Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 92. Volksrepublik Polen 1944-1952

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
4529

1944 Goznak, kartka z Piotrkowa Trybunalskiego 19.3.45 do Kamienicy Polskiej, niemy poniemiecki kasownik i stempel prowizoryczny "PIOTRKÓW TRYB.", stempel cenzury wojskowej nr 253.

Fi.343
Mi.384
150 PLN
4530

1944 Goznak, list firmowy z Radomia 26.1.45 do Częstochowy, list opłacony według taryfy obowiązującej pod koniec 1944 roku, oznaczenie konieczności pobrania dopłaty "T.", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 8.

Fi.343
Mi.384
140 PLN
4531

1944 miejscowy list z szpitala w Jarosławiu 22.9.44, prowizoryczny kasownik Jarosławia z ręcznie wpisaną datą i nazwą miejscowości, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 189, list nadpłacony.

Fi.343
Mi.384
140 PLN
VERKAUFT
4532

1944 Goznak, kompletny arkusz w dobrym stanie złożony w połowie, katalogowane błędy B1, B2 i B3.

Fi.343 ark. B1, B2, B3
Mi.384
320 PLN
4533

1944 Goznak, parka z poz. 27-28, prawy znaczek z błędem "kropka po lewej stronie cyfry 5", gwarancja i opis Więcław.

Fi.343B
Mi.384
30 PLN
4534

1944 Goznak, dolny znaczek z błędem "zniekształcone Z", gwarancja i opis Jendroszek.

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
VERKAUFT
4535

1944 Goznak, parka z poz. 41-42, lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z".

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
VERKAUFT
4536

1944 Goznak, list z Radomia 5.4.45 do Gdańska, list opłacony parką znaczków z poz. 41-42, lewy znaczek z błędem "uszkodzone Z", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 734, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.343B1
Mi.384
240 PLN
4537

1944 K.R.N., list miejscowy z Lublina, koperta użyta prawdopodobnie dwukrotnie na ten sam adres; pierwszy raz list opłacono gotówką 7.8.44, a powtórnie opłacono znaczkiem 4.1.45 (kasownik na znaczku), opłata raz 0,50 zł, a następnie 1 zł odpowiada obowiązującym w tych dniach taryfom pocztowym, osobliwe.

Fi.344
Mi.386
800 PLN
4538

1944 K.R.N., pionowa parka z nadrukiem przesunięty w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
80 PLN
4539

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
4540

1944 K.R.N., miejscowy list polecony z Siedlec 19.1.45, prawidłowa opłata wynosiła 3 zł, a naklejono czworoblok znaczków za łącznie 4 zł, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 204 świadczący o obiegu pocztowym, dekoracyjna całość.

Fi.344
Mi.386
600 PLN
4541

1944 K.R.N., miejscowy list z Warszawy złożony z formularza telegramu, kasownik prowizoryczny urzędu pocztowego Warszawa 26, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
600 PLN
4542

1944 K.R.N., znaczek z poz. 1 z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.344 B1
Mi.386
160 PLN
4543

1944 K.R.N., znaczek z poz. 51 z charakterystyczną usterką znaczka podstawowego występującą w całym nakładzie "kreska długości ok. 1,5 mm na prawym skrzydle orła".

Fi.344 B1
Mi.386
25 PLN
4544

1944 K.R.N., miejscowy list polecony z Lublina z pierwszego dnia obiegu znaczka wydania przedrukowego, ręcznie pisana erka, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury wojskowej nr 8.

Fi.344, 342
Mi.386, 383
1 000 PLN
4545

1944 wydanie rocznicowe, seria w czworoblokach, gwarancja Petriuk.

Fi.344-6
Mi.386-8
100 PLN
VERKAUFT
4546

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem z poz. 47 z błędem "mniejsza kropka po literze R", gwarancja i oznaczenie.

Fi.344B20
Mi.386
30 PLN
4547

1944 K.R.N., marginesowa parka znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka; oba z błędami: górny z poz.11 "przerwa i wcięcia w cyfrze 3, brak dolnego zakończenia cyfry 9", dolny z nasuniętym z poz.31 "przerwy w lewej kresce" (Fi.450.-), dodatkowo w obu znaczkach lewe kreski grubsze od prawych, gwarancja Krawczyk.

