Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
38890 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, dwunastoznaczkowe arkusiki sprzedażne (Fi.3200.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.412-414 Mi.Klb..445-47 |
| 2 800 PLN | |
38891 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków kasowanych; gwarancja Krawczyk. | Fi.415a-c Mi.448-50 |
| 120 PLN | |
38892 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków czystych w czworoblokach, na każdym lewym górnym znaczku z poz.44 błąd "kropka pod S", gwarancja Falkowski. | Fi.415a-c B Mi.448-50 |
| 150 PLN | |
38893 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków z błędem "plamka nad 1896". | Fi.415a-c B1 Mi.448-50 |
| 60 PLN | |
38894 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków czystych, każdy z błędem na poz.10 "kropka nad 1896", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.415a-c B1 Mi.448-50 |
| 100 PLN | |
38895 |
1946 "WYSTAWA PRZEMYSŁ ZIEM ODZYSKANYCH WARSZAWA MAJ-CZERWIEC 1947" Warszawa 1, znaczki na kopercie skasowane okolicznościowo 13.VI.1946 - błąd daty!!! (Myślicki 47 008). | Fi.422B, 430B Mi.457A, 464A |
| 30 PLN | |
38896 |
1946 kultura polska, czworoblok znaczka za 2 zł. z błędem "pomarańczowa kropka nad głową na marginesie" i kasownikiem okolicznościowym MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE. | Fi.430Bu Mi.464A |
| 40 PLN | |
38897 |
1946 wydanie lotnicze, próba znaczka za 500 zł. w kolorze czerwonym z motywem zbliżonym do ostatecznie przyjętego wzoru wykonanego stalorytem, gwarancja. | Fi.510 EI Mi.545 |
| 300 PLN | |
38898 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok z fragmentem listwy ochronnej po lewej stronie. Stan idealny. | Fi.bl.9 Mi.Bl.9 |
| 600 PLN | |
38899 |
1946 Komisja edukacji Narodowej, blok w doskonałym stanie. | Fi.bl.9 Mi.Bl.9 |
| 600 PLN | |
38900 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w pięknym stanie, okazja. | Fi.bl.9 Mi.Bl.9 |
| 440 PLN VERKAUFT | |
38901 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok czysty (Fi.1100.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.bl.9 |
| 770 PLN | |
38902 |
1946 cenzura zagraniczna 3155, okrągły stempelek z literami "R.P. i U.C." na liście wysłanym 26.I z Wiednia do Bielska; stempelek cenzury austriackiej i zalepka cenzury amerykańskiej; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.760 |
| 100 PLN | |
38903 |
1946 cenzura zagraniczna 3161, karta pocztowa wysłana 19.V z Aten do Krakowa; karta pionowo zgięta. | |
| 50 PLN | |
38904 |
1946 list przesłany kurierem (oznaczony PILNE) z Ministerstwa Kultury i Sztuki, adresowany do ministra przemysłu inż. Golańskiego. | |
| 20 PLN | |
38905 |
1946 cenzura zagraniczna 3220, list wysłany 13.8 z miejscowości Berleburg do Włocławka; zalepka i cenzura angielska; otwory od dziurkacza, niewielkie ubytki papieru na odwrocie. | |
| 80 PLN | |
38906 |
1946 list polecony z Czechosłowacji, stempel Urzędu Cenzury nr 3168. | |
| 50 PLN | |
38907 |
1946 przesyłka opłacona gotówką, list wysłany 5.2 z miejscowości Jawornik Świdnicki do Legnicy, dopisek "opłacono gotówką zł 3 poz. 101", okupacyjna koperta firmowa "STANDARD Deutsch-Amerikanische Petroleum - Gesellschaft Breslau"; bardzo dobrym stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego; gwarancja. | |
| 250 PLN | |
38908 |
1946 list z Ząbkowic do Czerwonego Krzyża w Lipnie, niemy kasownik i prowizoryczny stempel Ząbkowic, gwarancja. | |
| 65 PLN | |
38909 |
