11222 |
1931-39 miesięcznik "Ilustrowanych Wiadomości Filatelistycznych" 50 zeszytów, niekompletne, bardzo rzadko spotykane. | |
| 2 000 PLN | |
11223 |
1931 formularz wezwania świadka wysłany z sądu w warszawie do Lwowa, napis "Sprawa karna wolna od opłaty / Opłata pocztowa ryczałtowa". | |
| 40 PLN | |
11224 |
1932 wydanie na przesyłki lotnicze, 10 + 15 + 20 gr - frankatura trójkolorowa, zagraniczny list lotniczy wysłany 2 XII z urzędu Katowice 1 do Norymbergi, przesyłkę opłacono znaczkami w wysokości 1 zł (60 gr list + obowiązkowa dopłata lotnicza 40 gr); na odwrocie datownik odbiorczy z 3.12; koperta firmowa HOTEL MONOPOL KATOWICE; dobry stan zachowania. | Fi.220, 221, 222 Mi.228, 229, 230 |
| 200 PLN | |
11225 |
1932 widokówka z Zakopanego do Śródek Jagiellońskich. | Fi.226 Mi.245 |
| 10 PLN | |
11226 |
1932 kartka z Zakopanego do Krakowa, widokówka Tatr Zielony Staw. | Fi.226 |
| 70 PLN | |
11227 |
1932 list z Krakowa 14.5.32 do Warszawy. | Fi.226, 243 Mi.245, 262 |
| 10 PLN | |
11228 |
1932 metka listu poleconego z Poznania do Niemiec, adnotacja "Próbki towarowe/wzory bez wartości", tj. szczególna usługa Poczty Polskiej, na którą była ustalona osobna, specjalna taryfa pocztowa. Rzadkie. | Fi.238, 243 |
| 80 PLN | |
11229 |
1932 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Czersk - Laskowice nr 436 z wyróżnikiem a. | Fi.243 |
| 100 PLN | |
11230 |
1932 200. rocznica urodzin Jerzego Waszyngtona. | Fi.250 Mi.271 |
| 10 PLN | |
11231 |
1932 małe doniczki - wydanie obiegowe, seria w czworoblokach. | Fi.251-7 Mi.272-8 |
| 150 PLN VERKAUFT | |
11232 |
1932 wydanie obiegowe - małe doniczki, seria. | Fi.251-7 Mi.272-8 |
| 70 PLN | |
11233 |
1932 Wydanie obiegowe tzw."małe doniczki", seria czysta w obu znanych położeniach znaku wodnego, w tym znaczki za 5 i 10 gr. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu W.II.L (Fi.po 20.-), znaczek za 15 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu W.II.P. (Fi.80.-) i znaczki za 20, 25 i 30 gr. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu W.II.L - dotąd niekatalogowane, znaczek za 60 gr. występuje tylko w położeniu W.II.P. | Fi.251-57 Mi.272-78 |
| 1 200 PLN | |
11234 |
1932 "KUP KSIĘGĘ/ KU CZCI/ POLEGŁYCH LOTNIKÓW" Lwów 2 wyróżnik "a", stempel propagandowy na karcie świątecznej wysłanej 23.XII do Krakowa; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 32 105). | Fi.252 Mi.273 |
| 60 PLN | |
11235 |
1932 "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT. KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" Warszawa 2 wyróżnik "c", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 8 XII do Wilna, datownik odbiorczy na odwrocie; przesyłkę po opatrzeniu stosowną adnotacją z pieczątką i parafką urzędnika "Adresatka wyprowadziła się ul.Wierulskiego 4 m 15" dosłano na nowy adres; dobry stan zachowania (Myślicki 34 126). | Fi.255 Mi.276 |
| 50 PLN | |
11236 |
| 300 PLN | |
11237 |
1932 list z Przemyśla. | Fi.256 Mi.277 |
| 10 PLN | |
11238 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Częstochowa - Kielce nr 453 z wyróżnikiem b. | Fi.Cp50 |
| 40 PLN | |
11239 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Katowice - Ząbkowice nr 349. | Fi.Cp51 |
| 80 PLN | |
11240 |
1933 list polecony z Katowic do Warszawy. | Fi.240 |
| 50 PLN | |
11241 |
1933 list polecony z Ożarowa koło Warszawy 14.III.33 z Fabryki Kabli do Warszawy. | Fi.240, 252, 254 Mi.259, 273, 275 |
| 20 PLN | |
11242 |
1933 list polecony z Radomia do Warszawy. | Fi.242, 252 |
| 40 PLN | |
11243 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostrów Poznański - Leszno nr 398, widokówka z kopalni w Wieliczce. | Fi.242, 252, 254 |
| 80 PLN | |
11244 |
1933 list polecony z Bydgoszczy do Warszawy. | Fi.242, 256, 258 |
| 45 PLN | |
11245 |
1933 ekspres polecony z Łodzi do Warszawy. | Fi.245, 252 |
| 40 PLN | |
11246 |
1933 "X-LECIE L.O.P.P. MIĘDZYNARODOWY MEETING LOTNICZY 24-25.V - WARSZAWA" Warszawa 2 (wyróżnik "c") okolicznościowy wirnik czytelnie odciśnięty na widokówce wysłanej 7.V do Łodzi; w katalogu Myślickiego nie reprodukowany!!! (Myślicki 33 108); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (karta ukośnie na długości ok.5 cm nadgięta - nie złamana); gwarancja Schmutz. | Fi.254 Mi.275 |
| 200 PLN | |
11247 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wołkowysk - Warszawa przez Czeremchę nr 116 z wyróżnikiem b. | Fi.254 Mi.275 |
| 50 PLN | |
11248 |
1933 list polecony z Bydgoszczy do Warszawy. | Fi.254, 256, 258 |
| 40 PLN | |
11249 |
1933 list polecony na kopercie firmowej Komunalnej Kasy Oszczędności w Pabianicach. | Fi.254, 257 Mi.275, 278 |
| 20 PLN | |
11250 |
1933 miejscowy list polecony z Warszawy. | Fi.254, 263 |
| 40 PLN | |
11251 |
1933 "KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ ZA 10 LUB 20 GR. DNI PRZECIWGRUŹLICZE 1.XII-10.I." Warszawa 2 wyróżnik "c", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 5 XII do Wilna; dobry stan zachowania (Myślicki 30 131). | Fi.256 Mi.277 |
| 50 PLN | |
11252 |
1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok. | Fi.258 Mi.279 |
| 1 000 PLN | |
11253 |
1933 700-lecie założenia Torunia, narożny czworoblok. | Fi.258 Mi.279 |
| 1 200 PLN VERKAUFT | |
11254 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, lekki ślad po podlepce (Fi.300.-), gwarancja Falkowski. | Fi.258D Mi.279Y |
| 240 PLN | |
11255 |
| 280 PLN | |
11256 |
1933 700-lecie Torunia (znak wodny II.G.) i II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu (znak wodny II.D), znaczki na kopercie ostemplowane okolicznościowo kasownikiem wystawowym (Myślicki 33 005). | Fi.258G, 260D, 255 Mi.279, 281Y, 276 |
| 100 PLN | |
11257 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.185.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 120 PLN | |
11258 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.740.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 440 PLN | |
11259 |
1933 zwycięzcy Challengu. | Fi.259 Mi.280 |
| 30 PLN | |
11260 |
1933 zwycięzcy Challengu, znaczek w ładnym stanie. | Fi.259 Mi.280 |
| 100 PLN | |
11261 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok. | Fi.259 Mi.280 |
| 500 PLN | |