Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Ergebnisse

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
10169

1825 list wysłany 2.VIII z miejscowości Gollub (Golub) do Strasburga (Brodnica), nazwa miejscowości i data wysyłki wpisane ręcznie.

40 PLN36 PLN
10218

1844 kompletny list z pełną treścią wysłany 21/3 z miejscowości Lądek do Nowej Rudy, dwuobrączkowy datownik LANDECK, list w całości opłacony przez nadawcę, adnotacja "fr(anco)" z dopisaną czerwonym atramentem wysokością opłaty pocztowej "2", na odwrocie efektowna, świetnie zachowana pieczęć lakowa.

120 PLN120 PLN
10239

1849 SAMBOR - NIEBIESKI STEMPEL, kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z Sambora do Przemyśla, ładnie odciśnięty dwuwierszowy stempel nadawczy SAMBOR 14 Dec w kolorze niebieskim, na odwrocie dwuwierszowy stempel odbiorczy Przemysl 15.DEC. i zalepka nadawcy; dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
10242

1850 list z treścią po polsku z Dryszczowa do Hulcze, stempel „Pologne” przystawiany na granicy zaboru rosyjskiego z zaborem austriackim poświadczające pochodzenie przesyłki, adnotacja czerwoną kredką opłata pocztowa 4 grosze za przesyłkę na terenie zaboru rosyjskiego i 15 groszy za część zagraniczną, na odwrocie stemple tranzytowe Bełżec i Bełża.

100 PLN100 PLN
10248

1855 około, list z Zamościa do Wiednia, stempel „Pologne” przystawiany na granicy zaboru rosyjskiego z zaborem austriackim poświadczające pochodzenie przesyłki, półokrągły stempel „Franco” i kreślenie "na krzyż" informujące o całkowitym opłaceniu listu, na odwrocie stempel poczty tranzytowy ze Lwowa i odbiorczy z Wiednia.

100 PLN165 PLN
10263

1869 kompletny składany list z Pułtuska do Warszawy.

60 PLN111 PLN
10264

Okres Księstwa Warszawskiego - 1808 dwa kompletne składane listy z Poznania na stronie eksponatu filatelistycznego.

450 PLN1 600 PLN
10268

1850/7 znaczki unieważnione pruskim stemplem numerowym: 570 - Halbau (Iłowa), 1179 - Pyritz (Pyrzyce) i 1439 - Stettin (Szczecin).

160 PLN160 PLN
10278

1850 list z Elbing (Elblag) do Szczecina, znaczek unieważnione pruskim stemplem numerowym 374.

35 PLN56 PLN
10291

1863 DELATYN, austriacki znaczek za 5 kr V wydania z 1863 roku, skasowany polskim datownikiem w Delatynie, bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN68 PLN
10292

1863 Buczacz, austriacki znaczek wydania z 1863 roku unieważniony kasownikiem w Buczaczu.

30 PLN35 PLN
10295

1867 Trzebinia, austriacki znaczek wydania z 1867 roku unieważniony kasownikiem w Trzebini.

30 PLN25 PLN
10298

1871 TYMOWA, austriacki znaczek za 10 kr VI wydania z 1867 roku, skasowany polskim datownikiem w Tymowej, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN51 PLN
10312

1878 Zadwórze, austriacki znaczek wydania z 1867 roku unieważniony kasownikiem w Zadwórza.

40 PLN34 PLN
10316

1878 kompletny list urzędowy wysłany 1/10 z miejscowości Staremiasto (od 1899 Stary Sambor) do Przemyśla, datownik nadawczy STAREMIASTO na froncie, na odwrocie datownik tranzytowy CHYROW BAHNHOF DWORZEC i datownik odbiorczy Przemyśla, zalepka nadawcy; dobry stan zachowania.

150 PLN128 PLN
10322

1881 Komarno, austriacki znaczek wydania z 1867 roku unieważniony kasownikiem w Komarnie.

20 PLN20 PLN
10339

1890 Borszczów, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Borszczowie.

20 PLN27 PLN
10343

1891 Przeworski, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Przeworsku.

20 PLN20 PLN
10354

1896 Jasło, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Jaśle.

20 PLN20 PLN
10360

1898 Iwonicz, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Iwoniczu.

20 PLN40 PLN
10362

1900 Śniatyń, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Śniatyniu.

20 PLN20 PLN
10366

1901 Magierów, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Magierowie.

20 PLN20 PLN
10370

1902 ŻABNO, austriacki znaczek za 40 hal wydania z 1899 roku, skasowany polskim datownikiem w Żabnie, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN60 PLN
10377

1903 Bochnia, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Bochni.

20 PLN17 PLN
10383

1904 Łysiec, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Łyścu.

20 PLN20 PLN
10387

1905 REWOLUCJA, karta pocztowa ozdobiona ręcznie malowanymi symbolami wolnościowo-patriotycznymi, datowana "9/XI 905" wysłana z Warszawy do Krakowa w okresie trwającej w Królestwie Polskim Rewolucji 1905 roku, fragment tekstu "Z kraju wolnych obywateli na których oczy całego świata patrzą za wywalczone swobody, ślę Ci serdeczne pozdrowienia", znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 3; obok odciśnięty datownik urzędu nadawczego i odbiorczy Kraków; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony).

