Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
30740 |
1812 kompletny składany list do Marienburga (Malbork). | 80 PLN | 72 PLN | |
30769 |
1840 kompletny prywatny list z pełną treścią wysłany 11/5 z miejscowości Tuczno do Okonka (Ratzebuhr), czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy TYTZ, adnotacja dotycząca wagi i na czerwono dopisana wysokość opłaty "2½"; bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 108 PLN | |
30792 |
1849 kompletny list z pełną treścią wysłany 14/8 z miejscowości Czarne do Okonka (Ratzebuhr), czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy HAMMERSTEIN, na odwrocie stempelek nadejścia 15/8; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 50 PLN | 45 PLN | |
30793 |
1849 kompletny list z pełną treścią wysłany 8 12 z Człuchowa do Szczecinka (Neustettin), czarny dwuobrączkowy stempel nadawczy SCHLOCHAU; na odwrocie stempelek nadejścia 9/12; całość w dobrym stanie zachowania. | 20 PLN | 18 PLN | |
30832 |
1859 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Iarocin (Jarocin). | 300 PLN | 300 PLN | |
30833 |
1859 list z Leobschütz (Głubczyce) do Niemiec, znaczek unieważniony pięknie odbitym stemplem numerowym z liczbą 831 w czterech okręgach. Dodatkowo ramkowy stempel nadawczy miejscowości. | 380 PLN | 380 PLN | |
30847 |
1872 (?) FORDON, znaczek Rzeszy Niemieckiej za 1 grosz, skasowany 11 1 prostokątnym datownikiem w Fordonie, dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
30855 |
1875 kartka nadana w ambulansie pocztowym do Katowic. | 65 PLN | 65 PLN | |
30892 |
1894 Narajów, austriacki znaczek wydania z 1867 roku unieważniony kasownikiem w Narajowie. | 50 PLN | 50 PLN | |
30951 |
1911 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, dofrankowana całostka (koperta) wysłana 25 kwietnia jako polecona z miejscowości Castro w Chile do Wrocławia, datownik urzędu przejściowego CONCEPTION z 3 maja, list po osiągnięciu Europy, przez Belgię dotarł do Prus, w ambulansie Verviers-Kolonia doklejono nalepkę polecenia "Vom Auslande über Bahnp.10." - dla poleconych przesyłek zagranicznych niedostatecznie oznakowanych; datownik odbiorczy 12.6; efektowny walor o niecodziennym, ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
30952 |
1911 paczkowy przekaz pobraniowy z Niemiec do Wilna, na odwrocie opłaty doręczeniowe rosyjskimi znaczkami. | 50 PLN | 50 PLN | |
30974 |
1916 list - koperta firmowa "STOWARZYSZENIE OSZCZĘDNOŚCI I KREDYTU FUNKCYONARYUSZÓW C.K. KOLEI PAŃSTWOWYCH W GALICYI" wysłany ze Lwowa do Wiednia, stempelek cenzury lwowskiej na Poczcie Głównej; temat - KOLEJE. | 50 PLN | 50 PLN | |
30978 |
1918 GOLDAP, znaczek Rzeszy Niemieckiej za 25 fenigów, skasowany 31.8 dwuoobrączkowym datownikiem w Gołdapi, dobry stan zachowania (minimalny ubytek papieru na licu). | 40 PLN | 40 PLN | |
31067 |
1979 reprint w języku polskim książki M.Bojanowicza "Królestwo Polskie / Polska nr 1 na tle historii poczty", 172 strony z 236 ilustracjami oraz 4 tablice wielobarwne. | 160 PLN | 160 PLN | |
31068 |
2010 album z wystawy zbioru pana Zbigniewa Mikulskiego na 150-lecie pierwszego polskiego znaczka na Zamku Królewskim w Warszawie, pięknie wydany, prezentujący perły z największego zbioru obejmującego Królestwo Polskie w tym słynny sześcioblok Tislowitza, 59 stron, twarda oprawa. | 160 PLN | 160 PLN | |
31071 |
1914 widokówka wysłana z Krakowa na Morawy ambulansem pocztowym "Fahrende Feldpostsammelstelle / KRAKAU - WIEN B / im Zuge 100". | 100 PLN | 100 PLN | |
31073 |
