Die Auktion beginnt am 10.04.2020

Auctionen 97. Polonica auf Ausländischen Briefmarken

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
8438

1911 "Ostdeutsche Ausstellung Posen 1911" - jeden z najwcześniejszych stempli okolicznościowych z terenów Ziem Polskich, oficjalna widokówka wysłana 24.8 z terenu wystawy w Poznaniu, znaczek unieważniony kasownikiem POSEN AUSSTELLUNG (WYSTAWA POZNAŃ) z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania.


240 PLN
8439

1924 Wystawa Turecko-Polska, fantastyczne wczesne polonicum z tzw. Levantu, kasownik okolicznościowy z wystawy na wycinku z tureckim znaczkiem obiegowym, czytelnie odbity, w pięknym stanie.


Mi.810 
400 PLN
8440

1931 Gen.Kazimierz Pułaski, czysty znaczek USA, wydany z okazji 150 lecia jego śmierci.


Mi.331 
10 PLN
8441

1931 Republika Weimarska, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową, na znaczku za 15+5Pf pokazano ratusz we Wrocławiu, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Mi.240 euro).


Mi.459-62
360 PLN
8442

1931 Republika Weimarska, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową, na znaczku za 15+5Pf pokazano ratusz we Wrocławiu, znaczek z zeszyciku - współdruk pionowy przywieszka z tekstem "Verwende die Wohlfarts Postkarte!"+15Pf, skasowane 11.1.32, dobry stan zachowania (krótsze ząbki u dołu).


Mi.S96
30 PLN
8443

1933 Gen.Tadeusz Kościuszko, czysty znaczek USA, pomnik generała stojący w Parku Lafayetta w Waszyngtonie.


Mi.360 
10 PLN
8444

1933 seria okolicznościowa poczty austriackie z okazji 300. rocznicy wyzwolenia Austrii od okupacji tureckiej, znaczek za 40 groszy z podobizną króla Jana Sobieskiego.


Mi.557-62
600 PLN
8445

1935 Turcja - Międzynarodowy Kongres Kobiet w Istambule, znaczek za 50+50 K. z Marią Skłodowską-Curie, jeden z najważniejszych znaczków tematu "Polonica", kompletna seria kasowana.


Mi.985-99 
1 500 PLN
8446

1938 Kuba, 40 rocznica odkrycia radu, znaczki z Marią Skłodowską-Curie i jej mężem Piotrem Curie, czyste bez podlepek, na znaczku za 5+1 ctvs widoczny od frontu ubytek papieru.


Mi.156-57
20 PLN
8447

1938 Francja, 40 rocznica odkrycia radu, znaczek z Marią Skłodowską-Curie i jej mężem Piotrem Curie, skasowany datownikiem okolicznościowym.


Mi.433
60 PLN
8448

1939-49 Maria Skłodowska i Piotr Curie prawie kompletny (bez wyd. z 1941) zestaw panamskich znaczków obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem, czyste bez podlepki; rzadki komplet w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.Z: 1-4, 10, 11-14, 15-16, 24-27, 30
300 PLN
8449

1940 nalepki okolicznościowe wystawy filatelistycznej POLPEX.


60 PLN
8450

1941 Maria Skłodowska i Piotr Curie na panamskim znaczku obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem na liście wysłanym 13.VIII z Panamy do Detroit; na końcach kilku ząbków minimalne przebarwienia, koperta leciutko przyżółcona - w rzeczywistości walor prezentuje się o wiele korzystniej niż na powyższym skanie.


Mi.Z6, 120
150 PLN
8451

1942 (?) podczas II wojny rozprowadzane były na terenie Brazylii specjalne znaczki wydane przez Brazylijski Komitet Pomocy Ofiarom Wojny w Polsce (COMITE BRASILEIRO DE SOCORRO AS VITIMAS DE GUERRA NA POLONIA) powstały w Rio de Janeiro pod patronatem Brazylijskiego Czerwonego Krzyża, komitet po przystąpieniu Brazylii do wojny (31.08.1942) zaczął organizować pomoc dla Polski, z uzyskanych ze sprzedaży środków zakupowano żywność i odzież, które wysyłano do Polski, 3 znaczki o nominałach: 1000, 2000 i 10.000 reisów; czyste, bardzo rzadkie, dobry stan zachowania.


300 PLN
8452

1944 nalepka okolicznościowa wystawy filatelistycznej POLPEX.


