Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 96. Generalgouvernement

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
38534

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 na papierze żeberkowanym poziomo, dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
120 PLN
38535

1942 całostka z sygnaturą III.42 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp9b
10 PLN
38536

1942 całostka z sygnaturą III.42.

Fi.Cp9b
10 PLN
38537

1942 całostka z sygnaturą III.42.

Fi.Cp9b
10 PLN
38538

1942 widoki zabytkowych budowli, sygnatura I.44.

Fi.Cp9c
35 PLN
38539

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 11.XII z St-Blaise w Szwajcarii do Warszawy, liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
38540

1942 specjalna koperta listu urzędowego "Regierung des Generalgouvernements TECHNISCHES ZENTRALAMT Krakau", czysta w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia z prawej strony i u góry).


50 PLN
38541

1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 24 gr frankatura mechaniczna na specjalnej kopercie listu urzędowego "Zeitungsverlag Krakau-Warschau G.m.b.h." przesłanego 15.9 miejscowo w Krakowie; na odwrocie mocna odbitka drugostronna frankatury; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.4a
1 200 PLN
38542

1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 000 gr, próbne frankatury mechaniczne różniące się krojem czcionek w znaku opłaty:

z datą 11.1.43 na firmowej karcie pocztowej, na odwrocie której podano maszynopisem "Frankotyp Modell Nr.C 8116/ 11.1.43" i odręcznie "20.1.44";

z datą 5.11.42 na formularzu kartkowym niemiecko-polskim (Fi.1c), na odwrocie którego podano maszynopisem "Frankotyp Modell C 8922/ Zeitungsverlag Krakau-Warschau, Krakau, Poststr.1/ 5.11.1942"; bardzo rzadkie walory w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.4a-b
4 000 PLN
38543

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie (bez tekstu na odwrocie) sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania.

Fi.29; Fcp4
80 PLN
38544

1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Stalowej Woli.

Fi.63, 79, 87
70 PLN
38545

1943 złożony front gazety krakowskiej wysłanej z Krakowa do Niemiec, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym.

Fi.72
80 PLN
38546

1943 przekaz paczkowy z Brzeska do Makowa Podhalańskiego.

Fi.74, 83
60 PLN
38547

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 10 + 60 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 14.12 z Warszawy do Sochaczewa, znaczek za 10 gr z "gapą", na odwrocie datownik odbiorczy 15.12, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.74, 110
40 PLN
38548

1943 znaczek Generalnego Gubernatorstwa użyty poza jego obszarem!!! widokówka ofrankowana znaczkiem za 12 gr z Hitlerem, wysłana 30.4 z Królewca (Königsberg) do Hannoweru; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.75
80 PLN
VERKAUFT
38549

1943 przekaz paczkowy z Przemyśla do Niemiec.

Fi.77, 83, 86
220 PLN
38550

1943 portret Hitlera, 20 gr + 1,60 zł, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 2.VI jako polecona ekspresowa z Warszawy do Lizbony, z prośbą o przekazanie informacji do PCK w Londynie; stempelki cenzur, czerwona adnotacja PCK na froncie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.77, 88a, Cp9b
200 PLN
38551

1943 list z Krakowa do Lipska, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym.

Fi.78
25 PLN
38552

1943 list polecony wysłany z pośrednictwa w miejscowości Wielkie Drogi do Krakowa, zwraca uwagę nietypowa erka typu blanco z wstemplowaną nazwą miejscowości, znaczki skasowane 17.2 w Krakowie, na odwrocie datownik odbiorczy z 18.2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, 84
100 PLN
38553

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 + 60 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 06.03.1944 z Krakowa do Berlina, na odwrocie datownik odbiorczy z 7.3; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, 111
30 PLN
38554

1943 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" Radom 1, rzadko spotykany kasownik propagandowy, odbitka doskonałej jakości na liście wysłanym 1.12 do miejscowości Wyśmierzyce; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78; VIIa
350 PLN
38555

1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Makowa.

Fi.79, 83, 86
60 PLN
38556

1943 przekaz paczkowy z Warszawy do Makowa Podhalańskiego.

Fi.79, 86
60 PLN
38557

1943 przekaz paczkowy z Mielca do Niemiec.

Fi.83
170 PLN
38558

1943 urodziny Hitlera, czysta seria z górnym marginesem z godłem III Rzeszy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03
30 PLN
38559

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03; 30
50 PLN
38560

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo.

Fi.104
20 PLN
38561

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, czworoblok z wyraźnym górnym "pustopolem"gw. Mikstein.

Fi.104
120 PLN
38562

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
100 PLN
38563

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3 w ładnym stanie.

Fi.104I
150 PLN
38564

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/2 z pustopolami na górnym marginesie, poza kilkoma lekkimi zgięciami widocznymi na skanie w ładnym stanie.

Fi.104I
250 PLN
38565

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/1 z pustopolami na górnym marginesie w ładnym stanie.

Fi.104I
220 PLN
38566

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.104I ark.
240 PLN
38567

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, stemplowany arkusz, w górnym lewym rogu szczątkowe pustopole.

Fi.104I ark.
90 PLN
VERKAUFT
38568

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania.

Fi.105-9 ark.
400 PLN
38569

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
20 PLN
38570

1943 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania.

Fi.110-2 ark.
180 PLN
VERKAUFT
38571

1943 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.110-2nz ark.
3 000 PLN
38572

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 2 zł - frankatura mieszana, adres pomocniczy wysłany 21.2.1944 z Krakowa do wydziału propagandy w Tomaszowie Mazowieckim, na odwrocie pieczęć urzędowa z "gapą".

Fi.113, 74, 86, 112
100 PLN
38573

1943 widoki zabytkowych budowli, makulaturowe znaczki cięte w marginesowych parkach.

Fi.113-5nz
240 PLN