11807 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski. | Fi.1-7A Mi.1-7B |
| 600 PLN | |
11808 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, wysoko wyceniana w katalogach (Mi. 500 euro). | Fi.1-7A |
| 270 PLN | |
11809 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski. | Fi.1-7B Mi.1-7A |
| 1 600 PLN | |
11810 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria kasowana na wycinkach, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.780 euro). | Fi.1-7B Mi.1-7A |
| 1 000 PLN | |
11811 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria ząbkowana na dużych podlepkach. | Fi.1-7B |
| 118 PLN VERKAUFT | |
11812 |
1921 znaczek wydania Korfantego. | Fi.2A |
| 20 PLN | |
11813 |
1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, marginesowy znaczek za 20 f. w kolorze fioletowym z niekatalogowanym błędem "P zamiast f", to błąd poprzeczki litery f analogiczny jak katalogowane "odwrócone y" (Mi.100 euro), piękny stan, gwarancja. | Fi.2A B Mi.2II |
| 120 PLN | |
11814 |
1921 stemplowany znaczek wydania Korfantego. | Fi.6A |
| 20 PLN | |
11815 |
1921 Górny Śląsk - COLONNOWSKA - Kolonowskie (Kolonowski), datownik typu I ładnie odciśnięty na znaczku za 80 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; dobry stan zachowania. | Fi.25 |
| 100 PLN | |
11816 |
1921 Górny Śląsk - STEUBENDORF (KR.LEOBSCHUTZ) - Ściborzyce Małe datownik typu III czytelnie odciśnięty na parce pionowej znaczków za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; zwraca uwagę dodatkowy jednowierszowy stempel SPROTTAU (Szprotawa) dodatkowo odciśnięty; dobry stan zachowania, ciekawy niemiecki opis, gwarancja Krawczyk. | Fi.27 |
| 200 PLN | |
11817 |
1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria pięknie kasowanych znaczków na wycinkach, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 1 200 PLN | |
11818 |
1921 Górny Śląsk, podstawowa seria wydania okolicznosciowego stemplowana na wycinkach, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 900 PLN | |
11819 |
1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana. | Fi.41-43 |
| 60 PLN | |
11820 |
1921 POŁUDNIOWA AFRYKA - GÓRNY ŚLĄSK, widokówka wysłana 8.XI z niewielkiej miejscowości Lady Grey w Związku Południowej Afryki do Solingen w Niemczech, przesyłka nie zastała odbiorcy i dosłano ją 7/12 do Opola na adres Komisji Plebiscytowej, a stamtąd ostatecznie do Lublińca; wyraźna odbitka niezwykle rzadkiego stempelka cenzury Międzysojuszniczej Komisji Rządzącej i Plebiscytowej na Górnym Śląsku "CONTROLE DE CERCLE LUBLINITZ (LUBLINIEC) COMMISION INTERALLIEE DE GOUVERNEMENT ET DE PLEBISCITE DE HAUTE-SILESIE", Lubliniec został przyznany stronie polskiej na wyraźne żądanie alianckich władz plebiscytowych, mimo że w plebiscycie w samym mieście 88% ludności opowiedziało się za przynależnością do Niemiec; unikalny kierunek wysyłki - przesyłka z niezwykle egzotycznego zakątka świata adresowana na teren plebiscytowy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 6 000 PLN | |
11821 |
1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, znaczki cięte i ząbkowane. | |
| 244 PLN VERKAUFT | |
11822 |
1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, seria cięta w czworoblokach. | |
| 600 PLN | |
11823 |
| 160 PLN | |
11824 |
1921 seria znaczków ciętych o charakterze prywatnym wydania tak zwanej "Poczty Zielonej". | |
| 100 PLN | |
11825 |
1922 Górny Śląsk - PITSCHEN - Byczyna datownik typu VI ładnie odciśnięty na pasku pionowym 4 znaczków za 10 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.16 |
| 60 PLN | |
11826 |
1922 list miejscowy z Rybnika 15.5.22. | Fi.22 |
| 50 PLN | |
11827 |
1922 Górny Śląsk - EMANUELSSEGEN (KR.PLESS) - Murcki, datownik typu III, czytelnie odciśnięty na znaczku za 50 Pf, miejscowość te w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; dobry stan zachowania. | Fi.22 |
| 80 PLN | |
11828 |
1922 Górny Śląsk - WYROW (KR.PLESS) - Wyry, datownik typu III odciśnięty na znaczku za 60 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; dobry stan zachowania. | Fi.23 |
| 80 PLN | |
11829 |
1922 Górny Śląsk - JELLOWA (KR.OPPELN) - Jełowa, datownik typu III ładnie odciśnięty na znaczku za 1 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; dobry stan zachowania. | Fi.26 |
| 100 PLN | |
11830 |
1922 Górny Śląsk - LUGNIAN - Łubniany, datownik typu I ładnie odciśnięty na znaczku za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; dobry stan zachowania (słabszy lewy dolny narożnik). | Fi.27 |
| 80 PLN | |
11831 |
1922 Górny Śląsk, seria wydania przedrukowego. | Fi.41-3 |
| 70 PLN | |