Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Auctionen 97. Polonica auf Ausländischen Briefmarken

8438

1911 "Ostdeutsche Ausstellung Posen 1911" - jeden z najwcześniejszych stempli okolicznościowych z terenów Ziem Polskich, oficjalna widokówka wysłana 24.8 z terenu wystawy w Poznaniu, znaczek unieważniony kasownikiem POSEN AUSSTELLUNG (WYSTAWA POZNAŃ) z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania.

240 PLN
8439

Mi.810
400 PLN
8440

Mi.331
10 PLN
8441

1931 Republika Weimarska, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową, na znaczku za 15+5Pf pokazano ratusz we Wrocławiu, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Mi.240 euro).

Mi.459-62
360 PLN
8442

1931 Republika Weimarska, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową, na znaczku za 15+5Pf pokazano ratusz we Wrocławiu, znaczek z zeszyciku - współdruk pionowy przywieszka z tekstem "Verwende die Wohlfarts Postkarte!"+15Pf, skasowane 11.1.32, dobry stan zachowania (krótsze ząbki u dołu).

Mi.S96
30 PLN
8443

Mi.360
10 PLN
8444

Mi.557-62
600 PLN
8445

Mi.985-99
1 500 PLN
8446

Mi.156-57
20 PLN
8447

Mi.433
60 PLN
8448

Mi.Z: 1-4, 10, 11-14, 15-16, 24-27, 30
300 PLN
8449

1940 nalepki okolicznościowe wystawy filatelistycznej POLPEX.

60 PLN
8450

Mi.Z6, 120
150 PLN
8451

1942 (?) podczas II wojny rozprowadzane były na terenie Brazylii specjalne znaczki wydane przez Brazylijski Komitet Pomocy Ofiarom Wojny w Polsce (COMITE BRASILEIRO DE SOCORRO AS VITIMAS DE GUERRA NA POLONIA) powstały w Rio de Janeiro pod patronatem Brazylijskiego Czerwonego Krzyża, komitet po przystąpieniu Brazylii do wojny (31.08.1942) zaczął organizować pomoc dla Polski, z uzyskanych ze sprzedaży środków zakupowano żywność i odzież, które wysyłano do Polski, 3 znaczki o nominałach: 1000, 2000 i 10.000 reisów; czyste, bardzo rzadkie, dobry stan zachowania.

300 PLN
8452

1944 nalepka okolicznościowa wystawy filatelistycznej POLPEX.

50 PLN
8453

1954 Watykan, Wilno - Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.

Mi.227-29
100 PLN
8454

80 PLN
8455

80 PLN
8456

1956 Francja - Fryderyk Chopin, piękny narożny znaczek cięty o nominale 20 Fr. autorstwa rytownika Henry Cheffera - jego sygnatura w prawym dolnym rogu, wydrukowany w kolorze fioletowym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka, jako dodatek trzy inne znaczki cięte z tej serii.

Mi.112-15 nz
600 PLN
8457

40 PLN
8458

1957 Francja - Mikołaj Kopernik, seria sławnych ludzi.

Mi.1167-73
30 PLN
8459

60 PLN
8460

Mi.789-90
10 PLN
8461

30 PLN
8462

40 PLN
8463

30 PLN
8464

40 PLN
8465

Mi.353
20 PLN
8466

50 PLN
8467

1964 50 rocznica wymarszu 1 Kompanii Kadrowej, ząbkowana nalepka pamiątkowa z portretem Józefa Piłsudskiego i jego cytatem "ŻOŁNIERZE! SPOTKAŁ WAS TEN ZASZCZYT NIEZMIERNY...", doskonały stan zachowania.

40 PLN
8468

1966 1000-lecie państwa polskiego.

20 PLN
8469

1966 amerykański znaczek z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego.

20 PLN
8470

1966 amerykańskie znaczki z okazji 1000-lecia chrztu Polski.

30 PLN
8471

100 PLN
8472

1966 nalepka okolicznościowa polskiego millenium.

60 PLN
8473

1966 seria poczty watykańskie z okazji 1000-lecia chrześcijaństwa w Polsce.

20 PLN
8474

1967 100. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, wydanie poczty Księstwa Monako: pięć prób kolorów i czworoblok znaczków z pustopolami, czyste, trudny do skompletowania zestaw; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.878
1 000 PLN
8475

40 PLN
8476

Mi.206-07
30 PLN
8477

Mi.186
50 PLN