42994 |
1935 list urzędowy przesłany lokalnie 7.12 z jednostki kontrolującej wymianę pieniężną z zagranicą do redakcji gazety "Danziger Volksstimme"; nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "Benutzt die Luftpost" Gdańsk 5, pieczęć nadawcy, a zarazem stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei durch Ablösung Freie Stadt Danzig"; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 40 PLN | |
42995 |
1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.122 euro), seria czysta z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf. | Fi.255ab-57 Mi.259ab-61 |
| 200 PLN | |
42996 |
1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno, seria czysta z obydwoma odmianami koloru znaczka za 10 Pf, delikatna pierwsza podlepka. | Fi.255ab-57 Mi.259ab-61 |
| 50 PLN | |
42997 |
1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.49,5 euro), seria kasowana z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf. | Fi.255ab-57 Mi.259ab-61 |
| 100 PLN | |
42998 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II) (Fi.140.-), seria kasowana. | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 120 PLN | |
42999 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta (Fi.240.-). | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 200 PLN | |
43000 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta z delikatną pierwszą podlepką lub jej śladem. | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 60 PLN | |
43001 |
1936 seria wydania dobroczynnego z dopłatą na Pomoc Zimową - zabytki Gdańska. | Fi.258-62 |
| 90 PLN | |
43002 |
1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, litera "P" w "Postkarte" innego kroju, zestaw całostek o nominale: 5Pf na kartonie szarobiałym - przesłana 20.12.38 lokalnie w Gdańsku, znak opłaty unieważniony w urzędzie Danzig 5 kasownikiem okolicznościowym "GEBT OPFERT FÜR DIE WINTERHILFE!" (złóż datek na Pomoc Zimową); doskonały stan zachowania; 10Pf na kartonie kremowym - wysłana 6.9.39 z Sopotu do Ostrowa (Landsberg); znak opłaty unieważniony w urzędzie Danzig 5 kasownikiem okolicznościowym "GIB AUF DEINEN BRIEFESENDUNGEN DEN ABSENDER AN" (jako nadawca na przesyłce podawaj swój adres); minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.P52a. P53e |
| 100 PLN | |
43003 |
1937 wydanie obiegowe, znaczek z obiegu pocztowego. | Fi.265 |
| 20 PLN | |
43004 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, uszkodzony blok sprzedawany jako znaczek z bloku będący w idealnym stanie. | Fi.267a |
| 60 PLN | |
43005 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, znaczki z bloku w formie tzw. małego bloczka, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.272-73 (bl.3) Mi.274-75X |
| 200 PLN | |
43006 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria czysta z minimalnymi śladami po podlepkach. | Fi.274-78 Mi.276-80 |
| 50 PLN | |
43007 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III) (Mi.60 euro), seria kasowana. | Fi.274-78 Mi.276-80 |
| 120 PLN | |
43008 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria czysta w pięknym stanie. | Fi.274-78 Mi.276-80 |
| 150 PLN | |
43009 |
1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937, ostemplowana 6.6 wystawowym kasownikiem okolicznościowym (bez tekstu na odwrocie); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cpp4 Mi.PP3 |
| 300 PLN | |
43010 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.1 |
| 65 PLN | |
43011 |
| 70 PLN | |
43012 |
| 400 PLN | |
43013 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937, komplet czterech bloków w ciemnych i jasnych odmianach kolorów; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.1-2a, b |
| 280 PLN | |
43014 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.2 |
| 90 PLN | |
43015 |
1937 wydanie z dopłata na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty, niewielkie zgięcie prawego górnego narożnika. | Fi.bl.3 |
| 240 PLN | |
43016 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok ostemplowany kasownikiem okolicznościowym 28.11 w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.3 |
| 350 PLN | |
43017 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty z błędem, w znaczku za 25 (+25) Pf. "uszkodzona prawa ramka', blok zachowany w pięknym stanie. | Fi.bl.3 B1 Mi.Bl.3 PF I |
| 500 PLN | |
43018 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok z błędem na znaczku za 25 fen. w postaci przerwanej prawej ramki. | Fi.bl.3B1 |
| 450 PLN | |
43019 |
1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków na wycinkach ostemplowana 22.2 w pierwszym dniu obiegu rzadkim kasownikiem okolicznościowym "SCHOPENHAUER-GEDENKFEIER". | Fi.279-81 Mi.281-83 |
| 100 PLN | |
43020 |
1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków kasowanych. | Fi.279-81 Mi.281-83 |
| 30 PLN | |
43021 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.286 |
| 20 PLN | |
43022 |
1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria czysta w pięknym stanie. | Fi.286-94 |
| 400 PLN | |
43023 |
1938 wydanie obiegowe, seria w marginesowych czworoblokach w pięknym stanie, na marginesach numery nakładu. | Fi.286-94 |
| 3 000 PLN | |
43024 |
1938 wydanie obiegowe, seria w narożnych czworoblokach w pięknym stanie, górny prawy znaczek w czworobloku znaczka za 1 gulden z rzadkim błędem "podwójne O w Oliwa" - na górze powiększenie znaczka z błędem i bez błędu. | Fi.286-94 (294B1) |
| 2 000 PLN | |
43025 |
1938-39 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.800.-). | Fi.286-94, 287-89xR Mi.289-97, 290-92D |
| 700 PLN | |
43026 |
1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", znaczki do automatów w czworoblokach, kasowane w parkach poziomych (Fi.640.-; Mi.440 euro). | Fi.287R, 289R Mi.290Dx, 292Dx |
| 450 PLN | |
43027 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok lekko rozdarty w pionie. | Fi.289y |
| 20 PLN | |
43028 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.290 |
| 20 PLN | |
43029 |
1938 wydanie obiegowe, stemplowana parka. | Fi.291 |
| 20 PLN | |
43030 |
1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria kasowana okolicznościowo ADOLF HITLER HONOROWYM OBYWATELEM WOLNEGO MIASTA GDAŃSKA. | Fi.295-99 Mi.284-88 |
| 80 PLN | |
43031 |
1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria czysta na podlepkach. | Fi.295-99 Mi.284-88 |
| 30 PLN | |
43032 |
| 200 PLN | |
43033 |
1938-39 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, bardzo rzadka seria kasowana (Mi.550 euro, Fi.760.-). | Fi.D43-47 Mi.P43-47 |
| 700 PLN | |