50 PLN
8453

1954 Watykan, Wilno - Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.


Mi.227-29 
100 PLN
8454

1954 "POLPEX 1954" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


80 PLN
8455

1955 "POLPEX 1955" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


80 PLN
8456

1956 Francja - Fryderyk Chopin, piękny narożny znaczek cięty o nominale 20 Fr. autorstwa rytownika Henry Cheffera - jego sygnatura w prawym dolnym rogu, wydrukowany w kolorze fioletowym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka, jako dodatek trzy inne znaczki cięte z tej serii.


Mi.112-15 nz
600 PLN
8457

1956 kasownik okolicznościowy poczty Urugwaju z okazji stulecia urodzin Adama Mickiewicza.


40 PLN
VERKAUFT
8458

1957 Francja - Mikołaj Kopernik, seria sławnych ludzi.


Mi.1167-73 
30 PLN
8459

1957 "1 MOSTRA FRANCOBOLLO POLACCO" - Wystawa Znaczków Polskich we Florencji zorganizowana w dniach 25.VI-3.VII, ilustrowana karta pocztowa Włoskiego Towarzystwa Współpracy Kulturalnej z Polską.


60 PLN
8460

1960 Ignacy Jan Paderewski, czysta seria znaczków USA, wydana z okazji 100 lecia jego narodzin.


Mi.789-90 
10 PLN
8461

1960 Stulecie Pierwszego Polskiego Znaczka Pocztowego, okolicznościowa pocztówka wydana nakładem Polskiego Związku Filatelistów w Wielkiej Brytanii.


30 PLN
8462

1960 "Polphilex 60" wystawa z okazji stulecia pierwszego znaczka polskiego, zorganizowana przez Związek Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, koperta z pamiątkową winietą skasowana okolicznościowo 16.VII w Londynie.


40 PLN
8463

1960 Stulecie Pierwszego Polskiego Znaczka Pocztowego, okolicznościowa pocztówka wydana nakładem Polskiego Związku Filatelistów w Wielkiej Brytanii.


30 PLN
8464

1962 Józef Piłsudski i jego epoka w polskiej filatelistyce, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 9.III na wystawie POLPHILEX 62.


40 PLN
8465

1963 Sir Kazimierz Stanisław Gzowski - budowniczy mostu przez Niagarę, znaczek poczty kanadyjskiej wydany z okazji 150 rocznicy jego urodzin na liście lotniczym wysłanym z Kanady do Warszawy.


Mi.353
20 PLN
8466

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 7 okolicznościowych etykiet zapałczanych; temat - KOPERNIK.


50 PLN
8467

1964 50 rocznica wymarszu 1 Kompanii Kadrowej, ząbkowana nalepka pamiątkowa z portretem Józefa Piłsudskiego i jego cytatem "ŻOŁNIERZE! SPOTKAŁ WAS TEN ZASZCZYT NIEZMIERNY...", doskonały stan zachowania.


40 PLN
8468

1966 1000-lecie państwa polskiego.


20 PLN
8469

1966 amerykański znaczek z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego.


20 PLN
8470

1966 amerykańskie znaczki z okazji 1000-lecia chrztu Polski.


30 PLN
8471

1966 bloczek okolicznościowy wystawy filatelistycznej Polphilex 66 w Wielkiej Brytanii.


100 PLN
8472

1966 nalepka okolicznościowa polskiego millenium.


60 PLN
8473

1966 seria poczty watykańskie z okazji 1000-lecia chrześcijaństwa w Polsce.


20 PLN
8474

1967 100. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, wydanie poczty Księstwa Monako: pięć prób kolorów i czworoblok znaczków z pustopolami, czyste, trudny do skompletowania zestaw; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.878
1 000 PLN
8475

1967 radziecka całostka (koperta) z ilustracją przedstawiającą Konstego Ciołkowskiego ofrankowana znaczkiem z jego podobizną, ostemplowana okolicznościowo 4.X w Moskwie.


40 PLN
8476

1968 Konstancja Markiewicz - żona polskiego malarza Kazimierza Markiewicza, 1919-21 w powstańczym rządzie irlandzkim, czysty znaczek Irlandii, wydany z okazji 100 rocznicy jej urodzin.


Mi.206-07 
30 PLN
8477

1970 Papua i Nowa Gwinea, znaczki za 10 C z Ernestem Malinowskim na liście lotniczym wysłanym 1.6.71 z Port Moresby do Anglii.


Mi.186
50 PLN