Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 92. Generalgouvernement

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
3345

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.41 dofrankowana (opłata niezgodna z taryfą), wysłana z agencji pocztowej w Jaraczowie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Jaraczów über Tomaszów Lub." - zwraca uwagę niedozwolone użycie w nazwie miejscowości polskich znaków diakrytycznych (tu "ó"); znaki opłaty skasowano 8.9 w Piotrkowie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
50 PLN
3346

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
30 PLN
3347

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro).

Fi.Cp7II
Mi.P10
50 PLN
3348

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8I
20 PLN
3349

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze II.41, czysta; dobry stan zachowania.

Fi.Cp8II
20 PLN
3350

1940 kartka nadana z Łopuszna koło Kielc do Katowic.

Fi.Cp78II
140 PLN
3351

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm !!! niezwykle rzadko występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.1500.-); tekst XXII "Infolge..." w podpisie "Im Auftrag Klimek", karta czysta; egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Fcp2II
1 400 PLN
3352

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), skasowana 5.3.42 w urzędzie Kraków 1.

Fi.FCp3
40 PLN
3353

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Um den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
3354

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; słabszy stan zachowania.

Fi.Fcp3
20 PLN
3355

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
60 PLN
3356

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XX "Mit Rücksicht auf die kriegsbedingten Verhältnisse er-", wysłana 18.8.43 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieskie stemple urzędowe; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.FCp4
350 PLN
3357

1940 formularz poczty niemieckiej z Krakowa wykonany na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
150 PLN
3358

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, 6 gr - frankatura pojedyncza, kreślony druk urzędowy Rentenkammer Warschau wysłany 7.XII z Warszawy do Wierzbnika; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.U1
40 PLN
3359

1940 list urzędowy z Warszawy z Rejestru Skazanych do posterunku polskiej policji w Lublinie.

Fi.U6
160 PLN
3360

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana w Krakowie 23.3.42.

Fi.U16-24
35 PLN
3361

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana 10.8 kasownikiem okolicznościowy z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN".

Fi.U16-24; 11
50 PLN
3362

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "ARBEITSAMT WARSCHAU" wysłany 11.2.43 z Warszawy do Krakowa; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.U21
Mi.D21
50 PLN
3363

1940 wydanie przedrukowe, trzy grzecznościowe listy polecone z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze.


50 PLN
3364

1940 widoki zabytkowych budowli, trzy listy grzecznościowe do Niemiec.


15 PLN
3365

1940 (?) widokówka wysłana 28 z Żychlina do Warszawy, najpewniej była opłacona znaczkiem Rzeszy, który po drodze odpadł, Poczta oznaczyła dopłatę bardzo ładnie odciśniętym stempelkiem "Nachgebühren dopłata 2" z dopisaną niebieską kredką liczbą "18"; dobry stan zachowania.


200 PLN
3366

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa z marginesem i liczbami rozrachunkowymi; część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (margines przycięty).


70 PLN
3367

1940 telegram w z Krakowa do warszawy w specjalnej kopercie na telegramy z reklamą komercyjną na odwrocie.


50 PLN
3368

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12; 40
25 PLN
3369

1941 znaczek na formularzu kartkowym poczty polowej skasowany 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie stemplem okolicznościowym "EIN JAHR NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT"; na odwrocie formularza cytat z przemówienia wodza.

Fi.12; 51
40 PLN
3370

1941 2. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14-18
90 PLN
VERKAUFT
3371

1941 znaczek na całostce ostemplowany w Krakowie 8.12 kasownikiem okolicznościowym z okazji Dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci; temat - MUZYKA.

Fi.19
60 PLN
3372

1941 kasownik okolicznościowy z okazji urodzin A.Hitlera z Krakowa.

Fi.33
10 PLN
3373

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 10.8 w Lublinie, stemplem z okazji zawodów hippicznych ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN.

Fi.40; 11
40 PLN
3374

1941 list nadany w agencji pocztowej w Piekoszewa do Kielc.

Fi.41
45 PLN
3375

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Szańcu przez Busko Zdrój do Jurkowa.

Fi.41
40 PLN
VERKAUFT
3376

1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczek na karcie ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.41; 10
30 PLN
3377

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
80 PLN
3378

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Wojciechowa przez Radomsk do Warszawy.

Fi.43
45 PLN
3379

1941, 1943 dwie kartki z Cieszanowa nadane 31.I.1941 oraz 13.I.1943 ilustrujące historię tej miejscowości i ziem wschodnich zajętych przez Niemców podczas II wojny światowej. 12 września 1939 roku do miasta wkroczył Wehrmacht. Po wycofaniu się Niemców do miasta na krótko wkroczyli żołnierze Armii Czerwonej. Następnie po opuszczeniu miasta przez Rosjan została ustawiona linia demarkacyjna. Cieszanów znalazł się w obrębie Generalnego Gubernatorstwa. Administracyjnie przydzielony został do powiatu tomaszowskiego, a po jego skasowaniu wszedł w skład powiatu zamojskiego (dystrykt lubelski). W Cieszanowie Niemcy utworzyli getto, które znajdowało się wokół synagogi.

Fi.43, 67
250 PLN
3380

1941 "V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, list wysłany 29.7 z Kielc do miejscowości Zakrzów, stempelek bardzo ładnie odciśnięty, znaczek z miejscowymi przebarwieniami; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.45
100 PLN
3381

1941 list nadany w agencji pocztowej w Wojsławicach do Lublina.

Fi.45
35 PLN
3382

1941 lista nadany w agencji pocztowej w Rokicinach przez Koluszki do Krakowa.

Fi.45
45 PLN
3383

1941 list nadany w agencji pocztowej w Ratoszynie do Lublina.

Fi.45
45 PLN
3384

1941 list nadany w agencji pocztowej w Konstantynowie nad Bugiem przez Białą Podlaską do Krakowa.

Fi.45
45 PLN