400 PLN400 PLN
10395

1907 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zwardoń - Sucha nr 529.

40 PLN40 PLN
10403

1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brody - Krasne nr 887.

40 PLN45 PLN
10405

1911 widokówka wysłana z Pińska do Świra, przesłana 24.11 ambulansem nr 94 relacji Homel-Brześć - owalny datownik ambulansowy ГОМЕЛь-БРЕСТЪ z wyróżnikiem "b", datownik odbiorczy СВИРЬ ВИЛ. z z następnego dnia; walor w dobrym stanie zachowania.

50 PLN125 PLN
10436

1918 obwoluta listu urzędowego z Ratibor (Racibórz) do Rybnika.

60 PLN45 PLN
10449

1858 Królestwo Polskie - CHOMĘCISKA 98; pierwszy znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1857 roku, na papierze ze znakiem wodnym "cyfra 1" (Fi.12000.-); unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 98 - Chomęciska (Stary Zamość), najwyższy współczynnik rzadkości - 10 punktów według M.A.Bojanowicza; to pierwszy znaczek będący w obiegu na ziemiach polskich, został użyty krótko po 27 marca 1858 roku - kiedy to wprowadzono do użycia kasowniki numerowe; z trzech stron pięknie ciety, z czwartej po krawędzi, ale oprócz jednego znaczka na froncie listu z mało czytelnym kasownikiem, opisanego przez M.Bojanowicza w jego monografii, to jedyny znany egzemplarz Rosji numer jeden z kasownikiem tej ekspedycji; znajdował się w historycznych zbiorach: A.Faberge, J.Mazepy, a ostatnio w słynnej kolekcji Wisła G.D.Mehrtensa.

14 000 PLN11 000 PLN
10463

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach karminowym i niebieskim o odcieniach ciemnych stemplowany kasownikiem numerowym Warszawy, znaczek na papierze cienkim z prześwitującym rysunkiem znaczka na odwrocie, ładny stan zachowania.

2 000 PLN1 700 PLN
10486

1865 list z Zawichostu do Tulonu, znaczki rosyjskie w tym rzadki na korespondencji znaczek za 30 kop. stemplowane kasownikiem numerowym 114 z Zawichostu, Bojanowicz 6 punktów w 10 punktowej skali rzadkości, miejscownik, liczne stemple tranzytowe, walor w słabym stanie, pomimo tego dekoracyjny i przede wszystkim bardzo rzadki.

4 500 PLN3 500 PLN
10494

1866 SŁUŻBA POCZTOWA - list służbowy wysłany 31.1 z Warszawy do Płocka, datownik nadawczy WARSZAWA typu IIIC (PZP nr 398k), przesyłka oznaczona czerwonym stempelkiem "SŁUŻBA / POCZTOWA" w ramce, spotykane jedynie na wewnętrznej korespondencji urzędowej, na odwrocie czerwona urzędowa pieczęć pocztowa.

320 PLN320 PLN
10498

1868 Królestwo Polskie - KIBARTY 282, znaczek rosyjski za 10 kop., rzadszego na ziemiach polskich, wydania z 1868 roku na papierze prążkowanym pionowo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty.

50 PLN50 PLN
10503

1870 Królestwo Polskie - OSTROWIEC 112; koperta listu Ostrowca do Freiberga opłaconego rosyjskimi znaczkami za 10 kop. wydania z 1865 oraz za 1 i 3 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, wszystkie ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, drukowanym na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczki unieważniono polskim kasownikiem numerowym 112 - Ostrowiec, bardzo wysoki 7 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; na dole kolejowy stempel graniczny "AUS RUSSLAND über EISENB. POST-BÜR.XI/ FRANCO z 12.3 1870 roku; na odwrocie jednowierszowy stempel nadawczy OSTROWIEC typu IIA z ręcznie wpisaną datą 26/2 (10.3 według kalendarza gregoriańskiego) oraz datownik odbiorczy, list zachował się w bardzo dobrym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

5 000 PLN4 000 PLN
10537

1915 kartka z Zakliczyna do Piotrkowa, znak opłaty unieważniony stemplem okręgowym Zakliczyna "IX849" użytym jako stempel kamuflażowy dla utrudnienia miejsca nadania listu i skojarzenia z potencjalnie interesującymi informacjami z treści tej kartki. Rzadkie kasowanie, opisywane przez J. Adamczyka i J. Bartke.

250 PLN250 PLN
10550

1916 kartka z Warszawy do Niemiec, stempel więzienia na Cytadeli.

30 PLN30 PLN
10556

1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta za 7½ fen wysłana 12.5.17 z Makowa do Warszawy, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania warszawskiej Poczty Miejskiej; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
10558

1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", bilet wstępu na Zamek Królewski w Warszawie w dniu 5.11 (niedziela), bardzo dobrej jakości odbitka pieczęci "Kais.Deutsches General.Gouvernement Warschau"; doskonały stan zachowania.

100 PLN100 PLN