39491 |
1951 25 rocznica śmierci Feliksa Dzierżyńskiego, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste. | Fi.562 Mi.700 |
| 40 PLN | |
39492 |
1951 25. rocznica śmierci Feliksa Dzierżyńskiego, znaczek z pustopolem. | Fi.562 Mi.700 |
| 20 PLN | |
39493 |
1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, serie z odmianami papierów. | Fi.563-5 Mi.702-4 |
| 300 PLN | |
39494 |
1951 7 rocznica Manifestu Lipcowego, seria kasowana (Fi.35.-). | Fi.563-65 Mi.702-04 |
| 30 PLN | |
39495 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, znaczek z usterką "plama pod gołąbkiem". | Fi.566 Mi.701 |
| 10 PLN | |
39496 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, znaczek legitymacyjny o ząbkowaniu liniowym 12¾:10¾ z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | Fi.566 Mi.701 |
| 40 PLN | |
39497 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, narożny czworoblok znaczków o ząbkowaniu liniowym 12¾:10¾, lewy dolny z błędem na poz.91 "biała plama pod gołąbkiem", dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.566 B3 Mi.701 |
| 60 PLN | |
39498 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, czworoblok znaczków o ząbkowaniu liniowym 12¾:10¾, lewy dolny z błędem na poz.67 "przekreślone N w BOJOWNIKÓW", dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.566 B5 Mi.701 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
39499 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, makulaturowy znaczek z pocztowego obiegu błędem ząbkowania - niepełny rysunek znaczka, gwarancja Walocha. | Fi.566MK Mi.701 |
| 90 PLN | |
39500 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste. | Fi.567 Pw Mi.706 Zf |
| 50 PLN | |
39501 |
1951 wydanie przedrukowe, czworoblok z pustopolami na lewym marginesie. | Fi.567 Mi.706 |
| 80 PLN | |
39502 |
1951 wydanie przedrukowe, nadruk nowej wartości lekko przesunięty do góry. | Fi.567 Mi.706 |
| 20 PLN | |
39503 |
1951 Bolesław Bierut - wydanie przedrukowe na wartości nie wprowadzonej do obiegu, znaczek za 45 gr./35 zł. z niekatalogowanym błędem nadruku "brak wypustki w literze g", gwarancja. | Fi.567 B Mi.705 |
| 100 PLN | |
39504 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.567MK Mi.706 |
| 50 PLN | |
39505 |
1951 Festiwal Muzyki Polskiej, znaczek z przesuniętą perforacją pionową z bocznym marginesem. | Fi.571 Mi.709 |
| 50 PLN | |
39506 |
1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, znaczki z bloku - wszystkie kombinacje: czworoblok, parki poziome i pionowe, znaczki pojedyncze; aby uzyskać podobny komplet trzeba porwać co najmniej 4 bloki wycenione wg. katalogu Fischera na 600.- zł; czyste. | Fi.573-76 Mi.711-14 |
| 400 PLN | |
39507 |
1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, czwórka z bloku, kasowana z pełną oryginalną gumą. | Fi.573-76 Mi.711-14 |
| 30 PLN | |
39509 |
1951 groszy, blok z nadrukami groszy typ 23A w kolorze fioletowym, blok kasowany stemplem Warszawa 1 z wyróżnikiem "1m", na odwrocie uszkodzona guma przy dolnym marginesie, od frontu bez zarzutu. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 1 000 PLN | |
39510 |
