Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 97. Oberschlesien

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
2863

1920 Olsztyn, komplet znaczków z nadrukami nie dopuszczonymi do obiegu, wszystkie znaczki z dolnym marginesem w pięknym stanie, nakład znaczków po 500 sztuk, fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
2 000 PLN
2864

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w kolorze czerwonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Hutnik" projektu prof.J.Raszki - odmiana I - druk jednobarwny, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx1
80 PLN
VERKAUFT
2865

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. niekatalogowany w rzadkich kolorach wiśniowym i żółtopomarańczowym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Hutnik" projektu Prof.J.Raszki - odmiana II - druk dwubarwny, zachowany w bardzo w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx1
480 PLN
2866

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, szeryfy słabiej zaznaczone, projektu Prof.W.Zarzyckiego, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
160 PLN
2867

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu prof. W.Zarzyckiego, gwarancja Schmutz.

Fi.IIx1
200 PLN
2868

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w barwie ciemnozielonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu Prof. W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IIx1
90 PLN
2869

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana I - znak diakrytyczny Ą cześciowo pod tłem, a wszystkie linie tła dochodzą do owalu, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IVx1
80 PLN
2870

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja.

Fi.IVx1
200 PLN
2871

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IVx1
100 PLN
2872

1920 Górny Śląsk, I wydanie urzędowe, parka znaczków za 30 fen., dolny z nadrukiem C.G.H.S., a górny bez nadruku z widocznym "suchym uderzeniem formy", na odwrocie abklatsch obu nadruków - w tym górnego, którego nie ma na froncie - unikalne, gwarancja Schmutz.

Fi.U5
600 PLN
2873

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w rzadkim kolorze jasnobrunatnym - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu Prof.J.Bukowskiegoprojektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana II - znak diakrytyczny Ą tylko na barwnym tle, a kreskowanie na rękawie po prawej w postaci czterech kreseczek, na papierze białym kredowanym grubym, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIIIx2
480 PLN
2874

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, narożna parka nie wprowadzonych do obiegu nieco rzadszych znaczków opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór herb Śląska Cieszyńskiego odmiana I z pełną ramką pod literą L słowa PLEBISCYT projektu Prof.J.Bukowskiego; na szerokim marginesie stempel zakładu przygotowywującego klisze do druku.

Fi.VIx1
1 000 PLN
2875

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja.

Fi.VIx1
200 PLN
2876

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.VIx1
100 PLN
2877

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 200 hal. w kolorze szarofioletowym - wzór "Rolnik" odmiana II z kreskowanym tłem pod napisami, projektu Prof.J.Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Xx1
240 PLN
2878

1920 Górny Śląsk, niemiecki nadruk - dywersyjne całkowite fałszerstwo propagandowe znaczków polskich - znaczki doklejone na oryginalnej karcie do głosowania!!! ostemplowane w dniu plebiscytu - 20.3 w Lublińcu, która to miejscowość w wyniku plebiscytu przyznana została stronie polskiej; w czasie trwania plebiscytu, Niemcy sporządzili fałszerstwo polskich znaczków obiegowych i dodatkowo opatrzyli je nadrukiem zachęcającym do głosowania za Niemcami, znaczki te oryginalnie kasowane są prawdziwymi unikatami.


600 PLN
2879

1920 Górny Śląsk, niemiecki nadruk - dywersyjne całkowite fałszerstwo propagandowe znaczków polskich, znaczek z "abklatchem".


200 PLN
2880

1920 Górny Śląsk, zestaw znaczków urzędowych z błędami nadruków.


90 PLN
2881

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pięknie kasowana seria nieząbkowana, bardzo wysoko wyceniona w Michlu (Mi.400 euro).

Fi.1-7A
Mi.1-7B
500 PLN
2882

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7A
Mi.1-7B
600 PLN
2883

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, wysoko wyceniana w katalogach (Mi. 500 euro).

Fi.1-7A
270 PLN
2884

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 600 PLN
2885

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria kasowana na wycinkach, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.780 euro).

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 000 PLN
2886

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria skasowana 17.6 na dwóch kopertach w miejscowości Dąbrówka Mała datownikiem niemieckim EICHANU (KR.KATTOWITZ); w 1920 w Dąbrówce Małej mieściło się dowództwo II powstania śląskiego, a od 6 maja 1921 w budynku probostwa rezydował m.in. Wojciech Korfanty (w dniach 7−9 prowadził tu rokowania w sprawie rozejmu ze stroną niemiecką; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane Mi.780 euro).

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 500 PLN
2887

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria ząbkowana na dużych podlepkach.

Fi.1-7B
140 PLN
2888

1921 znaczek wydania Korfantego.

Fi.2A
20 PLN
2889

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, narożny ośmioblok znaczków za 40 fen z nieznanym dotąd na poz.3 błędem "odwrócone y zamiast F w oznaczeniu nominału z prawej strony", do tej pory na tej wartości błąd katalogowano na poz.31, na innych wartościach na poz.12, 14, 19, 21 i 24, czyste bez podlepki (Mi.415 euro); gwarancja.

Fi.4A B1
Mi.4I
600 PLN
2890

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pionowa parka znaczków za 60 fen. z dwoma błędami na poz.24 "odwrócone y zamiast F w oznaczeniu nominału z prawej strony" (Michel 150 euro) i na poz.34 "ptaszek (komma) zamiast kropki po F" (Michel -.-) w Fischerze oba niekatalogowane, czyste bez podlepki (w kilku miejscach minimalne zmatowienia gumy); gwarancja.

Fi.6A B1+B2
Mi.6B I+III
800 PLN
2891

1921 stemplowany znaczek wydania Korfantego.

Fi.6A
20 PLN
2892

1921 Górny Śląsk, list z Gliwic do Neustadt opłacony parką znaczków wydania przedrukowego.

Fi.11
40 PLN
2893

1921 kartka z Raciborza 31.12.21 do Berlina ofrankowana wydaniem plebiscytowym, dziurki po archiwizacji.

Fi.16
50 PLN
2894

1921 Górny Śląsk, niemiecka karta propagandowa "Die alte Heimat" wysłana z Bytomia 20.3 - w dniu Plebiscytu.

Fi.16, 18
150 PLN
2895

1921 kartka firmowa z Gliwic 4.4.21 do Niemiec.

Fi.16, 20
60 PLN
VERKAUFT
2896

1921 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, 10 + 30 fen - frankatura dwukolorowa, list wysłany 24.1 do Minden z miejscowości Carlsruhe - Pokój, która w wyniku plebiscytu przyznana została stronie niemieckiej, niewielkie przebarwienia.

Fi.16, 20
80 PLN
2897

1921 Górny Śląsk, przekaz paczkowy z Hindenburg 1 (Zabrze) do Niemiec.

Fi.26, 29
400 PLN
VERKAUFT
2898

1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria kasowanych znaczków w bardzo ładnym stanie (Fi.1100.-), gwarancja Schmutz.

Fi.30-40
1 000 PLN
2899

1921 Górny Śląsk, podstawowa seria wydania okolicznosciowego stemplowana na wycinkach, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.30-40
900 PLN
2900

1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana.

Fi.41-43
60 PLN
2901

1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, znaczki cięte i ząbkowane.


290 PLN
2902

1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, seria cięta w czworoblokach.


600 PLN