9027 |
| 50 PLN | |
9028 |
1870 kartka z Nowego Sącza na Morawy. | |
| 15 PLN | |
9029 |
1870 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
9030 |
1871 TYMOWA, austriacki znaczek za 10 kr VI wydania z 1867 roku, skasowany polskim datownikiem w Tymowej, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.38 |
| 80 PLN | |
9031 |
1872 DZIERŻONIÓW - I WYDANIE ZNACZKÓW RZESZY NIEMIECKIEJ UŻYTE W PIERWSZYM TYGODNIU OBIEGU, znaczek pierwszego (po zjednoczeniu Rzeszy w 1870 roku) wydania znaczków ogólnoniemieckich za 1 Gr. - wprowadzony do obiegu 1.1.1872, na liście z sądu powiatowego datowanym 4.1 (czwartek), a wysłanym 8.1 (poniedziałek) z Dzierżoniowa do miejscowości Bielawa (Langenbielau), znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem REICHENBACH I/SCHL. STADT POST EXPED., na odwrocie stempelek nadejścia 9 1; w przypadku wydań klasycznych, dla przesyłek z początkowego okresu ich stosowania katalogi przewidują bardzo wysokie dopłaty; wczesna przesyłka z obszaru ziem polskich; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.4 |
| 1 600 PLN | |
9032 |
1872 POLANÓW, znaczek niemiecki za ½ Gr I wydania skasowany na wycinku efektownym stemplem podkówkowym (Hufeisenstempel) POLLNOW w Polanowie - wysoka wyceniana katalogowa (Feuser +600.-); bardzo dobry stan zachowania. | Mi.14 |
| 600 PLN | |
9033 |
1872 kartka ze Lwowa do Czortkowa. | |
| 60 PLN | |
9034 |
1873 list z Goerbersdorf (Sokołowsko) do Krakowa. | |
| 70 PLN | |
9035 |
1873 obwoluta listu z Marienwerder (Kwidzyn) do Christburg (Dzierzgoń). | |
| 25 PLN | |
9036 |
1873 składany list polecony z Marienwerder (Kwidzyn) do Grudziądza. | |
| 60 PLN | |
9037 |
1874 TORUŃ, znaczek niemiecki za 1 Gr skasowany efektownym stemplem podkówkowym (Hufeisenstempel) THORN w Toruniu; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.19 |
| 80 PLN | |
9038 |
1874 karta pocztowa z napisami niemieckim i ukraińskim znacznie przesunięty znak opłaty - wydrukowano go częściowo na ramce okalającej kartę; wysłana 24/7 z miejscowości Mikulińce do Lwowa, datownik odbiorczy z 25/7 na froncie; dobry stan zachowania. | Mi.P21 |
| 150 PLN | |
9039 |
1874 obwoluta listu z Stuhm (Sztum) do Christburga (Dzierzgoń). | |
| 50 PLN | |
9040 |
1876 CZĘSTOCHOWA, karta pocztowa za 4 kop wysłana 10.11 z Częstochowy do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem z ozdobnikiem, datownik odbiorczy WARSZAWA EKSPEDYCJA PRZYJMOWANIE I WYDAWANIE KORESPONDENCJI ZWYKŁEJ i PACZEK (ВАРШАВА ЭКСП.ВЫД.ПРОСТ.КОР.и.ПОСЫЛОКЪ) z tego samego dnia; tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; 1883 karta pocztowa za 3 kop wysłana 16.11 z Częstochowy do Liverpoolu, znak opłaty unieważniony ozdobnym datownikiem odciśniętym dodatkowo poniżej, przesłana ambulansem nr.27 relacji WARSZAWA-ALEKSANDRÓW datownik POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЬ No.27) No.27 z wyróżnikiem "6"; dobry stan zachowania; na karcie albumowej. | Mi.P4, P5 |
| 150 PLN VERKAUFT | |
9041 |
1876 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm wysłana 23.V z miejscowości Rożyszcze do Kijowa, 24.V przesłana ambulansem nr.54 relacji Grajewo-Kijów, znak opłaty unieważniony kasownikiem (РОЖИЩЕ ПОЧТ.СТ. ВОЛЫНСК.Г.), ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na odwrocie; również na odwrocie kasowniki odbiorcze z 25.V; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U25C |
| 120 PLN | |
9042 |
1877 niewielki liścik wysłany 7.I z Londynu do Krakowa, ofrankowany 3 znaczkami jednopensowymi (z płyty 183), dwa z nich użyto częściowo jako zalepki do zabezpieczenia listu, unieważnione stemplem typu duplex z numerem W9, na odwrocie krakowski stempel odbiorczy z 10.I; treść pisana po hebrajsku; niespotykany walor w bardzo słabym stanie zachowania. | Mi.16 |
| 60 PLN | |
9043 |
1878 list z Krakowa do Wiednia, stempel Kraków Dworzec wieczór. | |
| 80 PLN | |
9044 |