1914 rosyjskie znaczki unieważnione niemymi stemplami kamuflażowymi (Siedlce) używanymi na terenach Królestwa Polskiego w okresie I Wojny Światowej. | 120 PLN | 120 PLN | |
31082 |
1915 list wysłany z Dąbrowy do Zawiercia opłacony dwoma znaczkami austro - węgierskiej poczty polowej, stempel austriackiej cenzury w Dąbrowie. | 200 PLN | 200 PLN | |
31125 |
1915 wydanie obiegowe dla austro-węgierskiej poczty polowej, zestaw znaczków różnych wydań. | 35 PLN | 35 PLN | |
31171 |
1916 list z Myślenic do Porucznika w 13 Pułku Piechoty Legionów, stempel cenzury wojskowej w Bielsku. | 50 PLN | 50 PLN | |
31174 |
1917 list polecony z Pabianic do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy | 50 PLN | 50 PLN | |
31182 |
1917 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej w Szczebrzeszynie do Wiednia, ocenzurowana w Zamościu. | 400 PLN | 360 PLN | |
31183 |
1917 wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, luzaki z serii. | 70 PLN | 70 PLN | |
31185 |
1917 wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, seria na podlepkach. | 90 PLN | 90 PLN | |
31186 |
31187 |
31191 |
1917 znaczek z podobizną cesarz Karola w czworobloku. | 45 PLN | 45 PLN | |
31200 |
1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 18.9.1918 z Mińska Mazowieckiego do Otwocka; dodatkowy stempelek nadawcy Okręgowego Towarzystwa Rolniczego; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 45 PLN | |
31210 |
1918 poczta lokalna na obszarze okupowanym przez X Armię, seria stemplowana, gwarancja. | 1 400 PLN | 1 200 PLN | |
31221 |
1918 okupacja austro-węgierska, list polecony wysłany z poczty etapowej Dąbrowa In Polen „c” do Wiednia, ocenzurowany w Granicy. | 80 PLN | 80 PLN | |
31225 |
1918 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej Żarki do Warszawy, ocenzurowana w Granicy, ze stemplem poczty miejskiej w Warszawie. | 600 PLN | 540 PLN | |
31231 |
1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria w dwudziestoblokach, katalog Fischer 600,- zł. | 290 PLN | 290 PLN | |
31257 |
1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu (w PMW woj. stanisławowskie), znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 60/20 h., poza śladem podlepki piękny stan, gwarancja Schmutz. | 40 PLN | 40 PLN | |
31298 |
1914 Legiony Polskie - różowoczerwona nalepka "NA CELE HUMANITARNE LEGIONÓW I SAMARYTANINA" za 2 hal. na wycinku z dokumentu (Fi.110.-). | 70 PLN | 70 PLN | |
31305 |
1914 kartka poczty polowej wysłana z Krakowa do oddziału telegraficznego Legionów Polskich na Węgrzech do poczty polowej L2, pieczęć poczty polowej Legionów obsługującej rejon Krakowa "POCZTA POLOWA LEGIONÓW / L. 1.", pieczęć cenzury "MILITAERAMTLICH / censuriert", rzadka przesyłka z wczesnego okresu działań Legionów. | 270 PLN | 1 550 PLN | |
31308 |
1914 koperta w której dystrybuowano naklejki na cele dobroczynne Legionów i Samarytanina, rzadkie. | 50 PLN | 105 PLN | |
31310 |
1915 kartka wydana nakładem wiedeńskiej delegacji Samarytanina Polskiego. | 120 PLN | 120 PLN | |
31311 |
1915 kartka wydana nakładem wiedeńskiej delegacji Samarytanina Polskiego z odbitym znakiem "Na cele humanitarne Legionów". | 150 PLN | 150 PLN | |
31322 |
1915-17 nalepki z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, serie cięta i ząbkowana, bardzo rzadkie jako kasowane, z opisem na karcie ze zbioru wystawowego. | 240 PLN | 240 PLN | |
31328 |
1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze różowawoszarym numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 5, kontrolny "IX 54" typ II. | 200 PLN | 200 PLN |