Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 97. Kriegsgefangenlager Woldenberg

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
3651

1943 kartka z grafika obozową z obiegu pocztowego, adres umieszczony z braku miejsca na froncie kartki na jej odwrocie, gwarancja.

Fi.24
160 PLN
3652

1943 kartka z grafika obozową.

Fi.24
60 PLN
3653

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na karcie ozdobionej drzeworytem z okazji Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych; na froncie napis POCZTÓWKA; znaczek skasowany 04 VII datownikiem; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.24
500 PLN
3654

1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.11 30F4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.24 P2
2 000 PLN
3655

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie; na froncie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 31.XII; gwarancja Schmutz.

Fi.25
150 PLN
3656

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej wielkanocną grafiką sygnowanyą Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA; karta z obiegu pocztowego wysłana 8.IV.44; gwarancja.

Fi.25
150 PLN
3657

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.25
15 PLN
3658

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek.

Fi.25
160 PLN
3659

1943 kartka z obiegu z stemplem okolicznościowym "Uczymy się latać" i grafiką bożonarodzeniową, gwarancja.

Fi.25
160 PLN
3660

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem wykonanym na zamówienie oficerów baraku 14B, w największym chyba zbiorze grafik użytkowych obozu w Woldenbergu prof.St.Barańskiego nie było takiego wzoru!!! na froncie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 23.XII; wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.25
800 PLN
3661

1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze szarofioletowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.8. 18E5, jego adnotacja na odwrocie.

Fi.26 P3
2 000 PLN
3662

1943 Hetmani, znaczek z Karolem Chodkiewiczem na karcie z oryginalnego obiegu, wysłanej 31.XII z dodatkowym stemplem propagandowym "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającą Ostrą Bramę w Wilnie, na froncie rzadko stosowany ozdobny napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk.

Fi.27
200 PLN
3663

1943 list polecony przesłany 19.10.43, stempelek polecenia, na odwrocie dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i stempel odbiorczy, dekoracyjny walor, gwarancja Schmutz.

Fi.27, 28
160 PLN
3664

1943 hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz.

Fi.28
280 PLN
3665

1943 Hetmani - Stefan Czarniecki, unikalna próba znaczka za 20 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze matowoniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 28.0.3. w kolorze mattblau 22E5, jego adnotacja na odwrocie.

Fi.28 P1
2 000 PLN
3666

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką czysty znaczek za 20 f., gwarancja Krawczyk.

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
3667

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
3668

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
3669

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
3670

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, kasowany znaczek za 20 f. w ciemniejszym odcieniu na szarym papierze, gwarancja Krawczyk.

Fi.31
25 PLN
3671

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "Święto Żołnierza".

Fi.31
140 PLN
3672

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczek za 20 f., gwarancja.

Fi.31
30 PLN
3673

1943 wydanie żałobne po śmierci gen. W. Sikorskiego, gwarancja.

Fi.31
20 PLN
3674

1943 Generał Władysław Sikorski - wydanie żałobne, znaczek kasowany; Obrona Warszawy, znaczek kasowany 25.IX w dniu wejścia do obiegu; 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek kasowany okolicznościowo 11.XI, odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy w kolorach zbliżonych do jednej z prób, a nie do znaczka definitywnego, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.31, 32, 33, 33 E
800 PLN
3675

1943 wydanie żałobne po śmierci gen. Władysława Sikorskiego, próbna odbitka autorska na papierze bibułkowym z podpisem autora Mariana Stępnia ołówkiem pod obrazkiem znaczka, drobne zagięcia, bardzo dobry stan zachowania, bardzo rzadkie znane z pojedynczych egzemplarzy, gwarancja Schmutz.

Fi.31P
4 200 PLN
3676

1943 grafika obozowa "Warszawa".

Fi.32
60 PLN
3677

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja.

Fi.32
40 PLN
3678

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek za 20+80 f. z fragmentem kasownika okolicznościowego z 11.XI dnia Święta Niepodległości; gwarancja Krawczyk.

Fi.33
35 PLN
3679

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, gwarancja.

Fi.33
15 PLN
3680

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek na dużym wycinku skasowany okolicznościowo 11.XI w dniu Święta Niepodległości; gwarancja Krawczyk.

Fi.33
60 PLN
3681

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja.

Fi.33 E
300 PLN
3682

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach ciemnozielonym i lawendowozielonym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.9. 25F3/30D3, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryzewski.

Fi.33 P9
9 000 PLN
3683

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt", gwarancja.

Fi.33P
250 PLN
3684

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja Schmutz.

Fi.33P
260 PLN
3685

1943 Polska YMCA, karta z wydrukowanym na odwrocie tekstem, ozdobiona grafiką Koła Filatelistów, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "WILNO" z okazji rocznicy wyzwolenia Wilna w 1919; gwarancja.

Fi.34
200 PLN
3686

1943 Polska YMCA, znaczek na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie; na froncie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 24.XII; gwarancja Schmutz.

Fi.34
200 PLN
3687

1943 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.34
80 PLN
3688

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego ze stemplem okolicznościowy "Uczymy się latać".

Fi.34
120 PLN
3689

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu zielonego, gwarancja,

Fi.34
50 PLN
3690

1943 Polska YMCA, dwie odmiany, gwarancja.

Fi.34
25 PLN