1878 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej. | |
| 40 PLN | |
9045 |
1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej. | |
| 30 PLN | |
9046 |
1878 składany list z Marienwerder (Kwidzyn) do Conitz (Chojnice). | |
| 60 PLN | |
9047 |
1878 składany druk z Garzyna k. Wschowy do Leszna. | |
| 45 PLN | |
9048 |
1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa. | |
| 40 PLN | |
9049 |
1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej. | |
| 40 PLN | |
9050 |
1881 potwierdzenie pocztowe z Hohenstein (Pszczółki) do Gdańska. | Mi.41, 42 |
| 36 PLN VERKAUFT | |
9051 |
1881 makulatura - wadliwie przycięta karta pocztowa, wysłana 26(15).I z Warszawy do Hamburga; bardzo ciekawy i rzadko spotykany walor ponieważ kontrola jakości była wtedy niezwykle dokładna i wychwytywała wszelkiego rodzaju usterki. | Mi.P5 |
| 200 PLN | |
9052 |
1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej. | |
| 25 PLN | |
9053 |
| 80 PLN | |
9054 |
1881 kompletny składany list z Canth Stadt (Ka ątów Wrocławskich) do Szprotawy. | |
| 90 PLN | |
9055 |
1882 kompletny składany list z Zakopanego na Morawy. | Mi.37 |
| 120 PLN | |
9056 |
1882 ŁÓDŹ, karta pocztowa za 3 kop wysłana 7.11 z Łodzi do Liverpoolu, znak opłaty unieważniony datownikiem ЛОДЗЬ ПОЧТ.КОНТ. 4 ПЕТРОКОВСК.Г., tego samego dnia przewieziona ambulansem nr.27 relacji WARSZAWA-ALEKSANDRÓW datownik POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЬ No.27) No.27 z wyróżnikiem "6"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; 1886 karta pocztowa za 3 kop wysłana 30.5 z Łodzi do Jawora (Jauer i/Schl), znak opłaty unieważniony datownikiem ЛОДЗЬ ПОЧТ.КОНТ. 6 ПЕТРОКОВСК.Г., dodatkowo ozdobna kaszetka nadawcy ADOLF ROSENTHAL; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej. | Mi.P5, P6 |
| 100 PLN | |
9057 |
1882 KALISZ, karta pocztowa za 3 kop wysłana 29.11 z Kalisza do Liverpoolu, znak opłaty unieważniony datownikiem z ozdobnikiem u dołu odciśniętym dodatkowo poniżej, obok znaku opłaty odciśnięto następnego dnia inny datownik kaliski; bardzo dobry stan zachowania; 1891 karta pocztowa za 4 kop wysłana 17.10 z Kalisza do Wiesbaden, znak opłaty unieważniony datownikiem КАЛИШЪ 2 ПОЧТ.ТЕЛЕГР.КОНТ.; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej. | Mi.P5, P11 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
9058 |
1882 list wysłany 12.6 z miejscowości Zdroje (Finkenwalde) do Szczecina, pomimo, że przesyłka została oznaczona adnotacją zwalniającą od opłaty pocztowej "Portopfl.d.S.", na froncie wpisano dużymi cyframi wysokość dopłaty "20", na odwrocie dekoracyjny zielony stempelek nadawcy z wizerunkiem palmy i łacińską dewizą "UT PALMA VIRESCIT" z miejscowości Podjuchy, a także datownik odbiorczy. | |
| 80 PLN | |
9059 |
1882 obwoluta listu pobraniowego z Gollub (Golub Dobrzyń) do Bydgoszczy. | |
| 50 PLN | |
9060 |
| 130 PLN | |
9061 |
1883 list składany z Ostrowa do Essen, niedoręczony zwrócony do nadawcy z nalepką cesarskiego postamtu. | |
| 70 PLN | |
9062 |
1885 karta pocztowa z Łodzi do Walk (Wałk), przesłana 6.I ambulansem nr.72 relacji Warszawa-Mława, datownik "POCZTOWY WAGON No.72" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.72), a następnie 7.I ambulansem nr.4 relacji Warszawa-Petersburg - rzadki ośmiokątny datownik "PRZEDZIAŁ POCZTOWY WAGONU N4"(ПОЧТОВОЕ ОТДѢЛЕНIЕ ВАГОНА N4)" z wyróżnikiem "6", kasownik tranzytowy Rygi z 9.I; dobry stan zachowania. | Mi.30 |
| 800 PLN | |
9063 |
1885 list składany z Oppeln (Opola) do Rybnika. | Mi.34 |
| 50 PLN | |
9064 |
1885 Oświęcim, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1883 roku unieważniony polskim kasownikiem w Oświęcimiu, znaczek z rzadkim mieszanym ząbkowaniem 9½ : 10, Michel 200,- Euro. | Mi.46 |
| 400 PLN | |
9065 |
1885 dowód doręczenia z Nowego Sącza. | |
| 35 PLN | |
9066 |
1885 obwoluta listu pobraniowego z Bukowitz (Bukowca) do Schwetz (Świecie). | |
| 50 PLN | |