Fi.344x B7+16
Mi.386 
360 PLN
4548

1944 P.K.W.N., kartka z Krosna 16.6.45 do Sopotu, stempel cenzury wojskowej nr 1634, opłata niezgodna z taryfą pocztową (2 zł zamiast 0,50 zł).

Fi.345
Mi.387
700 PLN
4549

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja.

Fi.345
Mi.387
120 PLN
4550

1944 P.K.W.N., marginesowy znaczek za 2 zł./25 gr. z rzadkim błędem na poz.11/61 "niedodruk lewej części nadruku", znaczek podstawowy z III walca, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.345 B
Mi.387
300 PLN
4551

1944 P.K.W.N., kasowany znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem znaczka podstawowego z II walca "lekki druk podwójny" (opisano w PZP str.300 dolny akapit), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B
Mi.387 
100 PLN
4552

1944 P.K.W.N., list polecony z Łodzi 22.3.45 do Rawicza, na odwrocie stempel tranzytowy z Kobylina i prowizoryczny odbiorczy z Rawicza, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 345, gwarancja.

Fi.345, 358
Mi.387, 391
1 500 PLN
4553

1944 P.K.W.N., czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr. z nadrukiem wartości na dole (Fi.600.-), dodatkowo w obu prawych znaczkach lewe kreski wyraźnie cieńsze niż prawe - to cecha znaczków z 4 i 9 szeregu, gwarancja.

Fi.345 MK
Mi.387 
600 PLN
4554

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
65 PLN
4555

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
4556

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
70 PLN
4557

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem wchodzącym na górny margines. Pionowe przesunięcia w tym wydaniu są znacznie rzadsze niż poziome.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
4558

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
4559

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał częściowo na górze i częściowo na dole znaczka, gwarancje Ways, Petriuk.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
4560

1944 R.T.R.P., list polecony z Lublina 24.1.45 do Leżajska, znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 14, gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388
600 PLN
4561

1944 R.T.R.P., list polecony z Rozwadowa 4.5.45 do Rzeszowa, znaczek unieważniony przedwojennym kasownikiem Rozwadowa, prowizoryczna erka, list przekierowano do Czudec, a następnie niedoręczony zwrócono do nadawcy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 273, ciekawy dekoracyjny obieg, koperta rozcięta i lekko przycięta do ekspozycji, gwarancja Walocha.

Fi.346
Mi.388
750 PLN
4562

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja.

Fi.346
Mi.388
120 PLN
4563

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 12.II.1945 z Brzozowa do Lublina, znaczek skasowany prowizorycznym stemplem okupacyjnym "Brzozow / 12 FEB 1945", prowizoryczny stempelek polecenia, stempelek cenzury wojskowej 171 z dopisaną literą "a"; kasownik odbiorczy na odwrocie; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, oferowana wspaniała, efektowna całość w dobrym stanie zachowania - koperta głębiej rozcięta, gdyż otwierano ją od strony zaklejenia przez cenzurę klejem mącznym; gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388 
1 200 PLN
4564

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 72 z walca III, gwarancja Ways.

Fi.346
Mi.388 
60 PLN
4565

1944 R.T.R.P. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 30.3.1945 z miejscowości Frysztak Krośnieński do Krosna opłacony znaczkiem za 3 zł./25 gr. z błędem nadruku na poz.20/70 "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana" unieważnionym prowizorycznym datownikiem przedwojennym, prowizoryczny stempelek polecenia, stempelek cenzury wojskowej 175; datownik odbiorczy na odwrocie; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.346 B3
Mi.388
1 250 PLN
4566

1944 R.T.R.P., unikalny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie (Fi. 7.500,-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 347 i kasownik odbiorczy, ten błąd perforacji występował w zaledwie kilku arkuszach, znanych kilka listów ze znaczkiem z tym błędem nadanych miejscowo w Lublinie, gwarancja.

Fi.346MK1
Mi.388
10 000 PLN
4567

1944 R.T.R.P., wzorcowa odbitka kontrolna nadruku z poz. 15 na szarym papierze, gwarancja i oznaczenie.

Fi.346P
Mi.388
100 PLN
VERKAUFT
4568

1944 R.T.R.P., czworoblok wzorcowych odbitek kontrolnych nadruku z poz. 16/27 na szarym papierze, gwarancja i oznaczenie.

Fi.346P
Mi.388
400 PLN