Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 93. Volksrepublik Polen 1944-1952

13773

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (II forma, typ 1) - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 18.12 z Krakowa do Oliwy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376aT1
Mi.409b
80 PLN
13774

Fi.376aT2
Mi.409b
50 PLN
13775

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura mieszana, dolny z parki z błędem znaczka podstawowego z poz.81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka wysłana 23.XI z miejscowości Boernerowo do Brukseli, cenzura 1578; gwarancja.

Fi.376aT2, 375, 378
Mi.409b, 408, 411
200 PLN
13776

1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja.

Fi.376a t1+2
Mi.409b
50 PLN
13777

1945 wydanie przedrukowe, ośmioblok; lewy czworoblok znaczki z nadrukiem ty 1, prawy czworoblok z nadrukiem typ 2.

Fi.376a typ1 + 2
Mi.409b
60 PLN
13778

1945 wydanie przedrukowe, znaczki z nadrukiem typ 1 i 2.

Fi.376a typ1+2
Mi.409b
15 PLN
13779

Fi.376b
Mi.409a
380 PLN
13780

Fi.376b F.I
Mi.409a
7 500 PLN
13781

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 1, poz.36), to najrzadsza jako kasowana odmiana tego wydania - rzadsza niż wyżej wyceniana Forma I; wysoka wycena katalogowa (Mi.500 euro); unieważniony w III.46. w Krakowie; poza widocznym na skanie niewielkim pęknieciem pod prawym 25, w bardzo ładnym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.II T.1
Mi.409a
360 PLN
13782

1945 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 2, poz.24); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.II t.2
Mi.409a
1 500 PLN
13783

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z bardzo nadrukiem formy II z poz. 4, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376b FII typ 2
Mi.409a
1 400 PLN
13784

Fi.376b T1
Mi.409b
6 000 PLN
13785

Fi.376b typ 1 i 2
Mi.409a
2 500 PLN
13786

Fi.376d t1+2
Mi.409b
1 400 PLN
13787

1945 list polecony z Poznania 16.VIII.46 do Warszawy.

Fi.377, 395
Mi.410, 428
15 PLN
13788

1945 list z Olsztyna do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 680.

Fi.379B
Mi.412A
50 PLN
13789

Fi.379B
Mi.412A
30 PLN
13790

Fi.380
Mi.414
30 PLN
13791

Fi.381
Mi.415
45 PLN
13792

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
13793

1945 Warszawa oskarża, list polecony z Kraśnika do warszawy, znaczek źle - osobliwie wycięty z arkusza, nalepka na zbiórkę środków na Ligę Morską, na odwrocie stemple odbiorcze, osobliwe i ciekawe.

Fi.383
Mi.417
180 PLN
13794

1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 15/III 46 z Lublina do Grudziądza, znaczek skasowany datownikiem gumowym LUBLIN 1 z wyróżnikiem "*b*" i datą wpisywaną ręcznie; prowizoryczny stempelek polecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; koperta firmowa "KLinika Dermatologiczna Uniw. M.Curie-Skłodowskiej (Szpital Św. Józefa) Lublin, ul.Radziwiłłowska 11"; dobry stan zachowania (koperta rozerwana).

Fi.383
Mi.417
50 PLN
13795

Fi.384
Mi.418
60 PLN
13796

Fi.385 P1, 385 P1 FFi
Mi.419
3 200 PLN
13797

Fi.385, 377
Mi.419, 410
100 PLN
13798

1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

Fi.386
Mi.413
100 PLN
13799

1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413
60 PLN
13800

1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.386
Mi.413
60 PLN
13801

Fi.386
Mi.413
60 PLN
13802

1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł.

Fi.387
Mi.420
30 PLN
13803

1945 miejscowa kartka z Warszawy o charakterze filatelistycznym, stempel okolicznościowy Święta Ludowego, stempel cenzury wojskowej nr 1752.

Fi.Cp92
80 PLN
13804

1945 kartka z Łowicza do Zdun, stempel cenzury wojskowej nr 1089.

Fi.Cp92
100 PLN
13805

1945 kartka z Milanówka do Rzeszówka, stempel cenzury wojskowej nr 1079.

Fi.Cp92
70 PLN
13806

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, znaczek w kolorze karminowym nie wprowadzony do obiegu, znaczek ten wydano definitywnie w kolorze brązowym, gwarancja Walocha.

Fi.XXI
350 PLN
13807

1945 kompletny list polecony (z treścią w środku) z Moskwy 30.1.45 do Warszawy, stemple radzieckiej cenzury wojskowej i stempel polskiej cenzury wojskowej nr 1007.

140 PLN
13808

1945 kartka z Czechosłowacji do Zakopanego, stempel cenzury wojskowej nr 2061.

50 PLN
13809

1945 list z radzieckiej poczty polowej 17.7.45 do Gorlic, stemple radzieckiej cenzury wojskowej i polskiej nr 1661.

60 PLN
13810

1945 list żołnierski do Lwowa, stempel "Wojskowy" i stempel cenzury wojskowej nr 63 i kasowniki radzieckie.

100 PLN
13811

1945 list z Wielkiej Brytanii do Rogóźna, stempel cenzury wojskowej nr 2003.

60 PLN
13812

1945 kartka na formularzu Polskiego Czerwonego Krzyża z Włocławka do Bydgoszczy, niemy kasownik Włocławka i rzadki stempel opłaty gotówkowej, stempel cenzury wojskowej nr 1560.

80 PLN