEMYSL Bahnhof, austriacki znaczek za 10 kr II wydania z 1858, skasowany polskim datownikiem w urzędzie dworcowym w Przemyślu; dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
47015 |
1859 kompletny miejscowy składany list z Opola, opłata gotówkowa. | 40 PLN | 60 PLN | |
47023 |
1870 ZYGLOND, znaczek Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 2 grosze skasowany w miejscowości Żygląd datownikiem dwuobrączkowym; dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
47024 |
1870 kartka z Nowego Sącza na Morawy. | 15 PLN | 15 PLN | |
47025 |
1870 około, obwoluta listu obciążonego paczką (Packkammer) z Swinemünde (Świnoujście) do Szczecina, | 40 PLN | 40 PLN | |
47034 |
1874 dwujęzyczna całostka (niemiecko - polska) wysłana z urzędu pocztowego Kraków Dworzec. | 30 PLN | 30 PLN | |
47102 |
1901 list polecony wysłany 7.VIII z Sagiry (САГИРЫ) obecnie dzielnica miasta Kurdamir do Lubicza, 8.VIII przesłany ambulansem nr.86 relacji Baku-Batumi, datownik urzędu przejściowego Zbójno z 14.VIII i odbiorczy Lubicza z następnego dnia; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
47122 |
1903 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Czortków - Stryj nr 97, stempel odbiorczy z Kamieńca Podolskiego. | 60 PLN | 60 PLN | |
47128 |
1904 kartka z składnicy pocztowej Czerniechów przez Hłuboczek Wielki do Chorostkowa, stempel i datownik składnicy. | 80 PLN | 80 PLN | |
47160 |
1910 JAROTSCHIN, znaczek wydania Niemiec 1905 za 10 fenigów, skasowany 24.8 dwuobrączkowym datownikiem w Jarocinie, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
47161 |
1910 dowód wpłaty na rzecz sądu frankowany znaczkiem opłaty sądowej, dokonanej 7.I w Przasnyszu, dodatkowo stempel Janowa z 9.I i sądowy potwierdzający otrzymanie należności. | 50 PLN | 50 PLN | |
47171 |
1912 widokówka wysłana 28.X z miejscowości Tyrawa Wołoska do Lwowa, znaczek skasowany dwuobrączkowym datownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
47180 |
1913 nalepki Straży Polskiej w Krakowie z podobizną księcia Józefa Poniatowskiego. | 40 PLN | 40 PLN | |
47192 |
1918 kartka z Poznania do Witkowa na całostce z nadrukiem dobroczynnym na rzecz Niemieckiego Czerwonego Krzyża. | 40 PLN | 40 PLN | |
47219 |
1860 pierwszy polski znaczek na wycinku w barwach błękitu pruskiego i różowokarminowej unieważniony rzadkim stemplem numerowym Stawiszki, z numerem "38" w czterech okręgach, wysoka ocena 9 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości według Bojanowicza, ładna czytelna odbitka stempla, znaczek w dobrym stanie, fotoatest Pelc. | 7 500 PLN | 7 500 PLN | |
47220 |
1860 kompletny składany list z pełną treścią wysłany z Warszawy do Paryża, adnotacje dotyczące porta wpisane czerwoną kredką obok stempelka "FRANCO"; stempelek nadawczy z Warszawy typu IIIC z datą nadania 11/6 (jedenasty czerwca), pruski stempelek pochodzenia "Aus Russland" i tranzytowy "P.D.", niemiecki stempel ambulansowy "BRESLAU / 11 6 III / BERLIN", francuski niebieski stempelek "PRUSSE - VALENCIENNES", stempel odbiorczy z Paryża 13.6; dekoracyjny walor o ciekawie udokumentowanym obiegu pocztowym, całość w dobrym stanie zachowania. | 380 PLN | 380 PLN | |
47230 |
1865 rosyjski znaczek unieważniony stemplem numerowym Granicy z cyfrą 175 w czterech okręgach, stopień rzadkości według Bojanowicza 2 punkty w dziesięciostopniowej skali rzadkości, dobry stan zachowania. | 120 PLN | 102 PLN | |
47231 |
1865 kompletny list zagraniczny wysłany 28.XI z Warszawy do Paryża, na papierze firmowym z tłoczonym napisem "J.S. Rosen Warschau", owalny mały (18 mm) stempel nadawczy typu IIIC, pruski okrągły stempel ambulansowy, określający jednocześnie kraj pochodzenia: "AUS POLEN uber EISENB. POST-BUR.XI/ PORTO/ II", stempel przejścia granicznego w Achen "P33" i francuski stempel "11" - jedenaście centymów, które to pobierano od odbiorcy, francuskie stemple tranzytowe i odbiorczy na odwrocie 30.XI, pięknie udokumentowany obieg i dobry stan zachowania. | 300 PLN | 300 PLN | |
47236 |
1867 kompletny składany list (rozłożony do ekspozycji) z Warszawy do Paryża, opłata gotówkowa, stemple tranzytowe, graniczne i odbiorcze. | 500 PLN | 500 PLN | |
47243 |
1878 Królestwo Polskie, karta pocztowa wysłana z Płocka do Warszawy. | 50 PLN | 50 PLN | |
47246 |
2010 katalog aukcji zbioru Królestwa Polskiego Włodzimierza Rachmanowa, 72 strony z kolorowymi ilustracjami wszystkich 350 oferowanych pozycji, obowiązkowa pozycja dla każdego zbieracza tego tematu oraz każdego poważnego filatelisty. | 120 PLN | 130 PLN | |
47247 |
2010 broszura "150 lat pierwszego polskiego znaczka pocztowego" zawierająca ilustracje walorów ze zbiorów Muzeum Poczty i telekomunikacji we Wrocławiu, 24 strony. | 45 PLN | 50 PLN | |
47331 |
1916 przekaz paczkowy z kraśnika do Białogóry, nalepki urzędu cenzury w Szczakowej, nalepka z informacją o zwolnieniu z cła przez urząd w Przemyślu, na odwrocie stemple odbiorcze. | 300 PLN | 300 PLN | |
47373 |
1918 kartka z Warszawy do Zawiercia. | 20 PLN | 20 PLN | |
47374 |
1918 czworoblok znaczków nie wprowadzonych do obiegu z portretem cesarza Karola. | 80 PLN | 80 PLN | |
47375 |
47394 |
1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, wydanie przedrukowe dla Lwowa, gwarancja. | 150 PLN | 171 PLN | |
47397 |
1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, pierwsze wydanie stanisławowskie, gwarancja Ceremuga. | 200 PLN | 210 PLN | |
47402 |
1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, gwarancja Wiatrowski. | 120 PLN | 120 PLN | |
47403 |
1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, gwarancja Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
47407 |
1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem. | 120 PLN | 141 PLN | |
47408 |
1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, uszkodzona dolna perforacja, gwarancja. | 100 PLN | 100 PLN | |
47409 |
1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, gwarancja. | 20 PLN | 25 PLN | |
47417 |
1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, pierwsze wydanie stanisławowskie, znaczek z błędem "prawa gwiazdka pochylona", gwarancja Ceremuga. | 200 PLN | 180 PLN |