1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok. | Fi.bl.12 Mi.Bl.12 |
| 120 PLN | |
39511 |
1951 Ogólnopolski Zjazd PZF, blok drukowany z nadmierną ilością farby, lekko pogrubiony druk, osobliwe. | Fi.bl.12 Mi.Bl.12 |
| 90 PLN VERKAUFT | |
39512 |
1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok czysty (Fi.150.-). | Fi.bl.12 |
| 130 PLN | |
39513 |
1951 karnet - blok "I OGÓLNOPOLSKI ZJAZD DELEGATÓW PZF". | Fi.bl.12 |
| 70 PLN | |
39514 |
1951 Ogólnopolski Zjazd PZF, blok z błędem w postaci podwójnych linii prawego ornamentu w górnej części. | Fi.bl.12B1 Mi.Bl.12 |
| 90 PLN | |
39515 |
1951 poświadczenie odbioru przesyłki na druku pocztowym. | |
| 15 PLN | |
39516 |
1952 rocznik kopert FDC. | Fi.583-652 Mi.721-90 |
| 950 PLN | |
39517 |
1952 rocznik znaczków czystych w tym dodatkowo odmiana 631I NIEDZIGA (Fi.566,50.-). | Fi.583-652 Mi.721-90 |
| 340 PLN | |
39518 |
1952 5. rocznica śmierci gen. Karola Świerczewskiego, serie z odmianami papieru. | Fi.588-9 Mi.726-7 |
| 50 PLN | |
39519 |
1952 wydanie na przesyłki lotnicze, seria cięta z górnymi marginesami, czysta (Fi.80.-). | Fi.590-93A Mi.728-31B |
| 60 PLN VERKAUFT | |
39520 |
1952 wydanie na przesyłki lotnicze, seria cięta, kasowana - z koperty FDC (Fi.75.-). | Fi.590-93A Mi.728-31B |
| 60 PLN | |
39521 |
1952 wydanie na przesyłki lotnicze, nieząbkowana seria czysta w czworoblokach z marginesami, 90 gr blok legitymacyjny z oznaczeniem walca (1 walec, 2 nakład, 1 moletowanie), bardzo dobry stan zachowania (Fi.+350.-). | Fi.590-93A Mi.728-31B |
| 300 PLN | |
39522 |
1952 FDC - "Wydanie na przesyłki lotnicze", nieząbkowane (Mi.80 euro). | Fi.591-93A Mi.728-31B |
| 120 PLN | |
39523 |
1952 wydanie na przesyłki lotnicze, narożny znaczek z pustopolem. | Fi.591B Mi.729A |
| 300 PLN | |
39524 |
1952 Wydanie na przesyłki lotnicze, 90 gr - frankatura wielokrotna, parka pionowa na poleconej opasce gazetowej wysłanej 25.10 z urzędu Kraków 19 do Bremy, na odwrocie datownik odbiorczy z 31.10; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.592B Mi.729A |
| 150 PLN | |
39525 |
1952 Wyścig Pokoju, komplet 4 kopert z kasownikami wszystkich etapów na terenie Polski: Warszawa, Łódź, Katowice i Wrocław (Myślicki 52 005-8); temat - KOLARSTWO. | Fi.597 Mi.735 |
| 40 PLN | |
39526 |
1952 110 rocznica urodzin Marii Konopnickiej, znaczek za 1.15 zł., z błędem "podwójna cyfra 1 w 110", gwarancja. | Fi.602 B1 Mi.740 DP |
| 25 PLN | |
39527 |
1952 110 rocznica urodzin Marii Konopnickiej, znaczek za 1.15 zł, z błędem "podwójna cyfra 1 w 110" na kopercie FDC. | Fi.602 B1, 601 Mi.740DP, 739 |
| 50 PLN | |
39528 |
1952 Maria Konopnicka, znaczek z błędem "podwójna 1 w 110". | Fi.602B1 Mi.740DP |
| 15 PLN | |
39529 |
1952 110. rocznica urodzin Marii Konopnickiej, znaczek z błędem "podwójna cyfra 1 w napisie 110". | Fi.602B1 Mi.740DP |
| 15 PLN | |
39530 |
1952 110. rocznica urodzin Marii Konopnickiej, lewy znaczek z błędem "podwójna cyfra 1 w 110". | Fi.602B1 Mi.740DP |
| 25 PLN | |
39531 |
1952 110. rocznica urodzin Marii Konopnickiej, znaczek z błędem "podwójna cyfra 1 w 110". | Fi.602B1 Mi.740DP |
| 20 PLN | |