Die Auktion endet am 06.05.2024

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
22781

1830 około, PORTO ZAGRANICZNE - SŁUŻEWO, list wysłany z Gdańska do Królestwa Polskiego, na odwrocie czerwony stempelek "Porto Zagr." , na froncie stempel odbiorczy Służewa.

1 200 PLN950 PLN
22793

1834 WARSZAWA, kompletny list z pełną treścią na papierze "firmowym" Redakcji Dziennika Powszechnego wysłany 25 8 z Warszawy do Mławy, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIC (śr.20); papier z dekoracyjnym znakiem wodnym wyobrażającym jelenia z podpisem SOPEL WT; na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "REDAKCYA DZIENNIKA POWSZECHNEGO KRAJOWEGO"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN150 PLN
22849

100 PLN100 PLN
22857

1850 LESKO, austriacki znaczek za 6 kr I wydania z 1850 roku, skasowany polskim stemplem dwuwierszowym z datą, dobry stan zachowania (znaczek bardzo krótko cięty).

50 PLN55 PLN
22860

1851 obwoluta listu poleconego z Gurczno (dzisiaj Górzno) do Kwidzyna.

50 PLN50 PLN
22862

1853 recepis z Nowego Sącza opłacony austriackim znaczkiem wydania z 1850 roku.

300 PLN270 PLN
22863

1854 obwoluta listu z Strasburga (Brodnicy) do Marienwerder (Kwidzyna).

40 PLN40 PLN
22877

1870 około obwoluta urzędowego listu poleconego z Pelplina do Lautenburga (Lidzbark).

50 PLN40 PLN
22893

1875 znaczek z e stemplem Neisse (Nysa).

20 PLN20 PLN
22894

1875 znaczek z stemplem Skalmierzyc.

25 PLN25 PLN
22903

1878 parka ze stemplem Patschkau (Paczków).

25 PLN25 PLN
22906

1878 składany list z Marienwerder (Kwidzyn) do Conitz (Chojnice).

60 PLN48 PLN
22912

1880 znaczek ze stemplem Bütow (Bytów).

25 PLN25 PLN
22915

1881 znaczek z stemplem Tarnowitz (Tarnowskie Góry).

25 PLN25 PLN
22918

1882 składany list z Tarnowa do Jarocina opłacony austriackim znaczkiem wydania z 1867 roku, treść w języku hebrajskim, słabszy stan.

80 PLN80 PLN
23023

1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Lwów nr 57.

30 PLN30 PLN
23035

1907 Szczucin, austriacki znaczek wydania z 1906 roku unieważniony kasownikiem w Szczucinie.

20 PLN25 PLN
23052

60 PLN60 PLN
23053

1908 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Podwołczyska - Lwów nr 502.

80 PLN85 PLN
23065

1911 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Rzeszów - Kraków nr 536.

60 PLN60 PLN
23089

1914 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Csacza - Sucha nr 528.

60 PLN65 PLN
23102

40 PLN40 PLN
23129

1860 pierwszy polski znaczek w barwach zielononiebieskiej i różowej unieważniony stemplem numerowym Błaszek z numerem "193" w czterech okręgach, według Bojanowicza wysoki stopień rzadkości 8 punktów, słabsze dwa narożniki i prawa perforacja, ładna czytelna odbitka stempla, fotoatest Jendroszek.

2 500 PLN2 700 PLN
23132

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach niebieskim i ciemnokarminowym na białym cienkim papierze, unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa; oba kolory, a szczególnie niebieski drukowano z małym dociskiem form drukarskich, co spowodowało liczne niedobicia i uszkodzenia rysunku na całej powierzchni znaczka, jest to szczególnie widoczne na ramce zewnętrznej, która miejscami zanika i płaszczu heraldycznym, gdzie linie rysunku występują w postaci rzędów kropek; co ciekawe sam znaczek zachował się w pięknym stanie z kompletną perforacją, bardzo ciekawy walor do specjalizacji tego wydania; fotoatest.

3 200 PLN3 200 PLN
23142

75 PLN75 PLN
23146

120 PLN165 PLN
23156

30 PLN30 PLN
23175

200 PLN200 PLN
23177

1875 Królestwo Polskie, list z Warszawy do Langnau w Szwajcarii, opłacony znaczkiem rosyjskim za 8 kop wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14½:15; skasowanym 9 czerwca datownikiem "ВАРШВА ЭКСП.ПР.и ВЫД.ИНОСТР.КОРР." odciśniętym dodatkowo obok, dodatkowo niebieski stempelek nadawcy tzw. kaszetka firmowa "HENRI SILBERLAST", wewnątrz adnotacje odbiorcy; na odwrocie szwajcarskie datowniki odbiorcze BERN i LNGNAU; dobry stan zachowania (znaczek poziomo zgięty).

150 PLN210 PLN
23201

1915 seria cięta znaczków austriackiej poczty polowej z nadrukiem "K. U. K. / FELDPOST", seria w doskonałym stanie.

3 800 PLN3 800 PLN
23215

1915 list wartościowy nadany w poczcie etapowej w Lublinie do Niemiec, stemple nadawcy Dowództwa Dworca w Lublinie, stempele odbiorcze i cenzury z Monachium.

400 PLN400 PLN
23222

1915 Russisch Polen, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Pelczar.

30 PLN30 PLN
23230

1915 wydanie obiegowe dla austro-węgierskiej poczty polowej, czworoblok znaczka za 2 korony.

80 PLN80 PLN
23236

1915 wydanie obiegowe dla austro-węgierskiej poczty polowej, seria cięta na podlepkach.

400 PLN400 PLN
23256

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 7,5 Pf. w kolorze czerwonopomarańczowym z nadrukiem smolistym, gwarancja i oznaczenie.

230 PLN230 PLN
23257

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 20 Pf. w kolorze fioletowoniebieskim z nadrukiem matowym (Fi.100.-, Mi.75 euro), gwarancja i oznaczenie.

90 PLN96 PLN
23258

1916 wydanie obiegowe dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek w barwie ultramarynowej.

50 PLN65 PLN
23259

50 PLN50 PLN
23261

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 20 Pf. w kolorze fioletowoniebieskim z nadrukiem matowym, gwarancja i opis Schmutz.

350 PLN350 PLN
23262

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 20 Pf. w kolorze fioletowoniebieskim z nadrukiem smolistym, gwarancja i opis Schmutz.

800 PLN821 PLN