Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 94. Polen zwischen den Weltkriegen

20055

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty (Fi.240.-).

Fi.262
Mi.283
200 PLN
20056

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

Fi.263
Mi.284
100 PLN
20057

Fi.263
Mi.284
120 PLN
20058

Fi.Cp51
60 PLN
20059

15 PLN
20060

1933 list firmowy z Krakowa z nadrukiem "DRUK / Opłacono gotówką 65%".

50 PLN
20061

50 PLN
20062

Fi.221, 223, 269
Mi.229, 231, 290&nbs;
100 PLN
20063

Fi.242
40 PLN
20064

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Siedlce - Lublin nr 254.

Fi.251
300 PLN
20065

1934 list polecony z Żyrardowa 3.10.34 do Warszawy.

Fi.255, 269
Mi.276, 290
30 PLN
20066

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Suwałki - Grodno nr 294 z wyróżnikiem a.

Fi.256
80 PLN
20067

1934 kartka nadana w agencji pocztowej z pokładu S/S "Kosciuszko".

Fi.256
90 PLN
20068

Fi.264-5
Mi.285-6
400 PLN
20069

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
20070

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy, gwarancja.

Fi.264-5
Mi.285-6
380 PLN
20071

Fi.264-5
Mi.285-6
2 000 PLN
20072

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
20073

Fi.264-65
Mi.285-86
500 PLN
20074

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana z oryginalnego obiegu pocztowego - rzadka, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
280 PLN
20075

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN
20076

1934 20-lecie wymarszu Legionów, 30 gr - frankatura mieszana, list wysłany 26.6.1935 z Poznania do Berlina.

Fi.267, 275I
Mi.288, 296I
30 PLN
20077

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30-blok znaczka za 20 gr.

Fi.268
Mi.289
400 PLN
20078

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria.

Fi.268-9
Mi.289-90
130 PLN
20079

Fi.268-9
Mi.289-90
280 PLN
20080

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria stemplowana.

Fi.268-9
10 PLN
20081

Fi.268-69
Mi.289-90
120 PLN
20082

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, FDC - znaczki z nadrukiem ostemplowane okolicznościowo 28.VIII w dniu wejścia do obiegu na dekoracyjnej karcie poleconej wysłanej z Warszawy do Poznania, zwraca uwagę użycie dwóch kasowników okolicznościowych urzędów: nadawczego - WARSZAWA 31 z wyróżnikiem "d" i przejściowego - WARSZAWA PORT LOTNICZY, datownik odbiorczy na froncie; na odwrocie pokwitowanie nadania kartki ze stemplem okolicznościowym (Myślicki 34 014 + 34 015).

Fi.268-69L
Mi.289-90
160 PLN
20083

1934 wydanie przedrukowe, seria z dwoma odmianami znaczka za 1 zł.

Fi.270, 271, 272I, II
20 PLN
20084

1934 wydanie przedrukowe, podstawowa seria w czworoblokach.

Fi.270-2
Mi.291-3
800 PLN
20085

Fi.270-272I, II
Mi.291-293I, II
1 100 PLN
20086

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków z nadrukiem offsetowym, prawy dolny znaczek z minimalnym ubytkiem w gumie i dziurką, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270I
Mi.291IA
1 000 PLN
20087

Fi.270I
Mi.291IA
220 PLN
20088

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Fi.1500.-), pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, ale z mocnymi śladami siatki po suszeniu gumy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270III
Mi.291II
1 800 PLN
20089

Fi.270III
Mi.291II
80 PLN
20090

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Mi. 40,- Euro), gwarancja i oznaczenie.

Fi.270III
Mi.291II
80 PLN
20091

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim odmiennym typem nadruku z nominałem w jednej linii, gwarancja i oznaczenie.

Fi.270III
Mi.291II
1 000 PLN
20092

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim typem nadruku typograficznego z nominałem i oznaczeniem "gr." w jednym wierszu, niewielki ślad po podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.270III
Mi.291II
600 PLN
20093

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskoszarym, piękny stan, sygnowany Kronenberg, gwarancja i opis typu i koloru nadruku Schmutz.

Fi.270IIa No
Mi.291IB
1 500 PLN
20094

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.270IIa No
Mi.291K
800 PLN