Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 96. Städtepost 1914-1918

35448

Fi.1I
800 PLN
35477

Fi.1P4
6 000 PLN
35747

Fi.1 FFi
40 PLN
35748

Fi.1 FFi
40 PLN
35749

Fi.1 FFi
40 PLN
35750

1915 Warszawa, Orzeł, znaczek za 10 gr. z ciekawym zielonkawym kolorem tła.

60 PLN
35751

1915 Orzeł, pasek czterech znaczków za 10 gr. z błędami, znaczek po lewej "uszkodzone cyfry 1 i 5" oraz "przerwany szpon orła", trzeci znaczek "trzy kropki po W", "przerwane 0" oraz "kropka nad cyfrą 1", czwarty znaczek "kropka obok skrzydła" oraz "kropka po cyfrze 0", arkusz miał 8 sektorów, ciekawy temat do badań i specjalizacji.

100 PLN
35752

1915 Warszawa, Orzeł, nietypowa parka różnych znaczków za 10 gr., górny bez perforacji u dołu - niekatalogowany, dolny całkowicie bez perforacji poziomej (Fi.500.-), w Michlu odwrotnie: górny katalogowany, dolny niekatalogowany.

Fi.2 MK1
Mi.2 Uo, 2 Uw
800 PLN
35753

Fi.2b
80 PLN
35754

1915 Warszawa, znaczek w odmianie barw l, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.2l
180 PLN
35755

1915 Warszawa, połówka znaczka na wycinku z błędem "uszkodzone y" w czarnym nadruku groszy typu II (zwykły znaczek - Mi.350 euro), w I typie nadruku ten błąd nie występuje, podwójna gwarancja Rembieliński.

Fi.3IIt
Mi.3ca
500 PLN
35756

Fi.4Iba
Mi.4aa
120 PLN
35757

Fi.4Iba
Mi.4aa
60 PLN
35758

Fi.4Iba
Mi.4aa
30 PLN
35759

Fi.4Iba No
Mi.4aa
400 PLN
35760

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem typ Ic, gwarancja i oznaczenie.

Fi.5a Ic
40 PLN
35761

1915 Warszawa, parka znaczków poczty miejskiej z poz. 23 i 24 z nadrukami typ Ic i IIc, gwarancja i oznaczenie.

Fi.5a Ic, 5a IIc
200 PLN
35762

1915 Warszawa - wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości, marginesowa parka znaczków za 6/5 gr. z tłem żółtawozielonym, lewy z nadrukiem typu I - wąskie cyfry 6, a prawy z nadrukiem typu II - szerokie cyfry 6, takie parki występują tylko w jednej prawej kolumnie arkusza, w katalogu Fischer pominięto przez pomyłkę wycenę czarnych nadruków II typu, jest za to katalogowanych sześć kolorów tła, w Michlu tylko dwa; parki z żółtawym tłem są rzadkie, gwarancja i opis Jungjohann BPP.

Fi.5aId +5aIId
Mi.6Iab + 6IIab
800 PLN
35763

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.5a If
50 PLN
35764

Fi.5a If, 5 IIaf
240 PLN
35765

1915 Warszawa, parka znaczków poczty miejskiej z poz. 31 i 32 z nadrukami typ If i IIf, gwarancja i oznaczenie.

Fi.5a If, 5a IIf
300 PLN
35766

Fi.6-7 Mk
40 PLN
35767

1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr. na znaczku podstawowym drukowanym farbą anilinową (Mi.20 euro), pięknie kasowany egzemplarz, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6a
Mi.5b
50 PLN
35768

1915 Warszawa, znaczek w odmianie barw h, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.6h
230 PLN
35769

Fi.6h
320 PLN
35770

1915 Warszawa, miejscowy list doręczony przez pocztę miejska w Warszawie opłacony dodatkowo znaczkiem poczty miejskiej, koperta okupacyjna z nadrukiem Russisch Polen.

Fi.Ckp2I, 5
480 PLN
35771

Fi.I-II P1
3 600 PLN
35772

Fi.I-IIb
800 PLN
35773

Fi.IIb
240 PLN
35774

Fi.IP1, IIP1
2 800 PLN
35775

Fi.1-2
80 PLN
35776

Fi.1-2
280 PLN
35777

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Falkowski.

Fi.1-2
240 PLN
35778

Fi.1-2
240 PLN
35779

Fi.1-2
80 PLN
35780

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
200 PLN
35781

Fi.1-2III
750 PLN
35782

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym z przerwami w literach J i R w kolorze fioletowym rzadszym z czerwonym odcieniem, Michel kataloguje tylko bardziej popularną szarofioletowa wersję tego nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jedną lekką podlepką, rzadka jako gwarantowana, tu gwarancja Ćwiertnia, Gryżewski.

Fi.1-2II a
Mi.1-2II
1 000 PLN
35783

1916 Białystok, znaczek miejskiej poczty doręczeniowej, naprawiany górny lewy narożnik, gwarancja.

Fi.1II
350 PLN
35784

Fi.1III
70 PLN