Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
17419 |
1930 pokwitowanie telegraficzne z obiegu w Krakowie, sygnatura II-1928. | 70 PLN | 60 PLN | |
17424 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą. | 50 PLN | 50 PLN | |
17427 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8 - Wilno Kościół św.Anny, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone). | 100 PLN | 100 PLN | |
17438 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 13 z obiegu pocztowego. | 30 PLN | 30 PLN | |
17439 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka do korespondencji zagranicznej z ilustracją nr 15. | 80 PLN | 80 PLN | |
17443 |
1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 19 z obiegu pocztowego. | 50 PLN | 50 PLN | |
17444 |
1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 14 z obiegu pocztowego. | 50 PLN | 50 PLN | |
17471 |
1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! minimalnie słabszy stan zachowania. | 10 PLN | 10 PLN | |
17472 |
1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! przybrudzenia na froncie. | 10 PLN | 10 PLN | |
17474 |
1938 całostka z sygnaturą I-1938. | 20 PLN | 20 PLN | |
17514 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 8. | 100 PLN | 100 PLN | |
17516 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2. | 100 PLN | 100 PLN | |
17518 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty zamek w Mirze z ilustracją nr 20, przedrukowano niewielką ilość tych całostek z odmiennym rozstawem kwadratów, doskonały stan zachowania, gwarancja Petriuk. | 2 000 PLN | 1 700 PLN | |
17521 |
1945 całostka z napisem Łódź z nadrukiem, hasło propagandowe nr 3, karton kremowy. | 160 PLN | 160 PLN | |
17522 |
1945 całostka z napisem Łódź z nadrukiem, hasło propagandowe nr 2, karton piaskowy. | 160 PLN | 170 PLN | |
17523 |
1945 całostka bez napisu Łódź z hasłem propagandowym nr 3, karton piaskowy. | 130 PLN | 140 PLN | |
17524 |
1945 całostka bez napisu Łódź z hasłem propagandowym nr 4, karton piaskowy. | 130 PLN | 130 PLN | |
17536 |
1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana. | 150 PLN | 150 PLN | |
17547 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 14. | 45 PLN | 45 PLN | |
17558 |
1949 wydanie prowizoryczne, ilustrowana całostka z nadrukiem łódzkim. | 60 PLN | 60 PLN | |
17559 |
17562 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 1. | 65 PLN | 65 PLN | |
17568 |
1949wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 8. | 60 PLN | 60 PLN | |
17592 |
1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 3 (Gdańsk) na karcie z sygnaturą III-52 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 17.1.55 z Gdańska do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
17657 |
1974 Krajowa Loteria Pieniężna, karta z dodrukiem na odwrocie "P.S. 1.000.000 czeka na Ciebie - kup los Krajowej Loterii Pieniężnej"; dokładniej opisane w artykule H.Sufczyńskiego "Karty pocztowe z nadrukami Polskiego Monopolu Loteryjnego" Pomorskie Wiadomości Filatelistyczne 1/2004. | 50 PLN | 50 PLN | |
17678 |
1984 karnet - Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex 84" we Wrocławiu, bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
17761 |
1936 Warszawa - Lwów - Hajfa; list do Tel Awiwu wysłany 27.X ze Lwowa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "I LOT POCZTOWY Z POLSKI DO PALESTYNY" Lwów 2 (Myślicki 36 036 - stopień rzadkości C), dodatkowe okrągłe stemple lotnicze: z napisami hebrajskimi i znakiem LOT-u używany tylko dnia 27.X na przesyłkach do Palestyny (Myślicki 36 238 - stopień rzadkości C) i "PRZEWIEZIONO SAMOLOTEM" (Myślicki 36 237); na odwrocie pieczątka firmowa nadawcy "KSIĘGARNIA N.F.OTELSBERG Łódź Piotrkowska 26"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
17767 |
1937 list nadany pierwszym lotem na trasie Wilno - Helsinki. | 150 PLN | 210 PLN | |
17774 |
1939 list do Warszawy przesłany I lotem na trasie Bejrut - Warszawa, nadany 2.III, dodatkowy stempel "1-er Service Aerien Beyrouth-Athenes-Varsovie 3 Mars 1939", przewieziony samolotem 3.III, dotarł do Warszawy 6.III, gdzie za doręczenie przesyłki na poste restante Poczta Polska doliczyła należność 10 gr; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 300 PLN | 250 PLN | |
17775 |
1939 list z pierwszego lotu na trasie Bejrut - Warszawa - Berlin. | 200 PLN | 180 PLN | |
17780 |
1939 list przesłany pocztą pierwszego lotu na trasie Warszawa - Rzym, na odwrocie stempel odbiorczy. | 140 PLN | 110 PLN | |
17802 |
1962 arkusik znaczków z przywieszkami do opłacania przesyłek szybowcowych z okazji zawodów narciarskich FIS w Zakopanem. | 50 PLN | 50 PLN | |
17805 |
1962 arkusik nalepek poczty szybowcowej. | 50 PLN | 50 PLN | |
17808 |
1963 arkusik nalepek poczty szybowcowej. | 50 PLN | 50 PLN | |
17820 |
1971 lot balonem "Stomil" z okazji Dnia Znaczka, komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych - każdy z inną przywieszką + kompletny czysty arkusik. | 60 PLN | 50 PLN | |
17848 |
1982 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Hiszpanii, karnet ze zdjęciem reprezentacji Polski. | 25 PLN | 25 PLN | |
17876 |
1963 wnętrze katedry w Uppsali - zeszycik niebieskich znaczków próbnych wydrukowanych w 1963 roku w ramach testów nowej maszyny umożliwiającej drukowanie trójbarwnych stalorytów, którą wprowadzono do eksploatacji w 1965 roku; prezentowany motyw wykorzystano przy wydaniu definitywnym z 1967 roku. | 60 PLN | 60 PLN | |
17877 |
1964 bokserzy - komplet 23 nalepek stalorytniczych w formie znaczków przedstawiających sylwetki mistrzów świata w boksie rytowanych przez Czesława Słanię, doskonały stan zachowania. | 180 PLN | 180 PLN | |
17886 |
1941 karta pocztowa z ilustracją Wejherowo (Neustadt Reichsgsau Danzig-Westpreußen) z sygnaturą 42-5-1-B22, czysta. | 40 PLN | 30 PLN | |
17946 |
1985 karnet okolicznościowy z okazji 50. rocznicy śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego. | 20 PLN | 20 PLN |