18615 |
1917 Warszawa, list z Wysokiego mazowieckiego do Warszawy doręczony przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 10 fen. VI wydania w kolorze czerwonoliliowym. | Fi.21a |
| 50 PLN VERKAUFT | |
18616 |
1917 Warszawa, kartka z Lublina do Warszawy doręczona przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 10 fen. VI wydania w kolorze fioletowym. | Fi.21b |
| 70 PLN | |
18617 |
1917 Przedbórz, czworoblok prób znaczków za 4 grosze w kolorze oliwkowym typu 1-2/5-6, górne znaczki ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie. | Fi.BB P1 |
| 1 000 PLN | |
18618 |
1917 Częstochowa, list z warszawy do Częstochowy, pojedynczy stempel poczty miejskiej. | |
| 160 PLN | |
18619 |
1917 Warszawa, karnet z szaroczerwoną okładką "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania. | |
| 300 PLN | |
18620 |
1917 kartka żywnościowa z Warszawy. | |
| 100 PLN | |
18621 |
| 100 PLN | |
18622 |
| 100 PLN | |
18623 |
| 240 PLN | |
18624 |
| 240 PLN | |
18625 |
1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1-3 |
| 320 PLN | |
18626 |
| 100 PLN | |
18627 |
| 300 PLN | |
18628 |
| 400 PLN | |
18629 |
1918 Luboml, seria cięta bez gumy. | Fi.1-5A Mi.I-V |
| 40 PLN | |
18630 |
| 750 PLN | |
18631 |
1918 Luboml, seria cięta w podwójnych arkuszach drukarskich z jedenastym znaczkiem w arkuszu z odwróconym nominałem i pustopolem, fotoatest. | Fi.1-5A ark. |
| 2 000 PLN | |
18632 |
1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane (tak jak je wydano) cięte próby bez tła znaczków poczty miejskiej za 2, 6 i 10 gr. (wszystkie typu 2) (Fi.1050.-), sygnatura Rachmanow, Czer.Broda, gwarancja Schmutz. | Fi.3, 5, 6A P1 |
| 960 PLN | |
18633 |
1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta, 2 gr. typ 2, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1, tak jak wydano część nakładu bez gumy (Mi. 355 euro), każdy znaczek gwarancja Rachmanow i z opisem typu Schmutz. | Fi.3-6A Mi.3-6C |
| 800 PLN | |
18634 |
1918 Przedbórz, II wydanie, wyjątkowa seria cięta, trzy narożne znaczki z ogromnymi marginesami - za 2 gr., 6 gr. i 10 gr. typu 2, gwarancja, opis typu i sygnatura w narożniku Gryżewski; znaczek za 4 gr. typu 3, gwarancja i opis Łaszkiewicz, sygnatura W.R., tak jak wydano część nakładu bez gumy (Mi. 355 euro). | Fi.3-6A Mi.3-6C |
| 1 200 PLN | |
18635 |
| 160 PLN | |
18636 |
1918 Przedbórz, ząbkowana seria II wydania w czworoblokach, wszystkie znaczki typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie. | Fi.3-6B |
| 400 PLN | |
18637 |
1918 Przedbórz, seria stemplowana w czworoblokach, gwarancja Schmutz (czworoblok znaczka za 2 gr gwarancja Ryblewski). | Fi.3-6B |
| 600 PLN | |
18638 |
1918 Przedbórz, II wydanie, zestaw prób (makulatury) dwustronnych; pierwsza 2 gr. - typ 1, na 10 gr. typ 2 próba z tłem zielonym, obie strony niegumowane, druga 4 gr. - typ 1 próba z tłem zielonym, na 6 gr. typ 2, obie strony niegumowane - obie w tych układach niekatalogowane, gwarancja i opis Mikstein. | Fi.3A/6A P2, 4A P2/5A Mi.3/6 P, 4 P/5 |
| 2 800 PLN | |
18639 |
1918 Przedbórz, znaczek bez perforacji poziomej typu 1, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.3BMK1 |
| 400 PLN | |
18640 |
1918 Częstochowa, widokówka wysłana 7.IV z Hrubieszowa, jako przesyłka wojskowa doręczona bezpłatnie przez pocztę miejską w Częstochowie, czytelnie odciśnięty datownik poczty miejskiej (Fi.700.-), kasownik nadawczy urzędu etapowego w Hrubieszowie z wyróżnikiem "c", stempelek formacyjny "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 500 PLN | |
18641 |
1918 Częstochowa, kartka z Zawiercia wysłana 31.1.18 do Częstochowy, stempel poczty miejskiej w Częstochowie, słaby stan kartki. | Fi.3a |
| 300 PLN | |
18642 |
| 360 PLN | |
18643 |
1918 Żarki, II wydanie, czysta seria przedrukowa (Mi.450 euro), zmatowienia na gumie, liczona jak podlepkowa, sygnowana, gwarancja Bruba. | Fi.4-6 |
| 320 PLN | |
18644 |
1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz. | Fi.4-6 |
| 420 PLN | |
18645 |
1918 Przedbórz, II wydanie, list wysłany 4.III z Gorzkowic, pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 15.III znaczkiem poczty miejskiej za 4 gr typu 2 z ząbkowaniem liniowym 11½; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.4B Mi.4B |
| 700 PLN | |
18646 |
1918 Przedbórz, znaczek typu 2 bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.4B MK |
| 400 PLN | |
18647 |
| 1 200 PLN | |
18648 |
1918 Łódź, kartka z Zgierza do Łodzi, stempel doręczeniowy Łódzkiej Straży Ogniowej w kolorze lilakarminowym. | Fi.4b |
| 320 PLN | |
18649 |
1918 Sosnowiec, widokówka wysłana 28.3 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 30 MRZ. 1918; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.4 |
| 600 PLN | |
18650 |
1918 Luboml, znaczek z pustopolem i odwrócony drukiem nominału. | Fi.5B B1 |
| 80 PLN | |
18651 |
| 120 PLN | |
18652 |
1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro) z pełna oryginalną gumą i w bardzo intensywnych barwach, gwarancja MKSTN Mikstein. | Fi.7-9 |
| 120 PLN | |
18653 |
1918 Przedbórz, cięta seria III wydania w czworoblokach, górne znaczki ze śladem po podlepce, znaczki za 2, 4, 6 gr typ 1 i typ 2, znaczki za 10 gr typ 2 i typ 3, gwarancja i oznaczenie. | Fi.7-10A |
| 500 PLN | |
18654 |
| 120 PLN | |