12369 |
1944 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Raciechowicach przez Myślenice, stempel pośrednictwa. | Fi.Cp9 |
| 80 PLN | |
12370 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "kropka pod K i strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta. | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
12371 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 wysłana 28.11 z Krakowa do Zakopanego, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem; karta rzadka z obiegu; dobry stan zachowania - minimalnie nadgięte narożniki (Mi.75 euro). | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 120 PLN | |
12372 |
1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z błędem; czysta (Fi.120 euro). | Fi.Cp9c B |
| 80 PLN VERKAUFT | |
12373 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 28.12 z Bochni do Piastowa, bardzo dobry stan zachowania (Fi.70,- Mi.36 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 60 PLN | |
12374 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 30.11 z Tarnowa do Milanówka, karta pionowo zgięta, słabszy stan zachowania (Fi.70,- Mi.36 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 20 PLN | |
12375 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 20.11 z Kalwarii Zebrzydowskiej do Milanówka, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem (Fi.70,- Mi.36 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 40 PLN | |
12376 |
1944 kartka z Milanówka do Krakowa. | Fi.Cp10 |
| 60 PLN | |
12377 |
1944 Widoki, seria czysta tzw."Górale", nie wprowadzona do obiegu, staloryt Drukarni Państwowej w Wiedniu, z atestu: z motywami góralskimi o nominałach 6, 24 i 40 groszy (z planowanej długiej serii z przedstawieniem krajobrazów, strojów ludowych i budowli z różnych regionów) są prawdziwe. Atestowane znaczki mają pełną oryginalną gumą, bez śladu podlepki. piękny stan zachowania, atest Wiatrowski. | Fi.I-III |
| 5 400 PLN | |
12378 |
1944 niewprowadzone do obiegu znaczki serii obiegowej "widoki", znaczki w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.I-III |
| 4 000 PLN | |
12379 |
| 1 500 PLN | |
12380 |
| 1 400 PLN | |
12381 |
1944 "UNGENÜGENDE ANSCHRIFT/ Strasse u.Hausnummer erforderlich/ Ausruf erforglos/ Unbekannt-Unleserlich/ P.A.Krakau 1." niezwykle rzadki stempel urzędu pocztowego Kraków 1 informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na ekspresowym liście poleconym wysłanym 22.5 z Wiednia do Krakowa, pierwszą nieudaną próbę doręczenia podjęto 26/5 - adnotacja "Empfänger unbekannt" i stempelek "Zurück", drugą również nieudaną 1/6, tego samego dnia po opatrzeniu przesyłki opisanym stemplem i dodatkowo "Zurück" zwrócono list do nadawcy; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Mi.794, 795, 827 |
| 1 000 PLN | |
12382 |
1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z Dunajca do Krakowa. | |
| 40 PLN | |
12383 |
1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca. | |
| 40 PLN | |
12384 |
| 40 PLN | |
12385 |
| 40 PLN | |
12386 |
| 40 PLN | |
12387 |
| 40 PLN | |
12388 |
| 50 PLN | |
12389 |
1944 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke napisy niemieckie i polskie Haushaltwaren artykuły gospodarcze - o wartości 1 punktu, w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
12390 |
1944 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke napisy niemieckie i polskie Leder skóra - o wartości 2 punktów, w kolorze karminowym, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
12391 |
1944 czworoblok znaczków składkowych NSDAP w generalnym Gubernatorstwie. | |
| 200 PLN | |
12392 |
2018 biuletyn niemieckiej grupy ArGe Generalnego Gubernatorstwa, 103 strony, kolorowe ilustracje. | |
| 70 PLN | |