1946 cenzura zagraniczna 3045, list wysłany 15.7 z Niemiec do Ostrowa, jeden znaczek odpadł podczas (prawdopodobnie) przewożenia poczty (Fi.80.-). | |
| 40 PLN | |
38910 |
1946 nalepki do zbiórki funduszy na odbudowę uzdrowisk Pracowników Poczty i Telekomunikacji. | |
| 30 PLN | |
38911 |
1946 nalepki do zbiórki funduszy na odbudowę uzdrowisk Pracowników Poczty i Telekomunikacji. | |
| 30 PLN | |
38912 |
1946 miejscowy list polecony z Lublina 2.4.45, opłata gotówkowa, stempel cenzury wojskowej nr 1013. | |
| 40 PLN | |
38913 |
1946 list z Londynu opłacony frankaturą mechaniczną Polskiego czerwonego Krzyża w Londynie do Białej podlaskiej, stempel urzędu cenzury nr 3267. | |
| 100 PLN | |
38914 |
1947 lotniczy list polecony z Lublina do Anglii. | Fi.375, 395, 408b |
| 50 PLN | |
38915 |
1947 OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ZAW. PRAC. POCZTY I TELEKOMUNIKACJI SZCZECIN 16.VI, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo (Myślicki 47 016). | Fi.379A Mi.412B |
| 20 PLN | |
38916 |
1947 list lotniczy z Cieszyna do Niemiec opłacony prawidłowo znaczkami dwóch różnych wydań na przesyłki lotnicze, w tym rzadkim Fi 442a. | Fi.396, 442a Mi.429, 477a |
| 80 PLN | |
38917 |
1947 list lotniczy z Lublina 3.4.47 do Wielkiej Brytanii. | Fi.397 Mi.430 |
| 10 PLN | |
38918 |
1947 list polecony z Przerośli 29.8.47 do Stanów, na odwrocie liczne stemple odbiorcze. | Fi.408b, 427A Mi.441b, 462B |
| 20 PLN | |
38919 |
1947 karnet - "2 WALNY ZJAZD DELEGATÓW KÓŁ MIEJSCOWYCH ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POCZT I TELEKOMUNIKACJI", nakład 1500 numerowanych egzemplarzy, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.415a-c, 428 Mi.448-50, 471 |
| 120 PLN | |
38920 |
1947otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem. | Fi.416 Mi.451 |
| 40 PLN | |
38921 |
1947 Otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek wydania przedrukowego na poleconym liście lotniczym wysłanym 29.IV z Warszawy do Chicago, na odwrocie stempelek kontroli dewizowej i datowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.416 Mi.451 |
| 300 PLN | |
38922 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, parka znaczków za 3+7 zł., prawy z rzadkim błędem na poz.12 "ukośny nadruk", gwarancja. | Fi.416 Mi.451 |
| 120 PLN | |
38923 |
1947 FDC - "Otwarcie Sejmu Ustawodawczego". | Fi.416 Mi.451 |
| 120 PLN | |
38924 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, narożna parka z oznaczeniem walca na marginesie. | Fi.416 Mi.4514 |
| 25 PLN | |
38925 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, narożny znaczek za 3+7 zł. z błędem na poz.5 "wcięcie w pierwszej cyfrze 9, druga 9 z krótszą nóżką". | Fi.416 B Mi.451 |
| 40 PLN | |
38926 |
1947 XXII narciarskie Mistrzostwa Polski, kompletny arkusz z nadrukami na arkuszu drukowanego z III walca, katalogowane błędy; B1 na poz. 24 i B2 na poz. 59, na siedmiu znaczkach kasownik Kraków 1, arkusz w dobrym stanie złożony w połowie. | Fi.417 ark. B1, B2 Mi.452 |
| 800 PLN | |
38927 |
1947 "II OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ZW. ZAW. PRAC. POCZT i TELEKOMUNIKACJI" Szczecin, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 17.VI (Myślicki 47 016). | Fi.418 Mi.454 |
| 20 PLN | |
38928 |
1947 wydanie przedrukowe, narożny pięknie cięty znaczek za 5/6 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.418 nz Mi.454 U |
| 220 PLN | |
38929 |
1947 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków ciętych za 5/6 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.418 nz Mi.454U |
| 800 PLN | |